UEFA Women's Cup 2005-2006, ykkösvaihe
13.8.2005
UEFA:n naisten seuracupiin osallistuu 43 joukkuetta, Saksasta mukana kaksi joukkuetta. Maita, jotka eivät mukana:
Albania, Andorra, Armenia, Georgia, Latvia, Liechtenstein, Luxembourg, Malta, San Marino, Turkki.

Seitsemän parasta osallistuvaa seuraa pääsee suoraan toiselle kierrokselle:
1. FFC Frankfurt (GER)
1. FFC Turbine Potsdam (GER)
Djurgården/Älvsjö (SWE)
Arsenal Ladies FC (ENG)
Brøndby IF (DEN)
ZFK Mašinac-Classic Niš (SCG = Serbia-M)
Gömrükçu Baku (AZE)

Paremmuus: UEFA laskee jokaiselle seurajoukkueelle kertoimen, jossa otetaan huomioon mukana ko. joukkueen aiempi menestys sekä maan menestys. Listan kärjessä on Umeå, HJK on sijalla 28.


-----
Ensimmäinen turnauskierros: 9. - 13.8.2005
36 joukkuetta, yhdeksän neljän joukkueen lohkoa, lohkojen parhaat toiselle kierrokselle.

Toiselle kierrokselle jatkavat:
Lohko 1: Montpellier HSC (FRA)
Lohko 2: SV Neulengbach (AUT)
Lohko 3: sv Saestum (NED)
Lohko 4: Valur Reykjavik (ISL)
Lohko 5:
SC LUwin.ch (SUI)
Lohko 6: AC Sparta Praha (CZE)
Lohko 7: AZS Wroclaw (POL)
Lohko 8: Lada Togliatti (RUS)
Lohko 9: 
Alma KTZH (KAZ)

Pudonneita mm.:

FC United (FIN)
Røa Idrettslag (NOR)
ASDCF Poliplast Bardolino (ITA)
Athletic Club Bilbao (ESP)
Sociedade União 1° Dezember (POR)

Toinen turnauskierros (16 joukkuetta): 13.-17.9.2005
Ensimmäisen kierroksen lohkovoittajat ja seitsemän joukkuetta suoraan, neljä lohkoa. Kaksi parasta jatkaa puolivälierään.

Lohko 1:
1. FFC Turbine Potsdam (GER, hallitseva mestari), Montpellier HSC (FRA), SV Neulengbach (AUT) ja sv Saestum (NED)

Lohko 2: Djurgården/Älvsjö (SWE), ZFK Mašinac-Classic Niš (SCG), Valur Reykjavik (ISL) ja Alma KTZH (KAZ)

Lohko 3: 1.FFC Frankfurt ( GER), Gömrükçu Baku (AZE), SC LUwin.ch (SUI) ja AC Sparta Praha (CZE)

Lohko 4: Arsenal Ladies FC (ENG), Brøndby IF (NOR), AZS Wroclaw (POL) ja Lada Togliatti (RUS)

---
Puolivälierät (koti/vieras): 8.-12.10.  ja 15.10. - 19.10.2005
Välierät (koti/vieras): 5.-9.4. ja 12.-16.04. 2006
Finaali (koti/vieras): 20.-21.5. ja 27.-28.5. 2006


 


Ensimmäinen turnauskierros: 9. - 13.8.2005
36 joukkuetta, yhdeksän neljän joukkueen lohkoa, lohkojen parhaat toiselle kierrokselle.

Lohko 1 (Sintra, Portugali)
Montpellier HSC (FRA) 9 11-0
Sociedade União 1° Dezember (POR) 6 10-1
Cardiff City LFC (WAL) 3 3-5
Glentoran Belfast United (NIR) 0 0-18

9.8. Montpellier - Glentoran Belfast 8-0 (7-0)
7. 1-0 Elodie Ramos
13. 2-0 Sonia Bompastor
20. 3-0 Virginie Faisandier
27. 4-0 Nora Hamou Maamar
31. 5-0 Elodie Ramos
44. 6-0 Nora Hamou Maamar
46.+ 7-0 Nora Hamou Maamar
48. 8-0 Sonia Bompastor

