UEFA Women's Cup 2005-2006, kakkosvaihe + jatkopelit
27.5.2006
UEFA:n naisten seuracupiin osallistuu 43 joukkuetta, Saksasta mukana kaksi joukkuetta. Maita, jotka eivät mukana:
Albania, Andorra, Armenia, Georgia, Latvia, Liechtenstein, Luxembourg, Malta, San Marino, Turkki.

Finaali (koti/vieras):

1. FFC Frankfurt mestariksi yhteistuloksella 7-2.

27.5.06 1.FFC Frankfurt - FFC Turbine Potsdam 3-2 (1-2), 13200, Frankfurt (Stadion Bornheimer Hang)
9. 0-1 Conny Pohlers
24. 1-1 Steffi Jones
36. 1-2 Conny Pohlers
64. Babett Peter (Potsdam) ulosajo
73. 2-2  Renate Lingor
90. 3-2 Birgit Prinz

Frankfurt: Ursula Holl - Steffi Jones - Tina Wunderlich, Nia Künzer, Katrin Kliehm - Kerstin Garefrekes, Louise Hansen, Renate Lingor, Birgit Prinz - Sandra Smisek (87. Patrizia Barucha), Sandra Albertz (87. Meike Weber)

Turbine Potsdam: Nadine Angerer - Ariane Hingst, Babett Peter, Jennifer Zietz, Peggy Kuznik - Navina Omilade (46. Cristiane Rozeira De Souza Silva BRA), Britta Carlson, Inken Becher (46. Isabel Kerschowski) - Petra Wimbersky (80. Monique Kerschowski), Conny Pohlers, Anja Mittag



20.5.06 FFC Turbine Potsdam - 1.FFC Frankfurt 0-4 (0-1), 4431, Potsdam (Karl Liebknecht Stadion)
6. 0-1 Renate Lingor
64. 0-2 Sandra Albertz
77. 0-3 Kerstin Garefrekes
84. 0-4 Renate Lingor

Turbine Potsdam: Nadine Angerer - Peggy Kuznik, Inken Becher, Babett Peter, Jennifer Zeitz - Navina Omilade (60. Isabel Kerschowski), Ariane Hingst, Britta Carlson (83. Christiane BRA) - Anja Mittag, Conny Pohlers, Petra Wimbersky

Frankfurt: Ursula Holl - Steffi Jones, Tina Wunderlich (81. Meike Weber), Nia Künzner, Katrin Kliehm - Kerstin Garefrekes, Louise Hansen DEN, Renate Lingor, Birgit Prinz (98. Patrizia Barucha) - Sandra Smisek, Sandra Albertz (65. Saskia Bartusiak)


Välierät (koti/vieras)
:
20.11.05 1. FFC Frankfurt (GER) - Montpellier HSC (FRA) 0-1 (0-0), 4300
50. 0-1 Ludivine Diguelman

26.11.05 Montpellier HSC - 1. FFC Frankfurt 2-3 (1-2), 1000
10. 0-1 Sandra Smisek
16. 1-1 Ludivine Diguelman
37. 1-2 Renate Lingor
50. 1-3 Kerstin Garefrekes
60. Hoda Lattaf erp. (Montpellier)
70. Marleen Wissink mv. (Frankfurt), ulosajo (2 keltaista, ensin pelitilanteessa ja heti perään väkivaltaisuus)

Montpellierin pelaajat vaativat rankkaria ja poistuivat kentältä palaten 17 minuutin kuluttua.
70. Virginie Faisandier (Montpellier), ulosajo (2 keltaista, jälkimmäinen em. kahinassa)
81. 2-3 Ludivine Diguelman rp.

