UEFA Women's Cup 2006-2007, ykkösvaihe
14.8.2006
UEFA:n naisten seuracupiin osallistuu 43 joukkuetta, Saksasta mukana kaksi joukkuetta.

Seitsemän parasta osallistuvaa seuraa pääsee suoraan toiselle kierrokselle:

1. FFC Frankfurt (GER), edellinen voittaja
1. FFC Turbine Potsdam (GER)
Umeå IK (SWE)

Brøndby IF (DEN)
Arsenal Ladies FC
(ENG)
Kolbotn IL (NOR)
Sparta Praha (CZE)
-------
Toinen turnauskierros (16 joukkuetta): 12.-17.9.2006
Ensimmäisen kierroksen lohkovoittajat ja seitsemän joukkuetta suoraan, neljä lohkoa. Kaksi parasta jatkaa puolivälierään.

Lohko 1:
1. FFC Frankfurt (GER, hallitseva mestari), Breidablik (ISL), HJK, Universitet Vitebsk (BLR)
Lohko 2: Umeå IK (SWE), Kolbotn IL (NOR), RDC Espanyol (ESP), Legend Cheksil Chernigov (UKR)
Lohko 3: 1. FFC Turbine Potsdam (GER), Sparta Praha (CZE), sv Saestum Zeist (NED), KFC Rapide Wezemaal (BEL)
Lohko 4: Brøndby IF (DEN), Arsenal Ladies FC (ENG), WFC Rossiyanka (RUS), 1.FC Femina Budapest (HUN)

---
Ensimmäinen turnauskierros: 8. - 13.8.2006
36 joukkuetta, yhdeksän neljän joukkueen lohkoa, lohkojen parhaat toiselle kierrokselle.

Lohko A1 (Kroatiassa):

sv Saestum Zeist (NED) 9 (15-1)
Cardiff City LFC (WAL) 6 (5-4)
ZNK Maksimir Zagreb (CRO) 3 (10-10)
Dundalk WFC (IRL) 0 (1-16)

8.8. sv Saestum - ŽNK Maksimir 7-0 (3-0), Zagreb, Hitrec-Kacijan
12. 1-0
Lisa Vermeulen
19. 2-0 Lisa Vermeulen
40. 3-0 Lisa Vermeulen
46. 4-0 Gilanne Louwaars
51. 5-0 Nangila van Eijk
54. 6-0
Gilanne Louwaars
80. 7-0 Janneke Bilj

8.8. Cardiff City - Dundalk 2-0 (1-0)
37. 1-0 Loren Dykes
64. 2-0 Gwennan Harries

 
10.8. sv Saestum - Dundalk 6-1 (3-1)

1. 1-0 Nangila van Eijk
8. 1-1 Laura English
15. 2-1 Dominique Vugts
27. 3-1 Dominique Vugts
59. 4-1 Gilanne Louwaars rp.
69. 5-1 Anouk Hoogendijk
86. 6-1 Janneke Bijl


10.8. ŽNK Maksimir - Cardiff City 2-3 (1-2)
18. 0-1 Terri Beddows
32. 1-1 Petra Glavac
33. 1-2 Marie Barrow
50. 1-3 Charlotte Miller
65. 2-3 Petra Glavac

13.8. Cardiff City - sv Saestum 0-2 (0-2), Zagreb, Hitrec-Kacijan
12. 0-1 oma maali
43. 0-2 Lisanne Vermeulen

13.8. Dundalk - ŽNK Maksimir 0-8 (0-3), Zagreb, Maksimir
14. 0-1
Ljiljana Jaksic
22. 0-2 Petra Glavac
33. 0-3 Ljiljana Jaksic
46. 0-4 Petra Glavac
52. 0-5 Sabina Pehic
64. 0-6 Petra Glavac
88. 0-7 Iva Landeka rp.
91. 0-8 Marina Koljenik

----------
Lohko A2 (Skotlannissa):

RDC Espanyol Barcelona (ESP) 9 (12-1)
FCF Juvisy (FRA) 6 (12-1)
Hibernian LFV (SCO) 3 (3-11)
Klaksvíkar Ítráttarfelag (FAR) 0 (1-15)

8.8. FCF Juvisy - KI Klaksvik 6-0 (3-0), Livingston, Almondvale Park
12. 1-0
Laëtitia Tonazzi
25. 2-0 Marinette Pichon
43. 3-0 Marinette Pichon
60. 4-0 Marjorie Lacroix
86. 5-0 Jennifer Moresco
89. 6-0 Gwenaëlle Butel rp.

