Naisten EM-2009, karsinta
19.11.08.2008

www.uefa.com/competitions/woco

Vuoden 2009 EM-turnaus pelataan Suomessa kesällä 2009, 12 joukkuetta. EM-lopputurnaukseen pääsee järjestäjämaan lisäksi 11 muuta. Kilpailussa on mukana 46 maata (Suomi + 45 muuta).

MM2007-karsintaan osallistuneista Moldova ei ole mukana.

Esikarsinnan kautta kisaan yritti 20 maata, jotka pelasivat viidessä neljän joukkueen lohkossa miniturnauksen 18. - 23.11.2006, voittajat selvisivät varsinaiseen karsintaan. Esikarsinta, lohko  A1   A2   A3   A4   A5


Israel, Pohjois-Irlanti, Romania, Slovakia ja Wales jatkoon


Varsinaiseen karsintaan osallistuu 30 maata (6 lohkoa), joista 11 jatkaa lopputurnaukseen.

 

 

Naisten EM-2009, playoff jatkopaikoista

Lopputurnaukseen suoraan lohkovoittajat (6) Englanti, Norja, Ranska, Ruotsi, Saksa ja Tanska

Lopuista paikoista (5) jatkokarsinta lohkokakkosten (Espanja, Hollanti, Islanti, Italia, Ukraina ja Venäjä)  ja neljän parhaan kolmosen (Irlanti, Skotlanti, Slovenia ja Tsekki) kesken.

 

25.10.08 Espanja – Hollanti 0-2 (0-0), Madrid

49. 0-1 Karin Stevens, 84. 0-2 Kristen van de Ven

 

30.10.08 Hollanti – Espanja 2-0 (1-0), Volendam

37. 1-0 Karin Stevens, 56. 2-0 Karin Stevens

Hollanti jatkoon yhteistuloksella 4-0.

 

25.10.08 Tsekki – Italia 0-1 (0-0), Horni Pocernice

88. 0-1 Patrizia Panico

 

29.10.08 Italia – Tsekki 2-1 (2-0), Gubbio

32. 1-0 Tatiana Zorri rp., 40. 2-0 Patrizia Panico, 67. 2-1 Pavlina Ščasná

Italia jatkoon yhteistuloksella 3-1.

 

26.10.08 Irlanti – Islanti 1-1 (0-1), Dublin

2. 0-1 Hólmfrídur Magnúsdóttir, 63. 1-1 Stephanie Curtis

 

30.10.08 Islanti – Irlanti 3-0 (1-0), Reykjavik

23. 1-0 Dóra María Lárusdóttir, 60. 2-0 Margrét Lára Vidarsdóttir, 69. 3-0 Dóra María Lárusdóttir

Islanti jatkoon yhteistuloksella 4-1.

 

26.10.08 Slovenia – Ukraina 0-3 (0-2), Dravograd

27. 0-1 Darina Apanaschenko, 41. 0-2 Darina Apanaschenko, 54. 0-3 Alla Lishafai

 

30.10.08 Ukraina – Slovenia 2-0 (1-0), Chernigov

3. 1-0 Vera Djatel, 71. 2-0 Darina Apanaschenko

Ukraina jatkoon yhteistuloksella 5-0.

 

26.10.08 Skotlanti – Venäjä 2-3 (2-2), Edinburgh

3. 1-0 Pauline Hamill, 4. 1-1 Olesya Kurochkina, 13. 2-1 Pauline Hamill, 32. 2-2 Natalia Mokshanova rp., 76. 2-3 Nalatlia Barbashina

 

30.10.08 Venäjä – Skotlanti 1-2 (1-0), Nalchil

20. 1-0 oma maali, 64. 1-1 Pauline Hamill, 85. 1-2 Jennifer Beattie

Venäjä jatkoon yhteistuloksella 4-4 (vierasmaalit)


-------

Naisten EM-2009, kakkosvaihe, ottelut helmikuu 2007 - syyskuu 2008
- kuusi viiden joukkueen lohkoa.
Lopputurnaukseen suoraan lohkovoittajat (6) ja lopuista paikoista (5) jatkokarsinta lohkokakkosten ja neljän parhaan kolmosen kesken.

 

Lohkoykkösinä jatkoon: Englanti, Norja, Ranska, Ruotsi, Saksa ja Tanska

Lohko 1  Lohko 2   Lohko 3   Lohko 4   Lohko 5   Lohko 6



Lohko 1:

Englanti

8

6 2 -

20 (24-4)

Espanja

8

5 2 1

17  (24-7)

Tsekki

8

4 2 2

14 (18-14)

Valko-Venäjä

8

1 1 6

4 (10-27)

Pohjois-Irlanti

8

- 1 7

1 (2-26)


13.5.07 Englanti - Pohjois-Irlanti 4-0 (0-0), 3944, Gillingham
52.
1-0 Kelly Smith, 66. 2-0 oma maali, 72. 3-0 Katie Chapman, 76. 4-0 Lianne Sanderson

Englanti: Rachel Brown, Steph Houghton (46. Karen Carney), Rachel Unitt, Katie Chapman, Anita Asante, Mary Phillip, Alex Scott, Fara Williams, Lianne Sanderson (77. Amanda Barr), Kelly Smith (73. Faye White), Sue Smith
Penkillä: Carly Telford, Jo Potter, Vicky Exley, Lindsay Johnson

Pohjois-Irlanti: Emma Higgins, Kellie Leyland, Kelly Bailie, Una Harkin, Julie Nelson, Ashley Hutton, Kimberley Turner, Stacey Hall (79. Clare Carson), Sarah McFadden, Helen McKenna (56. Laura Gillespie), Rebecca Corish

26.5.07 Pohjois-Irlanti - Tsekki 1-3 (1-1),
10. 1-0 Sarah McFadden, 11. 1-1 Gabriela Chlumecká, 81. 1-2 Gabriela Chlumecká, 86. 1-3 Gabriela Chlumecká

Pohjois-Irlanti: Emma Higgins - Kellie Leyland (46.Laura Gillespie), Kelly Bailie, Una Harkin, Julie Nelson - Helen McKenna (81. Sara Booth), Ashley Hutton, Kimberley Turner, Rebecca Corish (86. Lynsey Patterson) - Stacey Hall, Sarah McFadden

Tsekki: Zuzana Pincová - Irena Martinková, Lucie Heroldová, Petra Bertholdová, Alexandra Mouchová (90. Lucie Kladrubská) - Katerina Došková (86. Petra Divišová), Blanka Pěničková (92. Martina Danielová), Eva Šmeralová, Lucie Martinkována  - Pavlina Scasna
KIF Örebro, Gabriela Chumecka

30.5.07 Valko-Venäjä - Espanja 0-3 (0-0), Bobruisk
52. 0-1 Erika, 66. 0-2 Azagra, 83. 0-3 Auxi

Valko-Venäjä: Olga Sarostyan, Victoria Krylowa, Sviatlana Ryzhova, Elena Shevtsova (34.
Maryna Huzarevich), Aksana Shpak, Volha Vovikava (69. Natallia Lastachkina), Svetlana Astashova, Alesia Davydovich (46. Aksana Znaidzionava), Volha Aniskoutsava, Liliya Kisialevich, Natallia Ryzhevich

Espanja: María Sánchez - Iraia, Ruth (87. Maider), Melisa, Chabe, Raquel Cabezón, Natalia (65. Sandra), Azagra, Adriana (77. Auxiliadora), Erika, Ana Romero

1.8.07 Valko-Venäjä - Pohjois-Irlanti 5-0 (1-0), Bobruisk
26. 1-0 Iryna Kazeeva, 49. 2-0 Hanna Tatarynova, 57. 3-0 Alesia Davydovich, 80. 4-0 Liudmila Kuzniatsova, 90. 5-0 Hanna Tatarynova

26.8.07 Valko-Venäjä - Tsekki 1-4 (1-2), Bobruisk
4. 1-0 Liudmila Kuzniatsova, 8. 1-1 Heroldova, 33. 1-2 Pavlina Scasna, 57. 1-3 Pavlina Scasna rp., 61. 1-4 Pavlina Scasna

27.10.07 Tsekki - Espanja 2-2 (1-1), Plzen
19. 1-0 Irena Martinková, 35. 1-1 Adriana, 78. 2-1 Eva Šmeralová, 94. 2-2 Vanesa

Espanja: Ainhoa, Alejandra (75. Marine), Iraia, Melisa, Vanesa, Sandra, Adriana (89. Gurutze), Itziar, Natalia (59. Rivi), Erika, Laura del Rio

27.10.07 Englanti - Valko-Venäjä 4-0 (2-0)
, 8632, Walsall
11.
1-0 Alex Scott. 33. 2-0 Kelly Smith, 49. 3-0 Eniola Aluko, 64. 4-0 Alex Scott