9.8. SU 1° Dezembro - Cardiff City 3-0 (2-0)
7. 1-0
TÂNIA PINTO
10. 2-0
CÁTIA De Oliviera Reis
86. 3-0
EDITE Cristina Fernandes

11.8. Montpellier - Cardiff City 2-0 (1-0)
18. 1-0 Julie Soyer
71. 2-0 Virginie Faisandier

11.8. Glentoran Belfast  - SU 1° Dezembro 0-7 (0-2)
13. 0-1 TÂNIA Pinto
32. 0-2 EDITE Cristiana Fernandes
57. 0-3 ADÍLIA Martins
85. 0-4 RITA Moreira Carneiro
87. 0-5
TÂNIA Pinto
89. 0-6 RITA Moreira Carneiro
91. 0-7 CÁTIA De Oliviera Reis

13.8. SU 1° Dezembro - Montpellier 0-1 (0-0)
72. 0-1
Virginie Faisandier

13.8. Cardiff City - Glentoran Belfast 3-0 (2-0)
13. 1-0 Gwennan Harries
32. 2-0 Jessica Fishlock
82. 3-0 Helen Jones

 ------

Lohko 2 (Zagreb, Kroatia)
SV Neulengbach (AUT) 7  10-2
ASDCF Poliplast Bardolino (ITA) 7 5-0
University College Dublin LFC (IRL) 3 3-7
ZNK Maksimir Zagreb (CRO) 0 1-10

9.8. Neulengbach - UCD Dublin 5-1 (5-1)
3. 1-0 Nina Burger
18. 1-1 Mary Veronica Waldron
25. 2-1 Maria Gstöttner
26. 3-1
ROSANA Santos Augusto
37. 4-1 Nina Burger
45. 5-1 Natacha Celouch

9.8 Poliplast Bardolino - ŽNK Maksimir 3-0 (0-0)
59. 1-0 Paola Brumana
78. 2-0 Valentina Boni
80. 3-0 Valentina Brumana


11.8. Neulengbach - ŽNK Maksimir 5-1 (3-0)
1. 1-0 Natascha Celouch
34. 2-0 Natascha Celouch
42. 3-0 Natascha Celouch
65. 4-0 Nina Burger
69. 5-0 Nina Burger
82. 5-1 Mihaela Pavlek

11.8. UCD Dublin - Poliplast Bardolino 0-2 (0-0)
67. 0-1 Elena Ficarelli
87. 0-2 Paola Brumana

13.8. Poliplast Bardolino - Neulengbach 0-0

13.8. ŽNK Maksimir - UCD Dublin 0-2 (0-2)
7. 0-1 Elaine Cohalan
30. 0-2 oma maali
------

Lohko 3 (Zeist, Hollanti)
sv Saestum (NED) 7  10-2
Athletic Club Bilbao (ESP) 7 10-3
KFC Rapide Wezemaal (BEL)
3 6-6
Glasgow City LFC (SCO) 0 3-18

9.8.
Athletic Bilbao - Glasgow City 6-2 (5-2)
8. 0-1 Emma Fernone
10. 1-1 ERIKA
Vázquez Morales
11. 2-1
ERIKA Vázquez Morales
12. 2-2 Suzanne Lappin
16. 3-2 GURUTZE Fernández Callejo
20. 4-2
Aitziber Juaristi Caballero (TZIBI)
29. 5-2
ITZIAR Gurrutxaga Bengoetxea
73. 6-2
ERIKA Vázquez Morales

9.8. sv Saestum - KFC Rapide Wezemaal 2-1 (1-0)
21. 1-0 Gilanne Louwaars
54. 2-0 Hannah van Maelenstein
88. 2-1 Karen Meeus

11.8. Rapide Wezemaal - Athletic Bilbao 0-3 (0-1)
34. 0-1 Arrate ORUETA Olabarria
72. 0-2 Aitziber Juaristi Caballero "TZIBI"
82. 0-3 GURUTZE Fernández Callejo

11.8. Glasgow City - Saestum 0-7 (0-1)
18. 0-1 Hannah van Malenstein
49. 0-2
Hannah van Malenstein
53. 0-3 Shirley Smith
59. 0-4 Shirley Smith
69. 0-5
Hannah van Malenstein
79. 0-6 Lisanne Vermeulen
83. 0-7 Gilanne Louwaars