8.8. Hibernian LFC - RDC Espanyol 1-4 (0-1)
10. 0-1 Marta Cubi
50. 0-2 Sara
65. 1-2 Donna James
78. 1-3 Adriana
80. 1-4 Adriana


10.8. FCF Juvisy - RDC Espanyol 0-1 (0-1)
15. 0-1 Noemi Rubio Gil rp.

Juvisy : Sandrine Capy - Anne-Laure Casseleux, Nelly Guilbert, Elise Bussaglia, Emilie Trimoreau - Amélie Coquet, Alexandra Guiné, Peggy Provost - 9-Laëtitia Tonazzi, Marinette Pichon, Jennifer Moresco (67. Gwenaëlle Butel)

Espanyol : Cristina Prieto Raposo - Marta Torrejon Moya, Miriam Dieguez De Oña, Laura Falces Muñoz - Carolina Miranda Calleja, Marta Cubi Tudo, Ane Bergara Artieda, Lara Rabal Bosch, Noemi Rubio Gil - Adriana Martin Santamaria (93. Dolors Ribalta Alcalde), Sara Serna Abadias

10.8. KI Klaksvik - Hibernian LFC 1-2 (1-0)
45. 1-0 oma maali
73. 1-1 Natalie Ross
91. 1-2 Kirsty McBride

13.8. Hibernian LFC - FCF Juvisy 0-6 (0-2), Livingston, Almondvale Park
8. 0-1 Laëtitia Tonazzi
43. 0-2
Laëtitia Tonazzi
56. 0-3 Laëtitia Tonazzi
67. 0-4 Marinette Pichon
86. 0-5 Marjorie Lacroix
90. 0-6 Marinette Pichon

13.8. RDC Espanyol - KI Klaksvik 7-0 (3-0), Livingston, Linlithgow Rose JFL
20. 1-0 Sara Serna
27. 2-0 Adriana Martin
37. 3-0 Marta Cubi
55. 4-0 Marta Cubi
60. 5-0 Adriana Martin
65. 6-0 Adriana Martin
80. 7-0 Marta Cubi
--------
Lohko A3 (Itävallassa):

Breidablik (ISL) 9 (14-0)
SV Neulengbach (AUT) 6 (8-4)
SU 1º Dezembro (POR) 3 (7-8)
Newtownabbey Strikers (NIR) 0 (2-19)

8.8. 1° Dezembro - Breidablik 0-4 (0-2), Neulengbach, Wienerwaldstadion
13. 0-1 Erna B. Sigurdardottir
29. 0-2 Erna B. Sigurdardottir
84. 0-3 oma maali
89. 0-4
Elín Anna Steinarsdottir

8.8. SV Neulengbach - Newtownabbey Strikers 5-1 (3-0)
10. 1-0 Celia Liese Brancao-Ribeiro (BRA)
31. 2-0 Nina Burger
36. 3-0 Natascha Celouch
75. 4-1 Rosemary Clarke
77. 5-1 Rosana Augusto Dos Santos (BRA)

10.8. Newtownabbey Strikers - 1° Dezembro
1-7 (0-3)
Arbitre : Carla De Boeck (BEL)
32. 0-1
Edite Fernandes
38. 0-2 Tänia Pinto
42. 0-3
Tänia Pinto
54. 0-4 Tänia Pinto
58. 0-5 Tänia Pinto
77. 0-6 Tänia Pinto
86. 1-6 Helen McKenna
88. 1-7 Edite Fernandes


