15.3. Sveitsi - Wales 3-2, 720, Kloten
8. 1-0 Sylvie Gaillard
19. 1-1
24. 1-2
65. 2-2 Martina Moser
86. 3-2
Sylvie Gaillard

11.3. Barbados - Antiqua&Barbuda 1-0 (0-0), Bridgetown

8.3. Italia - Skotlanti 4-0 (0-0), Isenia
10.3. Japani - Skotlanti 4-0 (1-0), Agnone (Italia)
30. 1-0 Yoshie Sakai
52. 2-0 Homare Sawa
68. 3-0 Kozue Ando
76. 4-0 Eriko Arakawa

12.3. Italia - Japani 1-0 (1-0)
4. 1-0 Chiara Gazzolli


12.3. Ranska U21 - Ruotsi U21 3-1 (1-0), Clairefontaine
17. 1-0 Julia Dany
65. 1-1 Maria Aronsson
83. 2-1 Audrey Monicolle
89. 3-1 Aurélie Travers.

7.3. Slovakia - Unkari 3-2
8.3. Unkari - Slovakia 1-0
8.3. Italia - Skotlanti 4-0 (0-0), Isenia
10.3. Japani - Skotlanti 4-0 (1-0), Agnone (Italia)

9.3. Englanti - Islanti 1-0 (0-0), 9616, Norwich City
79. 1-0 Karen Carney
Englanti: Rachel Brown (46. Siobhan Chamberlain) - Casey Stoney (46. Lindsay Johnson), Rachel Unitt, Anita Asante, Katie Chapman, Mary Phillip, Karen Carney, Fara Williams, Eniola Aluko (60. Alex Scott), Kelly Smith, Rachel Yankey (67. Josanne Potter).
Penkillä: Amanda Barr, Vicky Exley, Sue Smith, Jody Handley, Faye White

Islanti: Thora Helgasdottir - Gundrun Gunnarsdottir, Olga Faerseth (54. Erla Arnadottir), Edda Gardarsdottir (84. Harpa Thorsteinsdottir), Katrin Jonsdottir, Dora Stefansdottir, Olina Vidarsdottir, Margaret Vidarsdottir, Dora Larusdottir, Gudlaug Jonsdottir, Holmfridur Magnusdottir (62. Greta Samuelsdottir)

4.3. Kanada - Hollanti 3-1 (2-1) , 4500, Victoria
4. 1-0 Charmaine Hooper
8. 1-1 Shirley Smith
10. 2-1 Charmaine Hooper
71. 3-1 Sophie Schmidt


1.3. Kanada – Hollanti 1-0 (0-0) , 3162, Vancouver
86. 1-0 Andrea Neil
Kanada: Karina Leblanc – Christine Latham, Sophie Schmidt, Isabelle Morneau (68. Andrea Neil), Diana Matheson (83. Rhian Wilkinson), Martina Franko, Charmaine Hooper (68. Katie Thorlakson), Randee Hermus, Christine Sinclair, Amy Walsh, Brittany Timko (46. Kara Lang)

Hollanti: Marleen Wissink - Dyanne Bito, Liesbeth MIgchelsen, Marloes De Boer, Petra Hogewoning, Dionne Demarteau, Gilanne Louwaars, Annemieke Griffoen, Manon Melis, Nicole Delies, Shirley Smith (77. Claudia van den Heilingenberg)

1.3. Saksa – Kiina 0-1 (0-0), 20000, Homburg/Saar (Waldstadion)
56. 0-1 Bai Lili

Saksa: Nadine Angerer
78 - Kerstin Stegemann 77 , Sandra Minnert 73 , Steffi Jones 72 , Sonja Fuss 78 (75. Bianca Rech 81 ) - Kerstin Garefrekes 79 , Britta Carlson 78 , Pia Wunderlich 75 (46. Celia Okoyino da Mbabi 88 ), Anja Mittag 85 (76. Conny Pohlers 78 ) - Birgit Prinz 77 , Martina Müller 80 (46. Sandra Smisek 77 )

Kiina: Han Wenxia 76 - Liu Huana
81 , Yuan Fan 86 , Pu Wei 80 , Liu Yali 80 - Zhao Xioayan 81 (78. Qu Feifei 82 ), Zhang Ying 85 , Pan Lina 77 , Bai Lili 78 (86. Sun Yongxia 85 ) - Sun Wen 73 (71. Ma Xiaoxu 88 ), Han Duan 83 (92. Guo Yue 85 ). Valmentaja: Ma Liangxing