Englanti: Rachel Brown, Alex Scott, Casey Stoney, Katie Chapman ( Jill Scott), Mary Philip, Anita Asante, Karen Carney (46. Sue Smith), Fara Williams, Eniola Aluko, Kelly Smith (55. Lianne Sanderson), Rachel Yankey
Penkillä: Siobhan Chamberlain, Rachel Unitt, Lindsay Johnson, Jody Handley

Valko-Venäjä: Sviatlana Novikava, Viktoria Krylova, Liudmila Kuzniatsova (58. Irina Kozeeva), Oksana Shpak, Volha Radzko (75. Alena Ziuzkova), Volha Novikava, Svetlana Astasheva, Natalya Ryzhevich, Alesia Davydovic, Sviatlana Ryzhova, Irina Chukisova (53.
Maryna Lis)
Penkillä: Volha Manzhuk, Ina Batsianouskaya, Alena Buzinova, Tatsioana Kiose

25.11.07  Englanti – Espanja  1-0 (0-0), Shrewsbury

64. 1-0 Karen Carney

 

Englanti: Rachel Brown, Alex Scott, Casey Stoney, Jill Scott, Faye White, Anita Asante, Karen Carney, Eniola Aluko (55. Lianne Sanderson), Kelly Smith, Rachel Yankey
Penkillä: Siobhan Chamberlain, Rachel Unitt, Lindsay Johnson, Jody Handley, Sue Smith, Mary Philip

 

Espanja: Ainhoa, Marta, Aybar, Iraia (79. Ruth), Melisa, Vanesa, Gurutze (63. Maria-José), Itziar (74. Maria Paz), Natalia, Sandra, Erika, Laura del Rio

 

16.2.08 Espanja - Pohjois-Irlanti 4-0 (2-0), Aranda de Duero
6.3.08 Pohjois-Irlanti – Englanti 0-2 (0-1), Lurgan
20.3.08 Englanti – Tsekki 0-0, Doncaster


26.4.08 Tsekki - Pohjois-Irlanti 4-0 (2-0), Roudnice

21. 1-0 Eva Šmeralová, 43. 2-0 Lucie Martínková, 78. 3-0 Irena Martínková rp., 90. 4-0 Kateřina Došková


3.5.08 Espanja - Valko-Venäjä 6-1 (3-1), Madrid

13. 1-0, Erika, 30. 2-0, Ana Romero, 37. 2-1 Shapk, 42. 3-1, Erika, 71. 4-1, Esther Cuesta, 89. 5-1, MŞ José Pérez, 93. 6-1, Ana Romero


8.5.08 Valko-Venäjä – Englanti 1-6 (1-4), Minsk

1. 0-1 Jill Scott, 6. 0-2 Fara Williams, 25. 0-3 Fara Williams, 30. 1-3 Natalya Ryzhevich. 43. 1-4 Lianne Sanderson, 86. 1-5 Fara Williams, 90. 1-6 Faye White


8.5.08 Espanja – Tsekki 4-1 (0-1), Madrid

32. 0-1 Lucie Heroldova, 46. 1-1 Vanesa Gimbert, 57. 2-1 Verónica Boquete, 85. 3-1 Marta Torrejón, 92. 4-1 Verónica Boquete


28.5.08 Pohjois-Irlanti – Espanja 0-3 (0-2), Newry

9. 0-1 Vazquez Morales, 11. 0-2 Vazquez Morales, 72. 0-3 Boquete Giadans


26.6.08 Tsekki - Valko-Venäjä 3-1 (1-0), Ludgerovice

19. 1-0 Marketa Ringelova, 51. 2-0 Lucie Martinkova, 62. 1-2 Tatjana Kiose, 81. 1-3 Lucie Martinkova


26.7.08 Pohjois-Irlanti - Valko-Venäjä 1-1 (1-0)

38. 1-0 Stacey Hall, xx. 1-1 Maryna Lis

 

27.9.08 Tsekki – Englanti 1-5 (1-0), Praha

28. 1-0 Katerina Doskova, 61. 1-1 Emily Westwood, 79. 1-2 Kelly Smith, 81. 1-3 Karen Carney, 83. 1-4 Jill Scott, 86. 1-5 Kelly Smith


2.10.08 Espanja – Englanti 2-2 (2-0), Zamora

8. 1-0 Verónica Boquete, 42. 2-0 Bermudez Tribano, 54. 2-1 Karen Carney, 76. 2-2 Kelly Smith



Lohko 2:

Ruotsi

8

8 - -

24 (31-0)

Italia

8

6 - 2

18 (23-7)

Irlanti

8

4 - 4

12 (10-14)

Romania

8

1 1 6

4 (8-28)

Unkari

8

- 1 7

1 (6-29)

 

1.4.07 Irlanti - Unkari 2-1 (1-1), Dublin
28. 0-1 Cecilia Gaspár, 43. 1-1 Katie Taylor, 50. 2-1 Emma Byrne

5.5.07 Unkari - Romania 3-3 (1-2), Debrecen
14. 0-1 Laura Rus, 31. 0-2 Floerentina Spanu, 40. 1-2 Réka Jakab, 60. 2-2 Réka Jakab, 87. 2-3 Daniela Pufulete, 89. 3-3 Erzsebet Milassin

Unkari:  Melinda Szvorda – Krisztina Kanta, Erzsébet Milassin US Compiegne FRA, Aranka Paraoánu, Éva Sümegi – Angéla Smuczer (90. Tímea Gál), Fanni Vágó, Zsanett Jakabfi (70. Judit Fenyvesi) – Anita Pádár, Györgyi Sebestyén (65. GabiTóth) – Réka Jakab

Romania: Roxana Mihaela Oprea - Olivia Maria Oprea, Elena Iuliana Pavel, Teodora Drăgoescu, Corina Simona Olar - Andreea Laiu (46. Daniela Simona Pufulete), Alexandra Melisa Iuşan (80. Mihaela Loredana Prundan), Rodica Striblea, Florentina Spânu - Gabriela Enache, Laura Roxana Rus (88. Mihaela Cojocaru).

5.5.07 Italia - Ruotsi 0-2 (0-1), 1200, Trento
42. 0-1 Caroline Seger, 90. 0-2 Nilla Fischer

Italia: Chiara Marchitelli, Giulia Domenichetti, Silvia Fuselli, Sara Gama, Greco Michela (33. Venusia Paliotti, 76. Melania Gabbiadini), Patrizia Panico, Giulia Perelli, Daniela Tavalazzi, Elisabetta Tona, Alessia Tuttino, Tatiana Zorri

Ruotsi: Caroline Jönsson - Anna Paulsson, Hanna Marklund, Stina Segerström, Frida Östberg - Caroline Seger, Nilla Fischer - Therese Sjögran (90. Maria Aronsson) - Josefine Öqvist (72. Sara Johansson), Victoria Svensson, Lotta Schelin (76. Frida Nordin).
Penkillä: Sofia Lundgren, Karolina Westberg, Sara Thunebro, Charlotte Rohlin

30.5.07 Irlanti - Italia 1-2 (0-1), Dublin
39. 0-1 Venusia Paliotti, 56. 0-2 Patrizia Panico, 75. 1-2 Olivia O'Toole

Irlanti: Emma Byrne
Arsenal, Niamh Fahy, Susan Byrne St. John’s University USA, Alisha Moran NY Athletic USA, Sharon Boyle (73.
Laura Hislop), Elaine O’Connor Long Island Fury USA (64. Michele O'Brien Long Island Lady Riders USA), Marie Curtin Hofstra University USA, Ciara Grant Arsenal, Stephanie Curtis Bristol Academy, Olivia O’Toole, Katie Taylor (83. Sonya Hughes Franklin Pierce USA)

Italia: Chiara Marchitelli, Sara Gama, Cristina Cassanelli, Alessia Tuttino, Elisabetta Tona, Giulia Perelli, Melania Gabbiadini (86. Silvia Fuselli), Laura Barbierato (91. Roberta D'Abba), Patrizia Panico, Tatiana Zorri, Venusia Paliotti (86. Giulia Domenichetti)

16.6.07 Romania - Ruotsi 0-7 (0-5), Mogasoaia
6. 0-1 Victoria Svensson, 14. 0-2 Therese Sjögran, 25. 0-3 Victoria Svensson, 35. 0-4 Victoria Svensson, 38. 0-5 Victoria Svensson, 69. 0-6 Victoria Svensson, 77. 0-7 Lotta Schelin.

Ruotsi: Caroline Jönsson - Anna Paulson, Hanna Marklund, Charlotte Rohlin, Frida Östberg - Caroline Seger (69.
Frida Nordin), Nilla Fischer - Therese Sjögran (69. Linda Forsberg) - Lotta Schelin, Victoria Svensson (79. Therese Lundin), Josefine Öqvist.