10.6. SV Neulengbach - Breidablik 0-3 (0-2)
33. 0-1 Greta Mjöll Samuelsdottir
40. 0-2
Erna B. Sigurdardottir
47. 0-3 Greta Mjöll Samuelsdottir

Neulengbach: Bianca Reischer - Ines Faustenhammer (55. Sabine Giffinger), Silvia Gajdosova, Sarah Kasik, Nina Burger, Rosana Dos Santos Augusto, Susanna Gahleitner (72. Sandra Graf), Birgitt Hufnagl, Natascha Celouch, Celia Liese Brancao-Ribeiro (62. Maria Gstöttner), 20-Susanne Just

Breidablik : Thora Helgadottir - Gudrun Gunnarsdottir, Hlin Gunnlaugsdottir, Edda Gardarsdottir, Bryndis Bjarnadottir, Erna B. Sigurdardottir, Olina Vidarsdottir, Greta Mjoll Samuelsdottir (81. Lara Haflidadottir), Sandra Sif Magnusdottir (46. Fandis Fridriksdóttir), Gudlaug Jónsdóttir (46. Elin Anna Steinarsdottir), Laufey Bjornsdottir

 
13.8. 1° Dezembro - SV Neulengbach 0-3, Neulengbach, Wienerwaldstadion
33. 0-1 Rosana Dos Santos Augusto (BRA) rp.
38. 0-2 Rosana
82. 0-3, Nina Burger

13.8. Breidablik - Newtownabbey Strikers 7-0 (2-0)
, St-Polten, Voith Platz
20. 1-0 Fanndís Friðriksdóttir
38. 2-0 Erna Björk Sigurðardóttir
57. 3-0 Fanndís Friðriksdóttir
61. 4-0 Sandra Sif Magnúsdóttir
63. 5-0 Sandra Sif Magnúsdóttir
77. 6-0 Greta Mjöll Samúelsdóttir
79. 7-0 Erna Björk Sigurðardóttir

----------
Lohko A4 (Makedoniassa):

HJK (FIN) 9 (10-0)
KS AZS Wroclaw (POL) 4 (6-4)
FFC Zuchwil 05 (SUI) 4 (5-5)
ZFK Škiponjat (MKD) 0 (2-14)

8.8. KS AZS Wroclaw - ZFK Škiponjat 4-1 (2-0), Strumica, Mladost
11. 1-0 Iwona Okrasa
13. 2-0
Patrycja Pozerska
48. ulosajo
Magdalena Mleczko (Wroclaw) ja Lemana Latifovik (Škiponjat)
60. 3-0 Patrycja Pozerska
82. 3-1 Zemila Berisa
89. 4-1
Patrycja Pozerska

8.8. FFC Zuchwil 05 - HJK 0-2 (0-0), Strumica, FC Turnovo
71. 0-1 Eveliina Sarapää
88. 0-2 Leena Puranen

Zuchwil : Jennifer Oehrli - Priska Schaufelbühl, Andrea Vögeli, Nora Häuptle, Michaela Burkhard - Fabienne Comte, Sylvie Gaillard (82. Mirjam Hintermann), Martina Grob (73. Denise Marti), Shauna Gysin, Larissa Ziegler, Kristina Šundov

HJK: Noora Matikainen - Susanna Hokkanen, Tiina Salmén, Heidi Ahonen, Miia Niemi - Karin Forsström, Heidi Lindström, Daniela Tjeder (61. Annika Kukkonen) - Eveliina Sarapää (90. Linda Ruutu), Jessica Thorn (80. Hanna Pyhäjärvi), Leena Puranen

10.8. KS AZS Wroclaw - HJK 0-1 (0-1), Strumica, Mladost
81. 0-1 Heidi Ahonen

Wroclaw: Dominika Wylêzek - Katarzyna Soltys, Iwona Okrasa (81. Karolina Bochra), Justyna Nazarczyk, Alicja Pawlak - Katarzyna Janiszek, Dominika Maciaszczyk, Lilianna Gibek, Emilia Bezdziecka - Anna Zelazko (60. Ewa Zyla), Patrycja Pozerska