Frankfurt finaaliin yhteistuloksella 3-3 (vierasmaalit)

----
20.11.05 1. FFC Turbine Potsdam (GER) - Djurgården/Älvsjö (SWE) 2-3 (2-0), 1600
19. 1-0 Cristiane BRA
26. 2-0 Conny Pohlers
78. 2-1 Linda Fagerström
88. 2-2 Laura Kalmari FIN
90. 2-3 Victoria Svensson

27.11.05 Djurgården/Älvsjö - 1. FFC Turbine Potsdam 2-5 (1-3), 1000
5. 0-1 Aferdita Podvorica (Nationalität: Kosovo-Albanerin)     
22. 0-2 Anja Mittag
35. 1-2 Victoria Svensson
37. 1-3 Jennifer Zietz
56. 1-4 Conny Pohlers
57. 2-4 Ann-Marie Norlin
87. 2-5 Anja Mittag
D/Ä: Laura Kalmari 90
            
Ensimmäinen ottelu: 1. FFC Turbine Potsdam - Djurgården/Älvsjö 2-3 (2-0), 1600
Turbine Potsdam finaalin yhteistuloksella 7-5


Finaali (koti/vieras): 20.-21.5. ja 27.-28.5. 2006



Puolivälierät (koti/vieras)

9.10.2005 Valur Reykjavik (ISL) -
1. FFC Turbine Potsdam (GER) 1-8 (1-2), 808
18. 0-1 Cristiane BRA
38. 1-1
Gudný Ódinsdóttir
46+ 1-2 Anja Mittag
58. 1-3 Anja Mittag
61. 1-4 Cristiane
64. 1-5 Conny Pohlers
83. 1-6 Karolin Thomas
85. 1-7 Cristiane
87. 1-8 Petra Wimbersky


16.10.2005 1. FFC Turbine Potsdam - Valur Reykjavik 11-1 (6-1), 2193
3. 1-0 Conny Pohlers
10. 2-0 Petra Wimbersky
14. 2-1
Margrét Lára Vidarsdottir
20. 3-1 Conny Pohlers
23. 4-1 Navina Omilade
36. 5-1 Anja Mittag
47+ 6-1 oma maali
48. 7-1 Cristiane
57. 8-1 Anja Mittag
58. 9-1 Petra Wimbersky
66. 10-1 Isabell Kerschowski
67. 11-1 Conny Pohlers

1. FFC Turbine Potsdam välierään yhteistuloksella 19-2
------
11.10.2005 Sparta Praha (CZE) - Djurgården/Älvsjö (SWE) 0-2 (0-0), 628
54. 0-1 Victoria Svensson
70. 0-2 Victoria Svensson

Djurgården/Älvsjö : Maja Åström - Helen Fagerström, Therese Brogarde, Jane Törnqvist, Malin Nykvist - Linda Fagerström, Laura Kalmari FIN, Victoria Svensson, Anna Hall, Sara Thunebro (78. Venus James USA) – Sara Johansson (73. Elin Ekblom)

19.10.2005 Djurgården/Älvsjö - Sparta Praha 0-0, 374

Djurgården/Älvsjö : Maja Åström - Helen Fagerström, Therese Brogårde, Jane Törnqvist, Kristin Bentsson - Linda Fagerström, Laura Kalmari FIN (87.
Elin Ekblom), Victoria Svensson, Anna Hall, Sara Thunebro, Sara Johansson (83. Ann-Marie Norlin)

Djurgården/Älvsjö välierään yhteistuloksella 2-0
------

8.10.2005 Arsenal Ladies FC (ENG) - 1.FFC Frankfurt (GER) 1-1 (1-1), 976
24. 0-1 Sandra Smisek
48+ 1-1 Lianne Sanderson

15.10.2005 1.FFC Frankfurt - Arsenal Ladies FC 3-1 (2-1), 4150
 11. 0-1 Ciara Grand
20. 1-1 Renate Lingor rp.
43. 2-1 Kerstin Garefrekes
53. 3-1 Sandra Smisek

1. FFC Frankfurt välierään yhteistuloksella 4-2

------
8.10.2005 Montpellier HSC (FRA) - Brøndby IF (DEN) 3-0 (1-0), 700
19. 1-0 Hoda Lattaf
55. 2-0 Elodie Thomis
82. 3-0 Elodia Thomis


16.10.2005 Brøndby IF - Montpellier HSC 1-3 (0-1), 200
25. 0-1 Hoda Lattaf
61. 1-1 oma maali
69. 1-2 Elodie Thomis
74. 1-3 Virginie Faisandier

Montpellier HSC (FRA) välierään yhteistuloksella 6-1
------


Toinen turnauskierros (16 joukkuetta): 13.-17.9.2005
Ensimmäisen kierroksen lohkovoittajat ja seitsemän joukkuetta suoraan, neljä lohkoa. Kaksi parasta jatkaa puolivälierään.