13.8. Athletic Bilbao - Saestum 1-1 (0-0)
93. 0-1 Manon van den Boogaard
95. 1-1 GURUTXE Fernández Callejo

13.8. Glasgow City - Rapide Wezemaal 1-5 (0-2)
11. 0-1 Femke Maes
33. 0-2 Karen Meeus
78. 0-3 Kristien Elsen
79. 0-4 Kristien Elsen
80. 1-4 Diana Barry
86. 1-5 Kristel Verelst
-----

Lohko 4 (Pietarsaari, Suomi)
Valur Reykjavik (ISL) 9  14-3
Røa Idrettslag (NOR) 6 13-7
FC United (FIN) 3 5-5
Pärnu JK (EST) 0 2-19

9.8.
Røa - Valur 1-4 (0-2)
22. 0-1
Margrét Lára Vidarsdóttir
32. 0-2
Dóra María Lárusdóttir
53. 0-3
Margrét Lára Vidarsdóttir
87. 1-3
Linda Stadsøy
94. 1-4
Gudný Ódinsdóttir

9.8. FC United - Pärnu JK  2-0 (1-0)
16. 1-0 Annica Sjölund
2-0 2-0 Annica Sjölund

11.8. Røa  - Pärnu JK 9-1 (3-0)
9. 1-0 Linda Fostervoll
39. 2-0 Linda Stads
øy
43. 3-0 Karin Bredland
53. 3-1 Anastassia Skljarenko-Morkovkina
70. 4-1
Linda Stadsøy
72. 5-1 Karin Bredland
76. 6-1 Linda Stadsøy
77. 7-1 Karin Bredland
84. 8-1 Karin Bredland
89. 9-1 Karin Bredland

11.8. Valur  - FC United 2-1 (2-0)
17. 1-0 Margrét Lára Vidarsdottir rp.
40. 2-0
Margrét Lára Vidarsdottir
68. 2-1 Minna Mustonen

13.8. FC United - Røa 2-3 (1-1)
5. 1-0 Minna Mustonen
43. 1-1 Silje Vesterbekkmo rp. (maalivahti)
55. 2-1 Katri Nokso-Koivisto
88. 2-2 Siri Nordby rp.
90. 2-3 Marthe Braavold Johansen

13.8. Pärnu JK - Valur 1-8 (0-6)
2. 0-1
Guðný Ódinsdóttir
4. 0-2 Laufey Ólafsdóttir
18. 0-3
Dóra María Lárusdóttir
20. 0-4
Dóra María Lárusdóttir
24. 0-5
Málfríður Sigurdardóttir
28. 0-6
Guðný Ódinsdóttir
62. 0-7 Dóra María Lárusdóttir
75. 1-7
Anastassia Skljarenko-Morkovkina
92. 1-8
Laufey Ólafsdóttir

-----
Lohko 5 (Struga et Ohrid, Makedonia)
SC LUwin.ch (SUI) 9  16-1
FC Codru Anenii Noi (MOL) 6 8-6
KÍ Klaksvík Ítráttarfelag (FAR) 1 3-10
ZFK Škiponjat (MKD) 1 2-12

9.8. SC LUwin.ch - KÍ Klaksvík 5-1 (0-1)
27. 0-1 Vivian Bjartallo
48. 1-1 Sarah Weidmann
57. 2-1 Martina Möser
78. 3-1 Alina Grüter
79. 4-1 Alina Grüter
83. 5-1 Alina Grüter

9.8. Codru Anenii Noi - ZFK Škiponjat 4-1 (2-1)
5. 1-0 Daniela Pufulete
7. 1-1 Izeiri
21. 2-1 Daniela Pufulete rp.
74. 3-1 Adriana Mihaela Burtica
75. 4-1 Adriana Mihaela Burtica

11.8. SC LUwin.ch - ZFK Škiponjat 7-0 (3-0)
27. 1-0 Isabelle Meyer
36. 2-0 Fabienne Daetwyler
38. 3-0 Isabelle Meyer
53. 4-0, Rahel Graf
68. 5-0 Isabelle Meyer
81. 6-0 Alina Grüter
89. 7-0 Alina Grüter

11.8. KÍ Klaksvík - Codru Anenii Noi 1-4 (1-3)
29. 0-1 Daniela Pufulete
31. 0-2 Dakii
38. 1-2 Malena Josephsen
42. 1-3 Porojnuiuc
52. 1-4 Ninicu