HJK:
Noora Matikainen - Susanna Hokkanen, Tiina Salmén, Heidi Ahonen, Miia Niemi - Karin Forsström, Heidi Lindström, Daniela Tjeder (60. Annika Kukkonen), Eveliina Sarapää - Jessica Thorn (78. Taina Hartikainen), Hanna Pyhäjärvi (46. Leena Puranen)

10.8. ZFK Škiponjat - FFC Zuchwil 05 1-3 (1-2), Strumica, FC Turnovo
3. 0-1 Kristina Šundov
37. 1-1 Afrodita Saliihi
46+ 1-2 Sylvie Gaillard
58. 1-3 Sylvie Gaillard

12.8. HJK - ZFK Škiponjat 7-0 (2-0), Strumica, FC TurnovoF
29. 1-0 Leena Puranen
33. 2-0 Linda Ruutu
60. 3-0 Linda Ruutu
61. 4-0 Linda Ruutu
69. 5-0 Tiina Salmén
79. 6-0 Annina Åman
82. 7-0 Taina Hartikainen


12.8. FFC Zuchwil 05 - KS AZS Wroclaw 2-2 (1-1), Strumica, Mladost
9. 0-1
Patrycja Pozerska
23. 1-1
Kristina Sundov
60. 2-1 Kristina Sundov
91. 2-2 Karolina Bochra

 ----
Lohko A5 (Liettuassa):

Universitet Vitebsk (BLR) 6 (2-1)
ASD Fiammamonza (ITA) 6 (4-1)
ZNK SFK 2000 Sarajevo (BIH) 4 (2-2)
Gintra Universitetas (LTU) 1 (1-5)

8.8. SFK 2000 Sarajevo - ASD Fiammamonza 0-1 (0-1), Siauliai, City Stadium
16. 0-1 Chiara Gazzolli

8.8. Universitet Vitebsk - Gintra Universitetas 1-0 (1-0)
34. 1-0 Sviatlana Ryzhova
 
10.8. Universitet Vitebsk - ASD Fiammamonza 1-0 (1-0)
24. 1-0 Maryna Luchonak

Vitebsk: Svitlana Novikava - Anna Gromolyuk, Volha Manzhuk, Iryna Nikalayeva, Maryna Luchonak (73. Ala Martyniuk) - Aksana Shpak, Sviatlana Ryzhova, Natallia Ryzhevich, Katsiaryna Lutskevich - Zoya Malinovskaya (83. Irina Tretsiakova), Tsiareshka (36. Anastasiya Khavanskaya)

Fiammamonza: Chiara Marchitelli - Paola Angela Balconi (84. Veronica Vinci), Viviana Schiavi, Elena Rivolta, Roberta D’Adda - Samantha Ceroni, Laura Donghi, Naila Ramera (68. Chiara Maria Serena Dedè) - Cristina Morelli, Chiara Gazzoli, Serenella Liberati (46. Venusia Paliotti)

10.8. Gintra Universitetas - SFK 2000 Sarajevo 1-1 (1-1)
26. 0-1 Dzana Dordic
39. 1-1 Gintare Burokaite

13.8. SFK 2000 Sarajevo - Universitet Vitebsk 1-0 (0-0), Pakruojis, Pakruojo
50. 1-0 Dzana Dordic

13.8.
ASD Fiammamonza - Gintra Universitetas 3-0 (2-0), Siauliai, City Stadium
26. 1-0 Paola Balconi
32. 2-0 Naila Ramera
87. 3-0 Naila Ramera
 

-----
Lohko A6
(Sloveniassa):
KFC Rapide Wezemaal (BEL) 9 (18-1)
ZFK Masinac Classic Nis (SCG) 6 (9-9)
ZNK Pomurje (SLO) 3 (9-9)
Pärnu Jalgpalliklubi (EST) 0 (2-19)