20.6.07 Ruotsi - Unkari 7-0 (3-0), 5223, Karlstad
12. 1-0 Victoria Svensson, 16. 2-0 Hanna Marklund, 22. 3-0 Therese Sjögran, 52. 4-0 Stina Segerström, 86. 5-0 Victoria Svensson, 88. 6-0 Stina Segerström, 91. 7-0 Therese Lundin
ET: Kirsi Savolainen. Avustavat: Emilia Husso och Anu Jokela

Ruotsi: Caroline Jönsson - Sara Larsson, Hanna Marklund (46.
Karolina Westberg), Stina Segerström, Sara Thunebro - Caroline Seger, Therese Sjögran (62. Therese Lundin) - Hanna Ljungberg (11. Nilla Fischer) - Lotta Schelin, Victoria Svensson, Josefine Öqvist.

Unkari: Melinda Szvorda - Krisztina Kanta, Ananka Paraoanu, Cecilia Gaspar, Eva Sumegi - Anita Szeker (79. Lilla Krenacs), Anita Padar (67. Andrea Rudan), Angela Smuczer, Fanni Vago, Timea Gal (46. Erzsebet Milassin) - Reka Jakab.

25.8.07 Romania - Irlanti 0-2 (0-2), Mogosoaia
12. 0-1 Stephanie Curtis, 14. 0-2 Stephanie Curtis

27.10.07 Unkari - Italia 1-3 (0-0), Buk
58. 0-1 Roberta Diadda, 70. 1-1 Fanni Vágó , 77. 1-2 Patrizia Panico, 87. 1-3 Alessia Tuttino

Unkari: Melinda Szvorda – Alexandra Tóth (62. Réka Jakab), Aranka Paraoánu, Szabina Tálosi, Éva Sümegi – Angéla Smuczer (81. EvelinFerencsik), Mónika Benkő – Anita Szekér, Fanni Vágó, Györgyi Sebestyén (65. Katalin Godvár) – Anita Pádár

27.10.07 Irlanti - Romania 2-1 (2-1), Dublin, et. Kirsi Savolainen, Anu Jokela, Tiina Hyttinen
18. 1-0 Michelle O’Brien, 31. 2-0 Stefanie Curtis, 40.
2-1 Daniela Simona Pufulete

Irlanti: Emma Byrne Arsenal, Marie Curtin, Alisha Moran NY Athletic Club, Sharon Boyle, Niamh Fahy, Sonya Hughes, Ciara Grant Arsenal (32. Laura Hislop), Aine O’Gorman, Stefanie Curtis Bristol Academy, Michele O’Brien QBIK SWE, Olivia O’Toole.

Romania: Roxana Mihaela Oprea - Olivia Maria Oprea, Elena Iuliana Pavel, Andreea Alexandru (77. Catalina Gabriela Costas), Teodora Dragoesou, Alexandra Melisa Iuşan, Daniela Simona Pufulete (66. Illinca), Rodica Striblea, Andreea Laiu, Florentina Spânu, Mihaela Loredana Prundan (53. Mihaela Cojacaru)

31.10.07 Italia - Romania 5-0 (2-0), Parma
27. 1-0 Valentina Boni, 41. 2-0 Patrizia Panico, 59. 3-0 Venusia Paliotti, 65. 4-0 Venusia Paliotti, 66. 5-0 Melania Gabbiadini

16.2.08 Italia – Irlanti 4-1 (0-1), Villacidro

13. 0-1 Taylor, 83. 1-1 Fuselli, 85. 2-1 Gabbiadini, 86. 3-1 Panico, 91. 4-1  Conti


23.4.08 Unkari – Irlanti 0-2 (0-1), Miskolc

1. 0-1 Mchelle O’Brien, 60. 0-2 Stephanie Curtis

 
3.5.08 Unkari – Ruotsi 0-6 (0-4), Szekesfehervar

12. 0-1 Maria Karlsson, 23. 0-2 Sara Larsson, 34. 0-3 Therese Lundin, 37. 0-4 Nilla Fischer, 68. 0-5 Therese Lundin, 78. 0-6 Josefine Öqvist


7.5.08 Ruotsi – Italia 1-0 (0-0), Örebro

90. 1-0 Jessica Landström

 

24.5.08 Romania – Italia 1-6 (1-3), Buftea

13. 0-1 Melania Gabbiani, 26. 0-2 Patrizia Panico, 29. 1-2 Florentina Spanu, 41. 1-3 Tatiana Zorri rp., 48. 1-4 Pamela Conti, 67. 1-5 Melania Gabbiadini, 85. 1-6 Sonja Fuselli


28.5.08 Romania – Unkari 3-1 (2-1), Oradea

9. 1-0 Sorina Amza, 16. 1-1 Anita Padar, 31. 2-1 Florentina Spanu, 82. 3-1 Raluca Sarghie


25.6.08 Irlanti – Ruotsi 0-5 (0-3), Dublin

18. 0-1 Karolina Westberg, 23. 0-2 Victoria Svensson, 28. 0-3 Josefine Öqvist, 73. 0-4 Karolina Westberg, 86. 0-5 Lotta Schelin


27.9.08 Ruotsi – Romania 2-0 (2-0), Vesterĺs

32. 1-0 Therese Sjögran, 37. 2-0 Nilla Fischer


1.10.08 Ruotsi – Irlanti 1-0 (1-0), Trelleborg

42. 1-0 Madelaine Edlund


2.10.08 Italia – Unkari 3-0 (2-0), Montereale Valcellina

19. 1-0 Elisabetta Tona, 31. 2-0 Elisabetta Tona, 54. 3-0 Elisabetta Tona

 



Lohko 3:

Ranska

8

7 - 1

21 (31-2)

Islanti

8

7 - 1

18 (27-4)

Slovenia

8

4 - 4

12 (14-24)

Serbia

8

2 - 6

6 (11-24)

Kreikka

8

1 - 7

3 (7-36)


11.4.07 Ranska - Kreikka 6-0 (4-0), 8365, Valence
25.
1-0 Camille Abily, 32. 2-0 Sandrine Soubeyrand, 40. 3-0 Camille Abily, 41. 4-0 Necib, 81. 5-0 Camille Abily, 88. 6-0 Hoda Lattaf

5.5.07 Slovenia - Serbia 0-5 (0-0), 500, Dravograd
57. 0-1 Jovana Sretenovic 78, 62. 0-2 Suzana Stanojevic, 66. 0-3 Dobrila Randelovic, 78. 0-4 Jovana Sretenovic, 93. 0-5 Selena Dimitridevic

Slovenia: Zorica Garic, Polona Govek (62. Natasa Petrovic), Luzija Grad, Jadranka Knezevic, Snezana Malesevic, Petra Mikeln, Anja Milenkovic, Andreja Nikl, Saša Peruš, Ksenja Povh (84. Jasmina Mlakar), Mateja Zver

Serbia: Tatjana Stoiljkovic - Marina Siskovic (82.Christina Sampanidou), Selena Dimitridevic, Dragana Tomic, Katarina Jovic - Lidija Stojkanovic, Marina Mešic, Tamara Jovanovic (46. Danijela Trajkovic), Dobrila Randelovic (78. Zorica Karadžic), Suzana Stanojevic - Jovana Sretenovic

30.5.07 Ranska - Slovenia 6-0 (2-0), Angouleme
27.
1-0 Camille Abily, 35. 2-0 Elise Bussaglia, 50. 3-0 oma maali, 69. 4-0 Hoda Lattaf, 75. 5-0 Hoda Lattaf, 79. 6-0 Gaëtane Thiney

Ranska: Céline Deville - Corine Franco, Sabrina Viguier, Ophélie Meilleroux, Sonja Bompastor - Sandrine Soubeyrand (80. Emilie Dos Santos) - Elodie Thomis (69. Laëtitia Tonazzi), Elise Bussaglia - Camille Abily, Louisa Necib (76. Gaëtane Thiney) - Hoda Lattaf.16 Zorica Garic

Slovenia: Jadranka Knezevic, Luzija Grad, Snezana Malesevic, Petra Mikeln, Anja Milenkovic, Andreja Nikl, Ksenja Povh, Mateja Zver (93.
Jasmina Mlakar), Natasa Petrovic (89. Špela Vehar), Manja Benak (78. Tea Podrecca)

31.5.07 Kreikka - Islanti 0-3 (0-2), Ateena
8. 0-1 Margrét Lára Viđarsdóttir, 14. 0-2 Ásthildur Helgadóttir, 90. 0-3 Greta Mjöll Samúelsdóttir

Islanti: Guđbjörg Gunnarsdóttir, Guđrún Sóley Gunnarsdóttir, Guđný Björk Óđinsdóttir, Edda Garđarsdóttir (90. Katrín Ómarsdóttir), Sif Atladóttir, Ásthildur Helgadóttir
LdB SWE, Dóra Stefánsdóttir LdB SWE, Katrín Jónsdóttir (42. Ásta Árnadóttir), Margrét Lára Viđarsdóttir, Dóra María Lárusdóttir, Rakel Logadóttir (52. Greta Mjöll Samúelsdóttir)

16.6.07 Islanti - Ranska 1-0 (0-0), Reykjavik
82. 1-0 Margrét Lára Vidarsdóttir

21.6.07 Islanti - Serbia 5-0 (2-0), Reykjavik
3. 1-0 Dora Stefansdottir, 23. 2-0 Dora Maria Larusdottir, 58. 3-0 Katrin Jónsdóttir, 81. Margrét Lára Vidarsdóttir, 86. 5-0 oma maali

25.8.07 Serbia - Kreikka 1-2 (0-1), Belgrad
23. 0-1 Dimitra Panteleiadou, 71. 1-1 Selena Dimitridevic, 73. 1-2 Magdalina Tsoukala

26.8.07 Slovenia - Islanti 2-1 (2-1), Dravograd
5. 0-1 Margrét Lára Vidarsdóttir, 13. 1-1 Manja Benak, 14. Anja Milenkovic rp. 