Kakkosvaiheesta aloittaneet:
1. FFC Frankfurt (GER), 1. FFC Turbine Potsdam (GER, hallitseva mestari), Djurgården/Älvsjö (SWE), Arsenal Ladies FC (ENG), Brøndby IF (DEN), ZFK Mašinac-Classic Niš (SCG = Serbia-M) ja Gömrükçu Baku (AZE)

Lohko 1 (Ranskassa)
1. FFC Turbine Potsdam (GER) 2 1 -
7 14-1
Montpellier HSC (FRA) 2 1 -
7 6-1
sv Saestum (NED) 1 - 2
3 4-7
SV Neulengbach (AUT) - - 3
0 4-20

13.9. Neulengbach - Turbine Potsdam 1-12 (1-7), 170
8. 0-1 Petra Wimbersky
10. 0-2 Petra Wimbersky
22. 0-3 Ariane Hingst
25. 1-3 Sandra Graf
27. 1-4 Anja Mittag
33. 1-5 Isabel Kerschowski
36. 1-6 Navina Omilade
46+. 1-7 Anja Mittag
51. 1-8 Petra Wimbersky
67. 1-9 Britta Carlson rp.
70. 1-10 Anja Mittag
83. 1-11 Petra Wimbersky
93. 1-12 Karolin Thomas

13.9. Saestum - Montpellier 1-2 (0-1), 400
16. 0-1 Hoda Lattaf
48. 1-1 Shirley Smith
63. 1-2 Virginie Faisandier

15.9. Turbine Potsdam - Saestum 2-0 (0-0)
77. 1-0 Petra Wimbersky
83. 2-0 Ariane Hingst

15.9. Montpellier -
Neulengbach 4-0 (2-0)
1. 1-0 Virginie Faisandier
23. 2-0 Hoda Lattaf
75. 3-0 Hoda Lattaf
86. 4-0 Elodie Thomis

17.9. Turbine Potsdam - Montpellier 0-0, 700

17.9.
Neulengbach - Saestum 3-4 (1-1)
8. 0-1 Lisanne Vermeulen
42. 1-1 Nina Burger
52. 2-1 Nina Burger
66. 2-2 Shirley Smith
84. 2-3 Hannah Van Malenstein
89. 2-4 Shirley Smith
91. 3-4 Sabine Brand


Lohko 2 (Ruotsissa)
Djurgården/Älvsjö (SWE) 3 - -
9 12-1
Valur Reykjavik (ISL) 2 - 1
6 12-2
Alma KTZH (KAZ) 1 - 2
3 5-14
ZFK Mašinac-Classic Niš (SCG) - - 3
0 3-16

13.9. Djurgården/Älvsjö - Valur 2-1 (1-1), 322
25. 1-0 Sara Johansson
36. 1-1
Laufey Olafsdottir
92. 2-1 Victoria Svensson

13.9.
Mašinac-Classic Niš - Alma KTZH 3-5 (2-1)
10. 1-0 Ivana Ivanovic rp.
34. 2-0 Jovana Sretenovic
47+ 2-1 Matiya Yalova
52. 2-2 Volha Aniskoutsava
54. 2-3 Volha Aniskoutsava
65. 3-3 oma maali
77. 3-4 Natalia Emelianova
88. 3-5 Mariya Yalova

15.9. Djurgården/Älvsjö - Alma KTZH 3-0 (1-0)
15. 1-0 Sara Thunebro
90. 2-0 Victoria Svensson
92. 3-0 Sara Johansson

15.9.
Valur - Mašinac-Classic Niš 3-0 (0-0)
47. 1-0 Rakel Logadottir
56. 2-0
Margrét Lára Vidarsdottir
79. 3-0 Margrét Lára Vidarsdottir

17.9. Mašinac-Classic Niš - Djurgården/Älvsjö 0-7 (0-6)
7. 0-1 Victoria Svensson
9. 0-2 Kristin Bengtsson
13. 0-3 Sara Johansson
21. 0-4 Sara Thunebro
35. 0-5 Malin Nykvist
45. 0-6 Malin Nykvist
89. 0-7 Venus James USA