8.8. ZFK Mašinac-Classic Niš - Pärnu JK 5-1 (4-1), Murska Sobota, Fazanerija
10. 0-1
Anastassia Skljarenko-Morovkina
20. 1-1 Aleksandra Dobrosavljevic
36. 2-1 Jovana Sretenovic
37. 3-1 Milena Pesic
43. 4-1 Tamara Jovanovic
59. 5-1 Kristina Krstic

8.8. KFC Rapide Wezemaal - ZNK Pomurje 5-0 (3-0), Lendava, NK Nafta
23. 1-0 Karen Meeus
30. 2-0 Femke Maes
39. 3-0 Kristel Verelst
50. 4-0 Hanne Vandergoor
75. 5-0 Femke Maes

10.8.Pärnu JK - KFC Rapide Wezemaal 0-7 (0-3), Lendava
15. 0-1 Kristel Verelst
19. 0-2 Femke Maes
31. 0-3 Kristel Verelst
60. 0-4 Inge Heiremans
65. 0-5 Imke Countois
77. 0-6 Karen Meeus
90. 0-7 Jessy Forreele

10.8. ZFK Mašinac-Classic Niš - ZNK Pomurje 3-2 (1-1), Murska Sobota
29. 0-1 Andreja Nikl
38. 1-1
Milena Pesic
52. 1-2 Mateja Zver
67. 2-2 Marija Nikolic
83. 3-2 Jovana Sretenovic
 

13.8. KFC Rapide Wezemaal - ZFK Mašinac-Classic Niš 6-1 (3-1), Murska Sobota
2. 1-0 Karen Meeus
16. 2-0 femke Maes
19. 3-0 Femke Maes
22. 3-1 Tamara Jovanovic
47. 4-1 Kristel Verelst
67. 5-1 Karen Meeus
76. 6-1 Kristel Verelst

13.8. ZNK Pomurje - Pärnu JK 7-1 (3-0), Lendava
18. 1-0 Polona Govek
30. 2-0 Mateja Zver
43. 3-0 Polona Govek
48. 4-0 Mateja Zver
64. 4-1 Olga Zsuiko

68. 5-1 Andreja Nikl
83. 6-1 Andreja Nikl

92. 7-1 Mateja Zver

------
Lohko A7 (Slovakiassa):

WFC Rossiyanka (RUS) 9 (18-3)
Alma KTZH (KAZ) 6 (11-8)

FK Slovan Duslo Sala (SVK) 3 (4-11)
CFF Clujana Cluj (ROM) 0 (2-12)

8.8. Alma KTZH - Rossiyanka 2-5 (0-2), Mocenok, SK Eldus Mocenok
7. 0-1 Tatiana Egorova
17. 0-2 Natalia Mokshanova
57. 0-3 Olga Letiouchova
60. 0-4 Tetyana Verezoubova
66. 1-4 Larissa Li
69. 2-4 Liliana Kostova
74. 2-5 Olga Kremleva

8.8. CFF Clujana Cluj - FK Slovan Duslo Sala 0-1 (0-0), Sala, FK Slovan Duslo Sala
53. 0-1 Katarina Dugovicova
 
10.8. Rossiyanka - CFF Clujana Cluj 7-0 (3-0),
Mocenok
18. 1-0 Tatiana Skotnikova
40. 2-0 Olga Letiouchova rp
44. 3-0
Olga Letiouchova
48. 4-0 Tatiana Egorova
75. 5-0 Olga Kremleva
76. 6-0
Olga Kremleva
84. 7-0 Olga Kremleva rp.

10.8.
Alma KTZH - FK Slovan Duslo Sala 5-2 (2-2), Sala
11. 1-0 Yelena Mereshenok
20. 1-1 Zuzana Javorova
32. 1-2 Katarina Dugovicova rp.
33. 2-2 Liliana Kostova
77. 3-2 Liliana Kostova
85. 4-2 Volha Aniskoutsava
91. 5-2
Yelena Mereshenok

13.8. CFF Clujana Cluj - Alma KTZH 2-4 (x-x),
Mocenok
C: 52. Rodica Striblea
A: 69. Yelena Mereshenok
A: 71. Yelena Mereshenok
A: 83.
Alexandra Svetlitskaja
C: 85. Florentina Spanu
A: ??