27.10.07 Serbia - Ranska 0-8 (0-2), Belgrad
7.
0-1 Lilas Traďkia, 24. 0-2 Camille Abily, 59. 0-3 Louisa Necib, 60. 0-4 Camille Abily, 63. 0-5 Elodie Thomis, 68. 0-6 Elodie Thomis, 71. 0-7 Gaétane Thiney, 73. 0-8 Elise Bussaglia

Ranska: Sarah Bouhaddi 86 - Sonja Bompastor 80, Ophélie Meilleroux 84, Laura Georges 84, Sabrina Viguier 81, Elise Bussaglia 85, Sandrine Soubeyrand 73, Camille Abily 84, Louisa Necib 87, Gaëtane Thiney 85, Lilas Traikia 85
Penkillä: Karima Benameur, Sandrine Dusang 84, Caroline Pizzala 87, Sandrine Brétigny 84, Elodie Ramos 83, Elodie Thomis 85

31.10.07 Slovenia - Ranska 0-2 (0-0), Dravograd
70. 0-1 Elise Bussaglia, 84. 0-2 Elodie Thomis

23.4.08 Kreikka – Ranska 0-5 (0-1), Ateena

38. 0-1 Sandrine Soubeyrand, 49. 0-2 Candie Herbert, 70. 0-3 Sonja Bombastor rp., 85. 0-4 Corinne Petit, 89. 0-5 Elodie Thomis

 

3.5.08 Serbia – Slovenia 0-3 (0-0), Belgrad

59. 0-1 Mateja Zver, 86. 0-2 Mateja Zver, 89. 0-3 Mateja Zver


8.5.08 Ranska – Serbia 2-0 (0-0), Saint-Brieux

53. 1-0 Sandrine Brétigny, 71. 2-0 Sandrine Brétigny


28.5.08 Serbia – Islanti 0-4 (0-1), Kragujevac

3. 0-1 Margret Lara Vidarsdottir, 47. 0-2 Sara Björk Gunnarsdóttir, 68. 0-3  Margret Lara Vidarsdottir, 70. 0-4 Katrin Omarsdottir


28.5.08 Slovenia – Kreikka 3-1 (2-), Dravodrag

31.0-11 Anthoula Arvanitaki, 36. 1-1 Manja Benak, 38. 2-1 Mateja Zver, 91. 3-1 Natasa Petrovic

                                           
21.6.08 Islanti – Slovenia 5-0 (2-0), Reykjavik

11. 1-0 Margret Lara Vidarsdottir rp., 25. 2-0 Margret Lara Vidarsdottir , 50. 3-0 Margret Lara Vidarsdottir, 62. 4-0 Katrin Jónsdóttir, 88. 5-0 Katrin Omarsdottir


26.6.08 Islanti – Kreikka 7-0 (3-0), Reykjavik

4. 1-0 Sara Björk Gunnarsdóttir, 13. 2-0 Holmfridur Magnusdottir, 30. 3-0 Margret Lara Vidarsdottir, 53. 4-0 Holmfridur Magnusdottir, 56. 5-0 Holmfridur Magnusdottir, 68. 6-0 Margret Lara Vidarsdottir, 66. 7-0 Katrin Omarsdottir


27.9.08 Ranska – Islanti 2-1 (1-0), La Roche sur Yon

6. 1-0 Sandrine Soubeyrand, 47. 1-1 Katrin Jónsdóttir, 50. 2-1 Candie Herbert


27.9.08 Kreikka – Serbia 0-5 (0-3), Ateena

5. 0-1 Selena Dimitridevic, 11. 0-2 Jovana Sretenovic, 24. 0-3 Selena Dimitridevic, 76. 0-4 Jovana Sretenovic, 83. 0-5 Sanja Malimic


2.10.08 Kreikka – Slovenia 4-6 (1-2), Ateena,
et. Kirsi Savolainen, Tonja Paavola ja Anu Lehtonen

14. 0-1 Mateja Zver, 19. 0-2 Alena Milkovic, 26. 1-2 Anthoula Arvanitaki, 47. 1-3 Alena Milkovic, 63. 2-3 Anastasia Papadopoulou, 76. 3-3 Dimitra Pantaleiadou, 78. 3-4 Snezana Malesevic, 83. 3-5 Mateja Zver, 85. 3-6 Mateja Zver, 88. 4-6 Anthoula Arvanitaki

 


 

Lohko 4:

Saksa

8

8 - -

24 (34-1)

Hollanti

8

3 3 2

12 (12-12)

Sveitsi

8

3 2 3

11 (9-16)

Belgia

8

3 1 4

10 (7-15)

Wales

8

- - 8

0 (1-19)

 

12.4.07 Saksa - Hollanti 5-1 (2-1), 8000, Bochum
17.
0-1 Jessica Torny, 31. 1-1 Birgit Prinz, 34. 2-1 Anja Mittag, 48. 3-1 Renate Lingor rp., 67. 4-1 Kerstin Garefrekes, 68. 5-1 Renate Lingor

5.5.07 Sveitsi - Belgia 1-0 (1-0), 650, Bulle
16. 1-0 Nicole Schäpper

Sveitsi: Marisa Brunner SC Freiburg GER - Franziska Schärer, Rahel Graf 89, Caroline Abbé 88, Sandra Betschart 89 (46. Petra Tamagni) - Isabelle Meyer (76. Désirée
Grundbacher), Vanessa Bernauer 88, Prisca Steinegger, Lara Dickenmann Ohio State - Vanessa Bürki FC Bayern München (46. Fabienne Dätwyler), Nicole Schäpper

Belgia: Gave Van Poucke, Imke Courtois, Maude Coutereels, Niki De Cock, Nadia Dermul, Inge Heiremans (68. Gerti Van Humbeeck), Helene Jacques, Femke Maes, Annelies Timmermans (56. Aline Zeler), Hanne Van De Goor, Kristel Verelst

9.5.07 Sveitsi - Hollanti 2-2 (1-1), 2500, Zug

15. 0-1 Manon Melis, 36. 1-1 Nicole Schäpper, 85. 1-2 Nangila van Eijck, 93. Isabelle Meier

Sveitsi: Marisa Brunner SC Freiburg GER - Franziska Schärer, Prisca Steinegger, Caroline Abbé 88, Rahel Graf 89 (63. Sandra Betschart 89) - Isabelle Meyer, Vanessa Bernauer 88, Lara Dickenmann Ohio State, Fabienne Dätwyler - Vanessa Bürki FC Bayern München, Nicole Schäpper (10. Audrey Riat)

Hollanti: Loes Geurts Heike Rheine GER - Dyanne Bito Heike Rheine, Liesbeth Migchelsen, Marloes de Boer, Petra Hogewoning - Sherida Spitse, Karin Legemate, Linda Bos (76. Anouk Hoogendijk) - Manon Melis LdB SWE ex. Malmö FF (86. Claudia van den Heiligenberg), Karin Stevens (74. Nangila van Eijck), Sylvia Smit

10.5.07 Wales - Saksa 0-6 (0-3), 200, Haverfordwest
8. 0-1 Birgit Prinz, 20. 0-2 Birgit Prinz, 45. 0-3 Kerstin Garefrekes, 81. 0-4 Kerstin Garefrekes, 85. 0-5 Martina Müller, 87. 0-6 Birgit Prinz