17.9.
Alma KTZH - Valur 0-8 (0-5)
2. 0-1 Margrét Lára Vidarsdóttir
5. 0-2
Málfríður Erna Sigurdardóttir
7. 0-3 Margrét Lára Vidarsdóttir
15. 0-4 oma maali
37. 0-5
Málfríður Erna Sigurdardóttir
78. 0-6 Dora Stefansdóttir
80. 0-7 Margrét Lára Vidarsdóttir
93. 0-8
Margrét Lára Vidarsdóttir


Lohko 3 (Sveitsissä)
1.FFC Frankfurt ( GER) 2 1 -
7 16-2
AC Sparta Praha (CZE) 2 1 -
7 5-1
SC LUwin.ch (SUI) 1 - 2
3 5-5
Gömrükçu Baku (AZE) - - 3
0 1-19

13.9. 1.FFC Frankfurt - LUwin.ch 4-0 (1-0), 553
10. 1-0 Renate Lingor rp.
55. 2-0 Birgit Prinz
63. 3-0 Kerstin Garefrekes
88. 4-0 Susanne Hartel


13.9.
Gömrükçu Baku - Sparta Praha 0-3 (0-2)
2. 0-1 Iva Mocova
30. 0-2 Vera
Ciglbauerova
88. 0-3 Alexandra Mouchova

15.9. 1.FFC Frankfurt - Sparta Praha 1-1 (0-0)
65. 1-0 Sandra Smisek
88. 1-1 Marketa Ringelová

15.9.
LUwin.ch - Gömrükçu Baku 5-0 (4-0), 327
20. 1-0 Sarah Weidmann
30. 2-0 Martina Möser
33. 3-0 Isabelle Meyer
67. 4-0 Fabienne Daetwyler
67. 5-0 Fabienne Daetwyler

17.9. Gömrükçu Baku - 1.FFC Frankfurt 1-11 (0-9)
8. 0-1 Birgit Prinz
10. 0-2 Birgit Prinz
13. 0-3 Pia Wunderlich
17.
0-4 Kerstin Garefrekes
25. 0-5 Pia Wunderlich
28. 0-6 Katrin Kliehm rp.

36. 0-7 Kerstin Garefrekes
40. 0-8 Pia Wunderlich
43. 0-9 Birgit Prinz
47. 0-10Pia Wunderlich
83. 0-11 Susanne Hartel
89. 1-11 Aygun Girkhlarova


17.9.
Sparta Praha - LUwin.ch 1-0 (1-0), 315
39. 1-0 Petra Bertholdová

Lohko 4 (Tanskassa)
Brøndby IF (DEN) 3 - -
9 6-1
Arsenal Ladies FC (ENG) 2 - 1
6 4-2
Lada Toliatti (RUS) - 1 2
1 3-6
AZS Wroclaw (POL) - 1 2
1 5-9

13.9. Arsenal - AZS Wroclaw 3-1 (2-0), 50
17. 1-0 Lianne Sanderson
23. 2-0 Rachel McArthur
75. 3-0 Jayne Ludlow
84. 3-1 Marta Otrebska

13.9.
Brøndby IF - Lada Toliatti 2-0 (1-0), 350
44. 1-0 Cathrine Paaske S
ørensen
61. 2-0 Cathrine Paaske S
ørensen

15.9. Arsenal - Lada Toliatti 1-0 (0-0)
77. 1-0 Jayne Ludlow
31. Kelly Smith ulosajo (2 keltaista)

15.9.
AZS Wroclaw - Brøndby IF 1-3 (0-0)
69. 0-1 Stine Kjaer Jensen
73. 0-2 Anna J
ørgensen
77. 1-2 Dominika Maciaszczyk rp.
82. 1-3 Stine Kjaer Jensen rp.

17.9. Brøndby IF - Arsenal 1-0 (0-0), 440
70. 1-0
Stine Kjaer Jensen

17.9.
Lada Toliatti - AZS Wroclaw 3-3 (1-2)
14. 0-1 Ewa Zyla
17. 1-1Olga Kremleva
33. 1-2 Patrycja Pozerska rp.
46. 2-2 Natalia Ryzhevich
51. 3-2 Larissa Savina
59. 3-3
Patrycja Pozerska

---