19.2. Japani - Venäjä 2-0 (1-0), 17271, Shizuoka
41. 1-0 Yuki Nagasato
48. 2-0 oma maali

22.1. Kiina - USA 0-2 (0-2), 15000, Ghangzhou (Guangdong Olympic Stadium)


23.2. Hollanti - Kiina 0-0, Almere
23.2. Meksiko - Kanada 1-3 (0-3), Mexicali

25.2. Meksiko - Kanada 1-1 (1-0), La Quinta, USA

25.2. Sveitsi -Tanska 2-3 (1-1), Bellinzona
21. 1-0 Vanessa Bürki
42. 1-1 Lene Jensen
60. 2-1 Flavia Schwarz
62. 2-2 Anne Dot Eggers rp.
74. 2-3 Maiken Pape

Tanska: Mette Bjerg Vejle B, Mia Olsen Brøndby IF (46.
Bettina Falk Brøndby IF) , Katrine S. Pedersen Djurgården/Älvsjö , Christina Ørntoft Skovlunde IF (62. Malene Olsen Brøndby IF) , Louise Hansen 1. FFC Frankfurt (46. Line Røddik Skovlunde IF) , Dorte Dalum Jensen Djurgården/Älvsjö , Julie Rydahl-Bukh Brøndby IF, Anne Dot Eggers Brøndby IF, Maiken Pape Brøndby IF, Mette Jørgensen Skovlunde IF (46. Sandra Jensen Varde IF ), Lene Jensen Brøndby IF
Penkillä: Mette Høst Pedersen B52/Aalborg ja Cathrine Paaske Sørensen Brøndby IF

Sveitsi (4-4-2): Marisa Brunner LUwin.ch - Franziska Schärer Bern, Michaela Achermann LUwin.ch, Prisca Steinegger Seebach, Fabienne Dätwyler LUwin.ch - Meret Wenger Bern (76. Daniela Künzler Ruggell), Fabienne Comte Bern, Flavia Schwarz Seebach (82. Vanessa Bernauer Seebach), Martina Moser LUwin.ch - Sylvie Gaillard Bern (80. Caroline Abbé Chênois), Vanessa Bürki Zuchwil.

4-maan turnaus Kiinassa
www.fotball.no  www.fff.fr  www.foot-feminin.org   www.ussoccer.com
Lopputilanne: USA 7, Kiina 4, Ranska 3, Norja 1

22.1. Ranska - Norja 1-1 (1-0)
19. 1-0 Laëtitia Tonazzi
88. 1-1 Maritha Kaufmann
Norja on Suomea vastassa Algarvessa.

Norja: Bente Nordby - Toril Akerhaugen, Ane Stangeland, Maritha Kaufmann, Siri Nordby (65. Gunhild Fölstad) - Marie Knutsen (46. Ingvild Stensland), Trine Rönning, Unni Lehn (74. Lise Klaveness) - Leni Larsen Kaurin, Isabell Lehn Halvorsen, Kristin Blystad Bjerke (46. Tonje Hansen)

Ranska: Sarah Bouhaddi - Laure Lepailleur, Laura Georges, Sandra Viguier, Peggy Provost - Camille Abily, Elise Bussaglia, Sandrinen Soubeyrand, Sonia Bompastor - Hoda Lattaf (90. Marie-Ange Kramo), Laëtitia Tonazzi (65. Lilas Traïkia)

22.1. Kiina - USA 0-2 (0-2), 20000
23. 0-1 Kristine Lilly rp.
40. 0-2 Kristine Lilly

Kiina:
Han Wenxia - Wang Kun (46. Qu Feifei ), Li Jie, Yuan Fan (84. Sun Yongxia), Liu Huana - Bi Yan, Zhang Ying (46. Liu Yali) , Pan Lina, Bai Lili - Han Duan, Ma Xiaoxu (73. Guo Yue) .
USA:
Hope Solo - Heather Mitts, Tina Frimpong, Amy Lepeilbet, Christie Rampone - Kristine Lilly, Shannon Boxx, Lindsay Tarpley (85. Leslie Osborne), Aly Wagner - Abby Wambach, Christie Welsh (76. Heather O'Reilly )

20.1. Kiina - Norja 3-1 (1-0)
45. 1-0 Han Duan
53. 2-0 Bi Yan
60. 2-1 Marie Knutsen
63. 3-1 Ma Xiaoxu

Norja (4-3-3): Ingrid Hjelmseth – Marianne Paulsen, Gunhild Følstad, Toril Akerhaugen, Camilla Huse - Marie Knutsen, Ingvild Stensland, Lene Storløkken - Tonje Hansen, Lise Klaveness (70. Kristin Blystad Bjerke), Gunilla Forseth (79. Isabell Lehn Herlovsen).