Saksa: Nadine Angerer - Kerstin Stegemann, Babett Peter, Ariane Hingst
Djurgĺrden SWE, Bianca Rech (59. Saskia Bartusiak) - Kerstin Garefrekes, Linda Bresonik, Renate Lingor, Fatmire Bajramaj 88 (46. Isabel Kerschowski 88) - Birgit Prinz, Anja Mittag (71. Martina Müller)


23.8.07 Saksa - Sveitsi 7-0 (4-0), 11280, Koblenz
14. 1-0 Sandra Smisek, 16- 2-0 Melanie Behringer, 33. 3-0 Birgit Prinz, 35. 4-0 Melanie Behringer, 53. 5-0 Kerstin Garefrekes, 64. 6-0 Kerstin Garefrekes, 90. 7-0 Kerstin Garefrekes

Saksa: Nadine Angerer 78 - Kerstin Stegemann 77, Sandra Minnert 73,  Ariane Hingst 79 Djurgĺrden SWE, Linda Bresonik 83 (63. Saskia Bartusiak 82) - Kerstin Garefrekes 79, Simone Laudehr, Renate Lingor (82. Sonja Fuss 78), Melanie Behringer 85 - Birgit Prinz 77, Sandra Smisek  (46. Anja Mittag 85)

26.8.07 Hollanti - Wales 2-1 (0-0)
47. 1-0 Manon Melis, 75. 1-1 Emma Jones, 83. 2-1 Sylvia Smit

Hollanti: Loes Geurts, Dyanne Bito, Elisabeth Migchelsen, Marloes De Boer, Chantal de Ridder, Sherida Spitse, Annemiek Griffioen, Aty Eelkema, Manon Melis, Karin Stevens, Sylvia Smit, Miranda Verrips, Anouk Hoogendijk, Karin Legemate, Nangila Van Eyck, Angela Christ, Claudia Van den Heiligenberg, Marlous Pieete

Wales: Rhian Nokes, Carla Parfitt, Emma Jones, Katie Williams, Jayne Ludlow, Gwennan Harries, Cheryl Foster, Jessica Fishlock, Natalie Holt, Loren Dykes, Charlotte Miller, Nicola Davies, Kathryn Morgan, Fran Howells, Erin Vaughan, Nicola Cousins, Hope Suominen, Lauren Townsend


28.10.07 Saksa - Belgia 3-0 (2-0), 17000, Lübeck
7. 1-0 Kerstin Garefrekes, 10. 2-0 Sandra Minnert, 74. 3-0 Birgit Prinz

Saksa: Nadine Angerer 78 - Kerstin Stegemann 77, Ariane Hingst 79 Djurgĺrden SWE (81. Sonja Fuss 78), Annike Krahn 85, Sandra Minnert 73 - Kerstin Garefrekes 79, Saskia Bartusiak 82, Linda Bresonik 83, Melanie Behringer 85 (46. Anja Mittag 85) - Birgit Prinz 77, Martina Müller 80 (46. Fatmire Bajmaraj 88)

Belgia: Gave van Poucke 82 SC Herenveen NED, Tania Vandenhouwe 82, Hanne Van de Goor 85, Janice Cayman 88, Maud Coutereels 86, Niki De Cock 85 Willem II NED, Audrey Demoustier, Kristien Elsen 88, Heleen Jaques, Femke Maes 80 Willem II NED, Adeline Medard 88, Nadeige Sonnet 87, Berit Stevens 87, Annelies Timmermans 75, Marlies Verbruggen 89, Kristel Verelst 80, Aline Zeler 83

28.10.07 Wales - Sveitsi 0-2 (0-1)
, 478, Rhyl
42. 0-1 Rahel Graf, 82. 0-2 Martina Moser

Wales: Nicola Davies Liverpool, Kathryn Morgan, Natalie Holt Liverpool, Nicola Cousins, Emma Jones Bristol Academy, Katie Williams Tranmere Rovers, Loren Dykes (80. Joanne Edwards Liverpool), Jayne Ludlow Arsenal (83. Milly Durrant Birmingham City), Gwennan Harries, Cheryl Foster Liverpool (66. Charlotte Miller), Jessica Fishlock
Penkillä: Terri Beddows, Lauren Townsend, Erin Vaughan Aston Villa, Rhian Nokes

Sveitsi: Marisa Brunner 82 - Franziska Schärer 83, Marina Keller 84, Prisca Steinegger 77 (70. Caroline Abbé 88), Rahel Graf 89 - Martina Moser 86 SC Freiburg GER, Sonja Löffel 82 (86. Nicole Schäpper 85), Noémie Beney 85 (55. Sandra Betschart 89), Sandy Mändly 88 - Maeva Sarrasin 87, Ramona Bachmann 90 Umeĺ
Penkillä: Gaëlle Thalmann 86, Vanessa Bernauer 88, Vanessa Bürki 86 FC Bayern München GER, Nicole Schäpper 85, Valérie Zürny 88

31.10.07 Belgia - Wales 1-0 (0-0), Dessel
78. 1-0 Aline Zeler

1.11.07 Hollanti - Saksa 0-1 (0-1), 4060, Volendam
36. 0-1 Annike Krahn

Hollanti: Loes Geurts Heike Rheine GER - Dyanne Bito Heike Rheine, Liesbeth Migchelsen, Anouk Hoogendijk, Karin Legemate - Daphne Koster - Manon Melis LdB SWE, Annemieke Kiesel-Griffioen FCR Duisburg GER, Sherida Spitse, Sylvia Smit - Karin Stevens (84. Nangila van Eijck)


Saksa: Nadine Angerer 78 - Kerstin Stegemann 77 (9. Babett Peter
88), Annike Krahn 85, Ariane Hingst 79 Djurgĺrden SWE, Sandra Minnert 73 (88. Sonja Fuss 78) - Saskia Bartusiak 82, (46. Navina Omilade 81), Linda Bresonik 83 - Kerstin Garefrekes 79, Birgit Prinz 77, Melanie Behringer 85 - Anja Mittag 85

17.2.08 Wales – Belgia 0-1 (0-0), Barry
20.2.08 Wales – Hollanti 0-1 (0-0), Newport


23.4.08 Belgia – Hollanti 2-2 (1-1), Maasmechelen

40. 1-0 Kristel Verelst,  43. 1-1 Anouk Hoogendijk, 57. 2-1 Kristel Verelst, 88. 2-2 Manon Melis

 

27.4.08 Belgia – Sveitsi 3-1 (1-1), Ath

25. 1-0  Femke Maes rp., 38. 1-1 Vanessa Burki, 87. 2-1 Femke Maes, 92. 3-1 Cayman


7.5.08 Belgia – Saksa 0-5 (0-1), Eupen

20. 0-1 Conny Pohlers, 52. 0-2 Kerstin Garefrekes, 58. 0-3 Conny Pohlers, 59. 0-4 Kerstin Garefrekes, 78. 0-5 Linda Bresonik


8.5.08 Sveitsi – Wales 2-0 (1-0), Oberdorf BL

44. 1-0 Lara Dickenmann, 76. 2-0 Lara Dickenmann


29.5.08 Saksa – Wales 4-0 (3-0), 16823, Kassel

9. 1-0 Ariane Hingst, 12. 2-0 Conny Pohlers, 30. 3-0 Annika Krahn, 77. 4-0 Melanie Behringer


30.8.08 Hollanti – Sveitsi 1-1 (0-0), Haag

58. 1-0 Manon Melis, 91. 1-1 Désirée Grundbacher


27.9.08 Hollanti – Belgia 3-0 (1-0), Volendam

17. 1-0 Manon Melis, 52. 2-0 Manon Melis, 60. 3-0 Karin Stevens



2.10.08 Sveitsi – Saksa 0-3 (0-2), Basel

20. 0-1 Kerstin Garefrekes, 33. 0-2 Melanie Behringer, 76. 0-3 Sandra Smisek




Lohko 5:

Tanska

8

6 - 1

21 (23-5)

Ukraina

8

6 1 1

19 (15-3)

Skotlanti

8

3 1 4

10 (15-7)

Slovakia

8

2 - 6

6 (5-28)

Portugali

8

- 2 6

2 (4-18)

 

14.4.07 Slovakia - Portugali 2-1 (0-0), 350, Senec
69. 1-0 Marcela Lukácsová, 71. 2-0 Marcela Lukácsová, 90. 2-1 Catiá Reis

6.5.07 Skotlanti - Portugali 0-0, Perth
Skotlanti: Gemma Fay, Julie Ferguson, Michelle Kerr, Amy McDonald, Leanne Ross (63.
Rhonda Jones), Amanda Burns, Kim Little 90, Joanne Love, Megan Sneddon, Julie Fleeting, Pauline Hamill (84. Suzanne Grant)

Portugali: Neide Simőes - Ana Valinho, Ana Rita, Carla Monteiro, Sofia Ferreira - Sónia Matias - Dani, Paula Cristina, Cátia Reis - Rita Carneiro, Edite.