13.8.
FK Slovan Duslo Sala - Rossiyanka 1-6 (0-3), Sala
AVAROVA 75'
1. 0-1 Natalia Barbachina
26. 0-2 Svetlana Tsydikova
36. 0-3 Natalia Mokshanova
60. 0-4 Oxana Chmachkova
75. 1-4
Zuzana Javarova
77. 1-5 Tatiana Skotnikova
90. 1-6 Olga Letiouchova rp.

-----
Lohko A8
(Ukrainassa)

Legend Cheksil Chernigov (UKR)
9 (12-0)
Maccabi Holon FC (ISR) 4 (6-4)
FC PAOK Thessaloniki (GRE) 4 (6-8)
AEK Kokkinochovion Famagusta (CHY) 0 (2-14)

8.8. Maccabi Holon FC - FC PAOK 1-1 (0-0), Chernigov, Tekstilshchik
52. 1-0 Silvia Jean
59. 1-1 Dimitra Panteleiadou

8.8. Legend-Cheksil Chernigov - AEK Kokkinochovion 4-0 (2-0), Chernigov, Youri Gagarin
3. 1-0 Iryna Bondarenko
32. 2-0 Iryna Bondarenko
66. 3-0 Olga Serova
89. 4-0 Nataliya Zhdanova

 
10.8. AEK Kokkinochovion - Maccabi Holon FC 0-5 (0-3),
Chernigov, Tekstilshchik
10. 0-1 Sivan Fhima
19. 0-2 Silvia Jean
30. 0-3 Sivan Fhima
58. 0-4 Silvia Jean
87. 0-5 Silvia Jean

10.8. Legend-Cheksil Chernigov - FC PAOK 5-0 (2-0), Chernigov, Youri Gagarin
18. 1-0 Alla Lishafai
34. 2-0 Yuliya Korniyevets
46. 3-0 Iryna Bondarenko
60. 4-0 
Yuliya Korniyevets
84. 5-0 Iya Andrushchal


13.8. Maccabi Holon FC - Legend-Cheksil Chernigov 0-3 (0-2), Chernigov, Youri Gagarin
23. 0-1 Olga Serova
36. 0-2 Victoria Krylowa
78. 0-3 Yulya Korniyevets

13.8. FC PAOK - AEK Kokkinochovion 5-2 (1-0), Chernigov, Tekstilshchik
30. 1-0 Ekaterini Tsiapanou
51. 2-0 Kiryaki Kynossidou
58. 3-0 Anna Blatsas
60. 4-0 Dimitra Panteleiadou
63. 5-0
Dimitra Panteleiadou
64. 5-1 oma maali
77. 5-2 Maria Alexi
-------
Lohko A9
(Bulgariassa)
1.FC Femina Budapest (HUN) 9 (15-1)
FC NSA Sofia (BUL) 6 (10-2)
FC Narta Chisinau (MOL) 3 (3-11)
Gömrükçü Baku (AZE) 0 (2-16)

8.8. FC Narta Chisinau - FC NSA Sofia 1-3 (0-1), Pravetz
37. 0-1 Andriana Boyanova
46. 0-2 Lili Zhekova
76. 0-3 Emanuela Pavlova
77. 1-3 Olga Smidt


8.8. 1.FC Femina Budapest - Gömrükçü Baku 7-1 (2-1)
5. 0-1 Irada Culiyeva
16. 1-1 Eva Sumegi
41. 2-1 Anett Nagy
46. 3-1 Anett Nagy
58. 4-1 Anita Padar
65. 5-1 Anett Nagy
92. 6-1 Katrin Fogl
94. 7-1 Éva Sumegi

 
10.8. Gömrükçü Baku - FC Narta Chisinau 1-2 (0-1)
31. 0-1 Ludmila Ninicu
62. 0-2 oma maali
83. 1-2 Kifayat Osmanova

10.8. FC NSA Sofia - 1.FC Femina 0-1 (0-1)
17. 0-1 Anita Padar

13.8. 1.FC Femina - FC Narta Chisinau 7-0 (1-0)
44. 1-0 Györgyi Sebestyen
49. 2-0 Anett Nagy rp.
56. 3-0 Katalin Fogl
62. 4-0 Györgyi Sebestyen
66. 5-0 Anett Nagy