20.1. USA - Ranska 0-0
USA: Hope Solo - Heather Mitts, Tina Frimpong, Amy Lepeibet, Lori Chalupny - Kristine Lilly, Shannon Boxx, Lindsay Tarpley (70. Leslie Osborne), Aly Wagner - Abby Wambach, Heather O'Reilly (63. Christie Welsh)
Ranska: Sarah Bouhaddi - Sandrine Dusang (91. Anne-Laure Casseleux), Laura Georges, Sabrina Viguier, Peggy Provost - Elise Bussaglia, Sandrine Soubeyrand, Sonia Bompastor - Hoda Lattaf, Laëtitia Tonazzi, Ludivine Diguelman (67. Camille Abily)

18.1. Norja - USA 1-3 (0-0), Guangzhou
72. 0-1 Kristine Lilly (uran 105. maali)
77. 0-2 Shannon Boxx
81. 1-2 Trine Rönning
85. 1-3 Abby Wambach

Kristine Lilly, 300. maaottelu

USA: Hope Solo - Christie Rampone (67. Heather Mitts), Tina Frimpong, Amy Lepeibet, Lori Chalupny - Shannon Boxx, Lindsay Tarpley (76. Leslie Osborne), Aly Wagner (89. Carli Lloyd), Kristine Lilly - Christie Welsh (62. Heather O'Reilly), Abby Wambach (91. India Trotter)

Norja: Bente Nordby - Gunhild Fölstad, Maritha Kaufmann, Ane Stangeland, Siri Nordby - Trine Rönning, Ingvild Stensland, Unni Lehn - Leni Larsen Kaurin, Lise Klaveness, Isabell Lehn Herlovsen

18.1. K
iina - Ranska 1-1 (0-0), 5000
72. 0-1 Elise Bussaglia
90. 1-1 Han Duan

Kiina: Han Wenxia - Wang Kun (72. Liu Yali), Li Jie, Yuan Fan, Liu Huana - Bi Yan (51. Xi Dingying), Pan Lina, Shi Mengyu (57. Qu Feifei, 78. Guo Yue), Bai Lili - Han Duan, Ma Xiaoxu.
Ranska: Sarah Bouhaddi - Anne-Laure Casseleux (62. Sandrine Dusang), Laura Georges, Sabrina Viguier, Peggy Provost - Camille Abily, Sandrine Soubeyrand, Louisa Necib (62. Elise Bussaglia), Sonia Bompastor - Hoda Lattaf, Laëtitia Tonazzi (77. Elodie Thomis).


9.2. Ruotsi - Englanti 1-1 (1-0), Achna, Kypros
5. 1-0 Maria Aronsson
64. 1-1 Rachel Unitt.

Ruotsi: Sofia Lundgren - Anna Paulson (73. Frida Östberg), Sara Larsson (46. Stina Segerström), Karolina Westberg, Maria Bergkvist - Johanna Almgren, Salina Olsson, Nilla Fischer (38. Caroline Seger), Maria Karlsson (73. Caroline Näfver) - Victoria Svensson (46. Lotta Schelin), Maria Aronsson.

Englanti: Rachel Brown - Lindsay Johnson, Rachel Unitt, Anita Asante, Katie Chapman - Mary Phillip, Karen Carney, Fara Williams - Amanda Barr (63. Casey Stone), Kelly Smith (82. Eniola Aluko), Jo Potter.

8.2. Hollanti - Suomi 0-0, Maspalomas, Espanja
Vrouwen weerstaan wolkbreuk en Finland   knvb.nl

Suomi: Virva Junkkari HJK - Veera Vartiainen FC Honka (56.
Eveliina Sarapää HJK) , Sanna Valkonen Umeå IK, Tiina Salmén HJK (46. Sanna Malaska HJK, 79. Miia Niemi HJK) , Susanna Lehtinen FLA Atlantic, Anna-Kaisa Rantanen Linköpings FC (46. Kati Hakala FC Honka) , Anne Mäkinen Umeå IK, Jessica Julin Göteborgs FC, Daniela Tjeder Levante UD (67. Minna Mustonen Bälinge IF) , Laura Kalmari Djurgården, Sanna Talonen HJK (84. Jessica Thorn HJK)
Muut: Minna Meriluoto FC United