9.5.07 Slovakia - Ukraina 0-4 (0-3), 250, Senec
5. 0-1 Vera Djatel, 16. 0-2 Lyudmyla Pekur, 38. 0-3 Darja Apanashenko, 79. 0-4 Elena Hodyreva

Slovakia: Maria Korenčiová (46. Lenka Gazdíková) - Lucia Ondrušová, Monika Matysova, Eva Kolenová, Júlia Pivovarníková - Patricia Ferenčíková, Andrea Budosova, Veronika Klechova (46. Lucia Zolvikova), Natalia Mackovičová - Katarina Strožová, Ivana Bojdova (73. Anna Petrušová)

Ukraina: Lyudmyla Pekur, Darja Apanashenko, Tetyana Chorna (87. Svitlana Frisco), Vera Djatel (80. Lyudmyla Lemeshko), Elena Hodyreva, Valentyna Kotyk, Alla Lishafai, Olena Mazurenko, Nataliya Soukhoroukova,  Nataliya Zinchenko (87. Maryan Masalska), Iryna Zvarich


30.5.07 Ukraina - Skotlanti 2-1 (1-0), Mariupol
44. 1-0 Natalia Zinchenko, 67. 2-0 Tetyana Chorno, 68.
2-1 Julie Fleeting

Ukraina:
Skotlanti: Gemma Fay, Rhonda Jones, Ifeoma Dieke, Michelle Kerr, Leanne Ross, Joanne Love, Amanda Burns (77. Stacey Cook), Megan Sneddon, Kim Little, Julie Fleeting, Pauline Hamill (78. Suzanne Grant)

20.6.07 Ukraina - Slovakia 5-0 (3-0), Mariupol
2. 1-0 Svitlana Frisco, 16.2-0 Nataliya Zinchenko rp., 26. 3-0 Lyudmyla Pekur, 47. 4-0 Elena Hodyreva, 53. 5-0 Svitlana Frisco

27.10.07 Tanska - Portugali 5-1 (1-1), 4810, Viborg
40. 1-0 Merete Pedersen,  41. 1-1 Edite Christina Fernandes, 51. 2-1 Maiken Pape, 61. 3-1 Camilla Sand, 71. 4-1 Maiken Pape, 82. 5-1 Merete Pedersen

Tanska: Heidi Johansen, Mia Olsen, Katrine S. Pedersen Asker NOR, Gitte Andersen, Mariann Gajhede Knudsen, Cathrine Paaske-Sřrensen (80. Marie S. Herping), Maiken Pape, Merete Pedersen, Camilla Sand Andersen, Janne Madsen (46. Anne Dot Eggers), Line Rřddik Hansen (46. Bettina Falk)

Penkillä: Julie Rydahl-Bukh, Christina Řyangen Řrntoft, Nanna Johansen LdB SWE, Tine Cederkvist

Portugali: Neide Simőes, Ana Valinho,  Kimberly Brandăo, Ana Rita, Sónia Matias, Cátia Reis, Cláudia Neto (70. Noémia Figueiredo), Emily Lima, Sílvia Brunheira (86. Elisabete Caleja), Edite Fernandes (86.
Liliana Martins), Carla Couto.
Penkillä: Jamila Marreiros, Eloísa Tavares, Paula Cristina

27.10.07 Slovakia - Skotlanti 0-3 (0-2)
, Senec
2. 0-1 Shelley Kerr, 16. 0-2 Pauline Hamill, 71. 0-3 Julie Fleeting

Slovakia: Lenka Gazdíková - Patricia Ferenčíková, Monika Matysová, Eva Kolenová, Zuzana Jarošová (88. Júlia Pivovarníková) - Ivana Bojdová, Andrea Budošová, Lucia Ondrušová, Natalia Mackovičová (40. Anna Petrušová) - Katarina Dugovičová (69. Maria Zubková), Marcela Lukácsová

Skotlanti: Gemma Fay, Ifeoma Dieke QBIK SWE, Michelle Kerr, Joanne Love, Amanda Burns, Megan Sneddon, Julie Fleeting Arsenal, Pauline Hamill, Leanne Ross, Julie Ferguson
Vaihdosta: Rhonda Jones Florida Atlantic U, Kirsty McBride, Stacey Cook

31.10.07 Skotlanti - Tanska 0-1, Perth
0-1 Merete Pedersen

16.2.08 Portugali – Slovakia 0-1 (0-1), Rio Maior

11. 0-1 Andrea Budosova


21.2.08 Portugali – Ukraina 0-1 (0-0), Abrantes, et. Kirsi Savolainen, Tonja Paavola, Minna Niskanen

71. 0-1 Nataliya Zinchenko


23.4.08 Slovakia – Tanska 1-4 (0-2), Senec

7. 0-1 Maiken Pape, 16. 0-2 Johanna Rasmussen, 48. 0-3 Johanna Rasmussen, 54. 0-4 Maiken Pape, 71. 1-4 Maria Zubkova


27.4.08 Tanska – Skotlanti 2-1 (1-1), 3821, Viborg

28. 0-1 Meagan Sneddon, 50. 1-1 Camilla Sand, 68. 2-1 Johanna Rasmussen


3.5.08 Portugali – Skotlanti 1-4 (1-1), Varzim

12. 0-1 Jennifer Beattie, 20. 0-2 Julie Fleeting, 25. 0-3 Julie Fleeting, 38. 0-3 Julie Fleeting, 43. 1-4 Edite Fernandes

 

8.5.08 Portugali – Tanska 0-4 (0-1), Făo

18. 0-1 Johanna Rasmussen, 52. 0-2 Maiken With Pape, 70. 0-3 Maiken Pape, 77. 0-4 Merete Pedersen

 

28.5.08 Skotlanti – Ukraina 0-1 (0-1), Perth

9. 0-1 Darisa Apanaschenko


28.5.08 Tanska – Slovakia 6-1 (2-1), Viborg

25. 1-0 Camilla Sand Andersen, 35. 2-0 Merete Pedersen, 44. 2-1 Marcela Lukacsova, 61. 3-1 Maiken Pape, 62. 4-1 Merete Pedersen, 81. 5-1 Maiken Pape, 91. 6-1 Merete Pedersen 


22.6.08 Ukraina – Tanska 1-0 (1-0), Chernigov

28. 1-0 Darisa Apanaschenko


27.9.08 Ukraina – Portugali 1-1 (1-1), Chernigov

6. 1-0 Natakiya Soukhoroukova, 46+ Edite Fernandes


28.9.08 Skotlanti – Slovakia 6-0 (3-0), Perth

26. 1-0 Jennifer Beattie, 32. 2-0 Julie Fleeting, 38. 3-0 Pauline Hamill, 51. 40 Kim Little. 68. 5-0 Julie Fleeting, 86. 6-0 Suzanne Grant

 

1.10.08 Tanska – Ukraina 1-0 (0-0), Viborg

63. 1-0 Merete Pedersen



Lohko 6:

Norja

8

7 1 -

22 (26-0)

Venäjä

8

6 1 1

19 (25-7)

Itävalta

8

3 - 5

9 (13-18)

Puola

8

2 1 5

7 (11-21)

Israel

8

- 1 7

1 (3-33)

 

5.5.07 Itävalta - Puola 0-1 (0-1), 800, Freistadt
7. 0-1 Anna Zelasko

Itävalta: Birgit Leitner (Bayern München) - Birgitt Schalkhammer-Hufnagl, Daniela Tasch 89, Marlies Hanschitz, Carina Wenninger 91 - Katrin Walzl (46. Isabella Berger 89), Viktoria Schnaderbeck 91 (68. Maria Gstöttner), Nina Aigner (Bayern München), Natasch Celouch - Nina Burger, Marion Gröbner.

Puola: Izabela Godzińska - Konsek, Paulina Rytwińska, Justyna Nazarczyk, Daria Kasperska (65. Marta Mika) - Marta Stobba, Kawalec, Dominika Maciaszczyk, Patrycja Pożerska (82. Katarzyna Rusek) - Anna Żelazko, Anna Gawrońska (76.
Marta Otrębska)

10.5.07 Israel - Puola 2-2 (2-2), Ramat Gan

29. 0-1 Anna Żelazko, 32. 1-1 Or Erez,  37. 2-1 Rachel Shelina Israel, 41. 2-2 Paulina Rytwińska

Puola: Izabela Godzińska - Hanna Konsek, Paulina Rytwińska, Justyna Nazarczyk, Daria Kasperska - Katarzyna Rusek (50. Marta Stobba), Dominika Maciaszczyk, Patrycja Pożerska (82. Agnieszka Winczo), Paulina Kawalec - Anna Żelazko, Anna Gawrońska (56. Marta Otrębska).