13.8. Codru Anenii Noi - SC LUwin.ch 0-4 (0-1)
28. 0-1 Alina Grüter
63. 0-2 Isabelle Meyer
73. 0-3 Martina Möser
88. 0-4 Valéry Zürny

13.8. ZFK Škiponjat - KÍ Klaksvík 1-1 (0-1)
34. 0-1 Maria Ziskasson
65. 1-1 oma maali
----

Lohko 6 (
Praha, Tsekki)
AC Sparta Praha (CZE)
7  13-1
Universitet Vitetsk (BLR) 4 4-5
 CFF Clujana Cluj (ROM) 3 5-5
Gintra Universitetas Siauliai (LTU) 1 2-13

9.8.
Sparta Praha - Clujana Cluj 1-1 (1-0)
9. 1-0 Vera CiglbauerovaI rp.
83. 1-1 Sucila

9.8. Universitet Vitebsk - Gintra-Universitetas 2-0 (1-0)
8. 1-0 Maryna Lis
53. 2-0 Katsiaryna Lutskevich
60. ulosajo Maryna Lis (Vibetsk)

11.8. Sparta Praha - Gintra-Universitetas 8-0 (1-0)
36. 1-0 Vera Ciglbauerová
51. 2-0 Eva Knavova-Šmeralová
60. 3-0 oma maali
72. 4-0 Petra Bertholdova
74. 5-0
Eva Knavova-Šmeralová
82. 6-0
Monika Matysová
86. 7-0 Petra Bertholdová
90. 8-0 Simona Kohoutová

11.8. Clujana Cluj - Universitet Vitebsk 2-2 (1-0)
30. 1-0 Florentina Spanu
52. 1-1 Volha Novikava
57. 1-2 Iryna Nikalayeva
82. 2-2 Rodica Striblea

13.8. Universitet Vitebsk - Sparta Praha 0-3 (0-1)
12. 0-1 Irena Martínková
49. 0-2 Iva Mocová
91. 0-3 Iva Mocová

13.8. Gintra-Universitetas - Clujana Cluj 2-2 (1-1), erotuomari Kirsi Savolainen, avaustava Saija Raatikainen
5. 0-1 Rodica Striblea
12. 1-1
Rasa Jackunaite
49. 1-2 Florentina Spanu
63. 2-2 Rasa Jackunaite

-----

Lohko 7 (Wroclaw, Puola)
AZS Wroclaw (POL) 9 17-0
Arsenal Kharkov (UKR) 6 28-6
Maccabi Holon FC (ISR) 3 7-9
AEK Kokkinochovion Famagusta (CYP) 0 0-37
 
9.8. Maccabi Holon - Kokkinochovion Famagusta 6-0 (1-0)
37. 1-0 Silvi Gian
66. 2-0 Silvi Gian
90. 4-0 Silvi Gian
75. 4-0 Or Erez
91. 5-0 Or Erez
92. 6-0 Shirkai Ohana

9.8.
AZS Wroclaw - Arsenal Kharkov 5-0 (1-0)
4. 1-0 Anna Zelazko
50. 2-0 Patrycja Pozerska
53. 3-0 Marta Otrebska
78. 4-0 Ewa Zyla
84. 5-0 Ewa Zyla


11.8. Arsenal Kharkov - Maccabi Holon 8-1 (5-1)
4. 1-0 Yuliya Karpenkova
13. 2-0 Yulia Karpenkova
14. 3-0 Hanna Tatarynova
26. 3-1 Silvi Gian
30. 4-1 Lyudmyla Pekur
34. 5-1 Lyudmyla Pekur
58. 6-1 Galina Mikhailenko
82. 7-1 Galina Mikhailenko
89. 8-1 Oxana Rezvin

11.8. AZS Wroclaw - Kokkinochovion Famagusta 11-0 (5-0)
16. 1-0 Patrycja Pozerska
20. 2-0 Alina Pawlak
27. 3-0 Alina Pawlak
31. 4-0 Ewa Zyla
45. 5-0 Alina Pawlak
57. 6-0 Marta Otrebska 87
59. 7-0 Patrycja Potzerska
60. 8-0 Emila Bezdziecka
85. 9-0 Emila Bezdziecka
87. 10-0 Marta Otrebska
89. 11-0 Patrucja Pozerska