Hollanti (4-3-3): Marleen Wissink 1. FFC Frankfurt - Dyanne Bito FFC Heike Rheine, Annemieke Griffioen FCR Duisburg , Marloes de Boer Be Quick’28, Petra Hogewoning (Ter Leede) -  Dionne Demarteau Fortuna Wormerveer, Gilanne Louwaars Saestum, Sylvia Smit Be Quick’28 - Manon Melis RVVH, Nicole Delies Oranje Nassau ,  Claudia van den Heiligenberg RCL (65. Jessica Torny FFC Heike Rheine )

Muut: Chavelli Stolk (Ter Leede), Dominique Vugts (STEDECO), Esther Scheenaard (Ter Leede), Felicienne Minnaar (JAC), Jeanine van Dalen (RVVH), Jennifer Voss ( FFC Heike Rheine), Liesbeth Migchelsen (Fortuna Wormerveer), Loes Geurts (Western Illinois University), Shirley Smith (Saestum), Sandra Muller (RVVH) , Karin Legemate (Ter Leede)
Hollanti pelasi samalla permanentilla molemmat ottelut, ensimmäisessä ottelussa kaksi vaihtoa, toisessa yksi.


7.2. Ruotsi - Englanti 0-0, Larnaca, Kypros

Ruotsi: Hedvig Lindahl - Frida Östberg, Sara Larsson (79. Karolina Westberg), Stina Segerström, Caroline Näfwer - Linda Fagerström (62. ohanna Almgren), Caroline Seger, Therese Sjögran, Lotta Schelin - Therese Lundin (66. Salina Olsson), Victoria Svensson.
Muut: Sofia Lundgren - Maria Bergkvist, Anna Paulson, Maria Aronsson, Nilla Fischer, Maria Karlsson

Englanti: Rachel Brown Everton, Mary Phillip Arsenal, Casey Stoney Charlton Athletic, Rachel Unitt Everton, Katie Holtham Bristol Academy, Anita Asante Arsenal, (86. Jo Potter Charlton Athletic), Katie Chapman Charlton Athletic, Vicky Exley Doncaster Rovers Belles, Fara Williams Everton, Eniola Aluko Charlton Athletic (74. Amanda Barr Charlton Athletic), Karen Carney Birmingham City (66. Jody Handley Everton), Rachel Yankey Arsenal (66. Sue Smith Leeds United)
Muut: Siobhan Chamberlain Bristol Academy, Laura Bassett Birmingham City, Lindsay Johnson Everton, Kelly Smith Arsenal

5.2. Hollanti - Suomi 1-0 (1-0), Maspalomas, Espanja
27. 1-0 Gilanne Louwaars

Suomi: Minna Meriluoto FC United, Eveliina Sarapää HJK, Tiina Salmén HJK, Sanna Valkonen Umeå IK, Susanna Lehtinen FLA Atlantic, Jessica Thorn HJK (46. Miia Niemi HJK), Jessica Julin Göteborgs FC (62. Kati Hakala FC Honka ), Anne Mäkinen Umeå IK, Anna-Kaisa Rantanen Linköpings FC (73. Sanna Malaska HJK), Laura Kalmari Djurgården, Minna Mustonen Bälinge IF (46. Sanna Talonen HJK, 80. Daniela Tjeder Levante UD)

Hollanti (3-4-3):
Marleen Wissink 1. FFC Frankfurt - Annemieke Griffioen FCR Duisburg, Marloes de Boer Be Quick’28, Petra Hogewoning (Ter Leede) - Dyanne Bito FFC Heike Rheine, Dionne Demarteau Fortuna Wormerveer, Gilanne Louwaars Saestum, Sylvia Smit Be Quick’28 - Manon Melis RVVH, Nicole Delies Oranje Nassau (82. Sandra Muller RVVH),   Claudia van den Heiligenberg RCL (82. Karin Legemate Ter Leede)

Muut: Chavelli Stolk (Ter Leede), Dominique Vugts (STEDECO), Esther Scheenaard (Ter Leede), Felicienne Minnaar (JAC), Jeanine van Dalen (RVVH), Jennifer Voss ( FFC Heike Rheine), Jessica Torny ( FFC Heike Rheine), Liesbeth Migchelsen (Fortuna Wormerveer), Loes Geurts (Western Illinois University), Shirley Smith (Saestum).

15.2. Skotlanti - USA U21 1-3
17.2. Englanti U21 - USA U21 2-1
18.2. Norja U21 - Ranska U21  2-0 (2-0), La Manga, Espanja
21.2. Norja U21 - Ranska U21  0-0 , Norjan naiset ja U21 yhteisleirillä.