Israel: (luetaan oikealta vasemmalle)
חנית שוורץ, שלי ישראל, מאיה ברקי, מיכל רביץ(ניצן דנון), סיון פחימה, ענת מימוני(שירלי אוחנה 64), מיטל דיין(טל סופר 75), עדי שטיין, אור ארז, שרית שנער, סילבי ז`אן.
שופטת: טובה הילאל טוסון(טורקיה).

30.5.07 Israel - Venäjä 0-6 (0-2), Ramat Gan
29. 0-1 Olessia Kurochkina, 45. 0-2 Olga Kremleva, 54. 0-3 Natalia Mokashanova, 59. 0-4  Natalia Mokashanova, 70 0-5  Natalia Mokashanova, 80. 0-6 Oxana Scmatchkova

Israel: Hanit Schwarz, Michal Ravitz, Maya Barqui, Rachel Shelina Israel, Sivan Fhima, Anat Maimoni, Meital Dayan (19. 
Shirli Ohana), Adi Stein, Or Erez (74. Tal Sofer), Sarit Shenar, Naomi Belhassen (50. Nicol Hajual)

Venäjä: Elvira Todua, Anna Koznikova, Tatiana Skotnikova, Oxana Chmatchkova, Ksenia Tsybutovich, Maria Diatchkova, Elena Morozova, Olga Kremleva (62.
Olga Sergaeva), Natalia Mokashanava, Olessia Kurochkina (68. Natalia Barbachina), Valentina Savchenkova (68. Natalia Pertseva)

16.6.07 Venäjä - Puola 3-1 (2-1),
Krasnoarmeisk
5. 0-1 Anna Żelazko, 15, 1-1 Elena Morozova, 26. 2-1 Olessia Kurochkina, 63. 3-1 Olessia Kurochkina


Venäjä: Elvira Todua, Anna Koznikova, Tatiana Skotnikova, Oxana Chmatchkova, Ksenia Tsybutovich, Maria Diatchkova, Elena Morozova, Nadezhda Kharchenko  (72. Olga Sergaeva), Olessia Kurochkina (87. Natalia Pertseva), Valentina Savchenkova (64. Olga Kremleva)

Puola:  Izabela Godzińska - Joanna Płonowska, Justyna Nazarczyk, Paulina Rytwińska, Ewa Żyła - Marta Stobba, Dominika Maciaszczyk (46. Agnieszka Wilczo), Paulina Kawalec (69. Marta Mika), Patrycja Pożerska - Anna Żelazko, Anna Gawrońska (69. Marta Otrębska).

17.6.07 Israel - Norja 0-3 (0-0), Tel Aviv
51. 0-1 Marie Knutsen, 73. 0-2 Solveig Gulbrandsen, 78. 0-3 Melissa Wiik

Norja (4-3-3): Bente Nordby - Gunhild Fřlstad (46. Camilla Huse), Trine Rřnning, Ane S. Horpestad, Siri Nordby - Marie Knutsen, Lene Storlřkken, Solveig Gulbrandsen - Leni Larsen Kaurin (46. Lene Mykjĺland), Lise Klaveness, Melissa Wiik (78. Madeleine Giske).

21.6.07 Norja - Itävalta 3-0 (1-0), Lillestrřm
43.
1-0 Solveig Gulbrandsen, 73. 2-0 Melissa Wiik, 89. 3-0 Trine Rřnning.

Norja (4-3-3): Bente Nordby - Siri Nordby, Trine Rřnning, Ane S. Horpestad (60. Marit Fiane Christensen), Camilla Huse - Marie Knutsen, Lene Storlřkken, Solveig Gulbrandsen - Melissa Wiik (80.
Kristin Lie), Lise Klaveness (68. Leni Larsen Kaurin), Lene Mykjĺland.

21.6.07 Puola - Israel 4-1 (4-0), Kutno
1. 1-0 Marta Stobba, 25. 2-0 Marta Stobba, 34. 3-0 Anna Gawronska, 44. 4-0 Dominika Maciaszczyk, 60. 4-1 Shirli Ohana

23.8.07 Itävalta - Venäjä 1-5 (1-1), Anger
6. 1-0 Irene Fuhrmann, 36. 1-1 Olesya Kurochkina, 48. 1-2 Natalia Mokashanova, 62. 1-3 Natalia Barbashina, 65. 1-4 Natalia Mokashanova, 93.
1-5 Natalia Barbashina

26.8.07 Itävalta - Israel 5-0 (1-0), Gleisdorf 
2. 1-0 Corina Wenninger, 48. 2-0 Nina Burger, 72. 3-0 Nina Burger, 74. 4-0 Natascha Celouch, 90. 5-0 Nina Burger

27.10.07 Norja - Venäjä 3-0 (1-0), 2160, Stavanger
23. 1-0 Melissa Wiik, 62. 2-0 Solveig Gulbrandsen, 89. 3-0 Leni Kaurin

Norja (4-3-3): Bente Nordby - Siri Nordby, Trine Rřnning, Ane Stangeland Horpestad (78. Maren Mjelde), Gunhild B. Fřlstad - Marie Knutsen, Ingvild Stensland (70. Madeleine Giske), Lene Storlřkken - Leni Larsen Kaurin, Solveig Gulbrandsen, Melissa Wiik (89.
Marita Skammelsrud Lund).

Venäjä: Elvira Todua, Ksenia Tsybutovich, Anna Koznikova, Olga Sergaeva, Maria Diatchkova (46. Natalia Mokashanova), Elena Morozova, Tatiana Skotnikova, Oxana Chmatchkova, Nadezhda Kharchenko (46. Alla Rogova), Olga Petrova, Olessia Kurochkina (80. Natalia Barbashina)

3.5.08 Norja – Israel 7-0 (3-0), 795, Kristiansand

12. 1-0 Melissa Wiik, 19. 2-0 Solveig Gulbrandsen, 42. 3-0 Melissa Wiik, 52. 4-0 Lene Mykjĺland, 54. 5-0 Marit Fiane Christensen), 75. 6-0 Siri Nordby rp., 82. 7-0 Solveig Gulbrandsen

7.5.08 Norja – Puola 3-0 (2-0), Stavanger

19. 1-0 Lene Storlřkken, 39. 2-0 Solveig Gulbrandsen, 46. 3-0 Melissa Wiik


28.5.08 Puola – Itävalta 2-4 (0-3), Kutno

7. 0-1 Marion Gröbner, 27. 0-2 Nina Aigner, 40. 0-3 Nina Burger, 58. 1-3 Agnieszka Winczo, 71. 1-4 Nina Burger, 89. 2-4 Marta Stobba

                     

29.5.08 Venäjä – Israel 4-0 (2-0), Krasnoarmeysk

9. 1-0 Olga Letyushova, 22. 2-0 Olga Letyushova, 59. 3-0 Natalia Mokshanova rp., 67. 4-0 Natalia Barbashina

                     
21.6.08 Itävalta – Norja 0-4 (0-2), Amstetten

7. 0-1 Lene Mykjaland, 19. 0-2 Solveig Gulbrandsen, 58. 0-3 Lene Mykjaland, 74. 0-4 Lene Mykjaland 


25.6.08 Israel – Itävalta 0-2 (0-2) Beit She’an

9. 0-1 Elisabeth Tieber, 43. 0-2 Nina Burger


25.6.08 Puola – Norja 0-3 (0-1), Kutno

38. 0-1 Solveig Gulbrandsen, 50. 0-2 Lene Mykjaland, 88. 0-3 Isabel Herlovsen


27.8.08 Venäjä – Itävalta 3-1 (3-1), Krasnoarmeisk

5. 1-0 Natalia Mokshanova, 25. 2-0 Olga Petrova, 29. 3-0 Natalia Mokshanova, 33. 3-1 Nina Aigner


27.9.08 Puola – Venäjä 1-4 (0-0), Kutno

53. 0-1 Valentina Savchenkova, 58. 0-2 Natalia Mokshanova, 81. 0-3 Nadezhda Kharchenko, 83. 1-3 Paulina Rytwinska, 85. 1-4 Natalia Mokshanova rp.


2.10.08 Venäjä – Norja 0-0, Krasnoarmeysk

 


Esikarsinta, lohko  A 1   A2   A3   A4   A5


 


Lohko  A1   A2   A3   A4   A5

Lohko A1  (Turkissa)

Pohjois-Irlanti (77)

3

2 - 1

6 (5-6, keskinäiset 5-2)

Turkki (-)

3

2 - 1

6 (11-2, keskinäiset 2-2)

Kroatia (50)

3

2 - 1

6 (9-6, keskinäiset 3-6)

Georgia (-)

3

2 - 1

0 (0-19)

Suluissa ranking lohkojen arvonnan aikaan eli syyskuussa 06.
Georgia ja Turkki eivät osallistuneet MM2007-karsintaan.