70. 6-0 Mónika Benko
81. 7-0 Anita Padar

13.8. FC NSA Sofia - Gömrükçü Baku 7-0 (2-0)
37. 1-0 Diana Petrakieva
39. 2-0 Evelina Traykova
61. 3-0 Tanya Davidova
64. 4-0 Andriana Boyanova
76. 5-0
Andriana Boyanova
85. 6-0
Emanuela Pavlova
90. 7-0 Valentina Gospodinova

---
Puolivälierät (koti/vieras): 11.-12.10.  ja 18.- 19.10.2006
Välierät (koti/vieras): 4.-5.11. ja 11.-12.11. 2006
Finaali (koti/vieras): 21.-22.5. ja 28.-29.5. 2007

----

Paremmuus: UEFA laskee jokaiselle seurajoukkueelle kertoimen, jossa otetaan huomioon kolmen edellisen vuoden ajalta joukkueen menestys sekä maan joukkueiden menestys ko. kilpailussa, nyt Women´s Cupissa. Esimerkiksi Unitedin ja MPS:n menestys on vaikuttanut maakertoimeen, mutta HJK:n aiempi menestys ei tuota seuralle mitään, koska se on yli kolme vuotta vanhaa.

Listan kärjessä on 1. FFC Frankfurt. FC United löytyy tuoreelta listalta sijalta 49, MPS sijalta 69 ja HJK on sijalla 71. Nyt mukana olevista seuroista HJK on vahvuussijalla 36 eli huonommiksi luokilteltuja on takana seitsemän.


Arvonnassa (6.7. klo 15) kustakin korista löytyy neljä hattua, joista jokaisesta otetaan yksi joukkue lohkoonsa. Kussakin hatussa on siis kolmen joukkuetta. Seurat eri hattuihin on sijoitettu UEFA:n laskemien joukkeuiden vahvuuskertoimien pohjalta.

Kussakin korissa on jo nimetty kolme turnausjärjestäjää.

Kori A
Hattu 1: SV Neulengbach (AUT), FCF Juvisy (FRA) ja sv Saestum Zeist (NED)
Hattu 2: SU 1º Dezembro (POR), Hibernian LFV (SCO) ja Cardiff City LFC (WAL)
Hattu 3: ZNK Maksimir Zagreb (CRO), Klaksvíkar Ítráttarfelag (FAR) ja Newtownabbey Strikers (NIR)
Hattu 4: Breidablik (ISL), Dundalk WFC (IRL) ja RDC Espanyol Barcelona (SPA)

Kori B
Hattu 1: KS AZS Wroclaw (POL), ZFK Masinac Classic Nis (SCG) ja Universitet Vitebsk (BLR)
Hattu 2: ZNK SFK 2000 Sarajevo (BIH), FFC Zuchwil 05 (SUI) ja KFC Rapide Wezemaal (BEL)
Hattu 3: Gintra Universitetas (LTU) , ZFK
Škiponjat (MKD) ja Pärnu Jalgpalliklubi (EST)
Hattu 4: ZNK Pomurje (SLO), ASD Fiammamonza (ITA) ja HJK (FIN)

Kori C
Hattu 1: Alma KTZH (KAZ), Gömrükçü Baku (AZE) ja Legend Cheksil Chernigov (UKR) 
Hattu 2: Maccabi Holon FC (ISR), CFF Clujana Cluj (ROM) ja 1.FC Femina Budapest (HUN)
Hattu 3: FC NSA Sofia (BUL), AEK Kokkinoc. Famagusta (CHY) ja WFC Rossiyanka (RUS)
Hattu 4: FC PAOK Thessaloniki (GRE), FC Narta Chisinau (MOL) ja FK Slovan Duslo Saia (SVK)


-----