13.8. Maccabi Holon - AZS Wroclaw 0-1 (0-1)
42. 0-1 Katarzyna Janiszek
 
13.8. Kokkinochovion Famagusta - Arsenal Kharkov 0-20 (0-9)
2', 81', 90' Vera Djatel
13' Ganna Mozolska
18', 23', 41', 46', 60' Maryan Masalska
21', 26', 68', 73', 84' Yulija Karpenkova
28', 44', 55' Nataliya Soukhoroukova
59', 84'  Galina Mykhaylenko
70' Hanna Tatarynova
-----
Lohko 8 (
Sarajevo, Bosnia-Herzegovina)
Lada Togliatti (RUS) 9 14-0
ZNK SFK 2000 Sarajevo (BIH) 6 2-3
PVFA Bratislava (SVK) 3 4-8
ŽNK Krka Novo Mesto (SLO) 0 1-10

9.8.
Lada Togliatti - SFK 2000 Sarajevo 3-0 (1-0)
14. 1-0 Olga Kremleva
57. 2-0 Larissa Savina
73. 3-0 Natalia Russkikh

9.8. ŽNK Krka Novo Mesto - PVFA Bratislava 1-4 (1-1)
6. 1-0
Biljana Jovanovic
27. 1-1 Natalia Mackovicová
54. 1-2 Dana Fckóva
68. 1-3 Diana Snajdarova
74. 1-4
Diana Snajdarova

11.8. Lada Togliatti - PVFA Bratislava 6-0 (0-0)
53. 1-0 Valentina Savchenkova
54. 2-0 Olga Kremleva
73. 3-0 Olga Kremleva
82. 4-0 Larissa Savina
88. 5-0 Natalia Ryzhevich
90. 6-0 Larissa Savina

11.8. SFK 2000 Sarajevo - ŽNK Krka Novo Mesto 1-0 (0-0)
65. 1-0 Amela Fetahovic

13.8. ŽNK Krka Novo Mesto - Lada Togliatti 0-5 (0-4)
8. 0-1 Svetlana Zangieva
17. 0-2
Anna Kostraba
30. 0-3 Anna Kostraba
33. 0-4 Anna Kostraba rp.
47.0-5 Larissa Savina

13.8. PVFA Bratislava - SFK 2000 Sarajevo 0-1 (0-0)
88. 0-1 Spahic
-----

Lohko 9 (Sofia, Bulgaria)
Alma KTZH (KAZ) 6 10-3
FC NSA Sofia (BUL) 4 4-7
AE Aegina (GRE) 4 6-7
MTK Hungaria Budapest (HUN) 2 3-6

9.8. AE Aegina - MTK Hungaria Budapest 2-2 (1-1)
21. 0-1 Timea Gál
45. 1-1 Vesna Stojanovic (SCG)
82. 1-2 Orsolya Várkonyi
96. 2-2 Konstantina Katsaiti

9.8. Alma KTZH - NSA Sofia 5-0 (3-0)

16. 1-0 Emilianova
22. 2-0 oma maali
35. 3-0 Emelianova
56. 4-0 Maria Yalova
77. 5-0 Volha Aniskoutsava

11.8. AE Aegina - NSA Sofia 1-3 (0-1)
24. 0-1 Liliana Kostova
75. 0-2 Liliana Kostova
76. 1-2 Danijela Stojiljkovic
81. 1-3 Liliana Kostova

11.8. MTK Hungaria Budapest - Alma KTZH 0-3 (0-0)
63. 0-1 Volha Aniskoutsava
78. 0-2 Volha Aniskoutsava
74. 0-3 Alexandra Svetlitskaja

13.8. Alma KTZH - AE Aegina 2-3 (1-2)
7. 1-1 Mariya Yalova
17. 1-1 Konstantina Katsaiti
29. 1-2 Angeliki Lagoumtzi
56. 2-2 Volha Aniskoutsava
63. 2-3 Virginia Skordogianni 

13.8.NSA Sofia - MTK Hungaria Budapest 1-1 (1-1)
18. 0-1 Ágnes Czúder
40. 1-1 Liliana Kostova