18.11.06 Kroatia - Georgia 6-0 (2-0)
26. 1-0 Iva Landeka, 29. 2-0 Iva Landeka, 49. 3-0 Marina Koljenik, 52. 4-0 Marina Koljenik, 57. 5-0 Tanja Bucifal, 92. 6-0 Marina Koljenik

18.11.06 Pohjois-Irlanti - Turkki 0-1 (0-0)
88. 0-1 Esra Erol

20.11.06 Turkki - Kroatia 1-2 (1-2)
3. 1-0 Bahar Hatice Özgüvenc, 30. 1-1 Marina Koljenik, 44. 1-2 Iva Landeka

20.11.06 Pohjois-Irlanti - Georgia 4-0 (1-0)
26. 1-0 Ashley Hutton, 49. 2-0 Ashley Hutton, 80. 3-0 Ashley Hutton, 81. 4-0 Kimberley Turner
23.11.06 Kroatia - Pohjois-Irlanti 1-5 (0-2)
3. 0-1 Rebecca Corish, 15. 0-2 Ashley Hutton, 60. 0-3 Sahav McFadden, 66. 0-4 Sarah Mc Fadden, 77. 1-4 Maja Joscak, 90. 1-5 Sarah Mc Fadden

23.11.06 Georgia - Turkki 0-9 (0-2)
40.
0-1 Yagmur Uras, 42. 0-2 Bilgin Defterli, 52. 0-3 Reyhan Seker, 53. 0-4 Cansu Yag, 62. 0-5 Bahar Hatice Özgüvenc, 63. 0-6 Bilgin Defterli, 76. 0-7 Yagmur Uras, 90. 0-8 Yagmur Uras


Lohko  A1   A2   A3   A4   A5

Lohko A2  (Bosnia-Hertzegovinassa)

Israel ( 66)

3

3 - -

9 (9-2)

Bosnia-Hertzegovina (88)

3

1 1 1

4 (7-7)

Armenia (112)

3

1 1 1

4 (2-2)

Latvia (63)

3

- - 3

0 (1-18)

Latvia ja Armenia eivät osallistuneet MM2009-karsintaan.

23.11.06 Israel - Bosnia-Hertzegovina 5-2 (3-1)
13. 1-0 Silvia-Sima Gian, 23.
2-0 Sarit Shenar, 27. 2-1 Tamara Skrbic, 40. 3-1 Sarit Shenar, 46. 3-2 Amela Fetahovic, 81. 4-2 Sarit Shenar, 89. 5-2 Sarit Shenar

23.11.06 Latvia - Armenia 0-1 (0-1)
27.
0-1 Gayane Kostanyan

18.11.06 Israel - Latvia 3-0 (2-0)
28. 1-0 Silvia-Sima Gian, 32. 2-0 Sivan Fhima, 70. 3-0 Sarit Shenar

18.11.06 Bosnia-Hertzegovina - Armenia 1-1 (0-1)
32. 0-1 Gayane Kostanyan, 83. 1-1 Tamara Skrbic

20.11.06 Armenia - Israel 0-1 (0-1)
5. 0-1 Sarit Shenar

20.11.06 Bosnia-Hertzegovina - Latvia 4-1 (0-1)
20. 0-1 Katrīne Verreva, 53. 1-1 Sabina Pehic, 63. 2-1 Sabina Pehic, 65. 3-1 Sabina Pehic, 88. 1-4 Amira Spahic


Lohko  A1   A2   A3   A4   A5

Lohko A3
(Luxembourgissa)

Slovakia (39)

3

3 - -

9 (15-0)

Luxembourg (-)

3

1 1 1

4 (5-7)

Liettua (60)

3

- 2 1

2 (1-4)

Malta (107)

3

- 1 2

1 (2-12)

Luxembourg ja Liettua eivät osallistuneet MM2007-karsintaan.

18.11.06 Malta - Liettua 0-0

18.11.06 Slovakia - Luxembourg 4-0 (0-0)
57. 1-0 Katarína Dugovičová, 60. 2-0 Katarína Dugovičová, 61. 3-0 Katarína Strožová, 82. 4-0 Katarína Strožová

20.11.06 Liettua - Slovakia 0-3 (0-2)
18. 0-1 Eva Kolenová, 41. 0-2 Katarina Dugovicova, 81. 0-3 Katarina Strožová

20.11.06 Malta - Luxembourg 2-4 (1-2)
11. 1-0 Ylenia Carabott, 19. 2-0 Ylenia Carabott, 41. 2-1 Jessica Birkel, 53. 2-2 Jessica Birkel, 72. 2-3 Ma Janine Hansen, 80. 2-4 Rosangela Settanni


23.11.06 Slovakia - Malta 8-0 (2-0)
8. 1-0  Katarína Dugovičováa, 13. 2-0 Lucia Ondrusova, 53. 65. 4-0 Katarína Dugovičová, 75. 5-0 Katarína Dugovičová, 76. 6-0 Katarína Dugovičová, 81. 7-0 Katarína Dugovičová, 86. 8-0 Viera Kralikova

23.11.06 Luxembourg - Liettua 1-1 (0-1)
30. 1-0 Raimonda Blozyte,  59. 1-1 Joëlle Leuchter


Lohko  A1   A2   A3   A4   A5

Lohko A4 (Romaniassa)

Romania (37)

3

3 - -

9 (10-1)

Bulgaria (46)

3

2 - 1

6 (8-1)

Azerbaidzan (-)

3

1 - 2

3 (4-9)

Viro (87)

3

- - 3

0 (2-13)

Azerbaidzan ja Bulgaria eivät osallistuneet MM2007-karsintaan.

18.11.06 Romania - Azerbaidzan 4-1 (1-0)
29. 1-0 Florentina Spanu, 59. 1-1 Svetlana Milyukhina, 61.
2-1 Elena Iuliana Pavel, 73. 3-1 Andreea Laiu, 87. 4-1 Rodica Striblea

18.11.06 Viro - Bulgaria 0-5 (0-4)
14. 0-1 Liliana Kostova, 21. 0-2 Liliana Kostova rp., 34. 0-3 Liliana Kostova, 37. 0-4 Diana Petrakieva, 50. 0-5 Liliana Kostova

20.11.06 Bulgaria - Romania 0-1 (0-0)
66. 0-1 Elena Iuliana Pavel

20.11.06 Viro - Azerbaidzan 2-3 (1-1)
8. 1-0 Reelika Vaher, 17. 1-1 Kifayat Osmanova, 59. 1-2 Hannaliis Jaadla, 81. 2-2 Olga Vasilieva, 83. 2-3 Olga Vasilieva

23.11.06 Romania - Viro 5-0 (5-0)
3. 0-1 Florentina Spanu, 9. 0-2 Elena Iuliana Pavel, 14. 0-3 Mihaela Loredana Prundaru, 35. 0-4 Andreea Laiu, 36. 0-5 Laura Roxana Rus

23.11.06 Azerbaidzan - Bulgaria 0-3 (0-2)
13. 0-1 Liliana Kostova, 36. 0-2 Diana Petrakieva, 57. 0-3 Elena Peeva


Lohko  A1   A2   A3   A4   A5

Lohko A5 Makedoniassa

Wales (54)

3

3 - -

9 (10-2)

Kazakstan (64)

3

2 - 1

6 (3-2)

Färsaaret (70)

3

1 - 2

3 (8-3)

F.Y.R Makedonia (124)

3

- - 3

0 (0-12)

Färsaaret ja F.Y.R Makedonia eivät osallistuneet MM2007-karsintaan.

18.11.06 Wales - Färsaaret 2-1 (1-0)
30. 1-0 Cheryl Foster, 90. 2-0 Natalie Holt, 92. 2-1 Malena Josephsen

18.11.06 Kazakstan - F.Y.R Makedonia 1-0 (0-0)
59.
1-0  Begaim Kirgizbaeva

20.11.06 F.Y.R Makedonia - Wales 0-6 (0-4)
9. 0-1 Gwennan Harries, 15. 0-2 Jayne Ludlow, 24. 0-3 Michelle Green, 36. 0-4 Cheryl Foster, 54. 0-5 Natalie Holt, 60. 0-6 Cheryl Foster

20.11.06 Kazakstan - Färsaaret 1-0 (1-0)
8.
1-0 Larissa Li

23.11.06 Wales - Kazakstan 2-1

23.11.06 Färsaaret - F.Y.R Makedonia 7-0 (3-0)
20. 1-0 Malena Josephsen, 25. 2-0 Rannvá Andreassen, 28. 3-0 Rannvá Andreassen,  50. 4-0 Rannvá Andreassen,  57. 5-0 Eyđfríđ Kristiansen,  62. 6-0 Malena Josephsen, 73. 7-0 Rannvá Andreassen