UEFA Women's Cup 2006-2007, kakkosvaihe + jatkopelit
29.4.2007
UEFA:n naisten seuracupiin osallistuu 43 joukkuetta, Saksasta mukana kaksi joukkuetta. Maita, jotka eivät mukana:
Albania, Andorra, Armenia, Georgia, Latvia, Liechtenstein, Luxembourg, Malta, San Marino, Turkki.

Finaali (koti/vieras):
21.4.07 Umeå IK - Arsenal 0-1 (0-0), 6250
91. 0-1 Alex Scott

Umeå: Carola Söberg  - Anna Paulson, Karolina Westberg, Johanna Frisk, Maria Bergkvist  - Lisa Dahlqvist
(76. Ramona Bachmann SUI), Elaine BRA, Lise Klaveness NOR, Marta BRA - Madeleine Edlund, Hanna Ljungberg (64. Ma Xiaoxu CHN)
Penkillä: Ulla-Karin Rönnlund, June Pedersen NOR, Erika Karlsson, Emelie Konradsson 

Arsenal: Emma Byrne 79 IRL - Alex Scott  84, Anita Asante 85, Mary Phillip 77, Katie Chapman 82, Ciara Grant 78 IRL, Jayne Ludlow 79 WAL, Lianne Sanderson 88, Julie Fleeting 80 SCO, Rachel Yankey 79, Karen Carney 87 (90. Gemma Davison 87)
Penkillä: Rebecca Spencer 91, Gilly Flaherty, Leanne Champ 83, Faye White 78, Yvonne Tracy 81, Sian Larkin 88

29.4.07 Arsenal - Umeå IK 0-0, Borehamwood, Arsenal mestari yhteistuloksella 1-0

Arsenal:
Emma Byrne 79 IRL - Alex Scott  84, Anita Asante 85, Mary Phillip 77, Katie Chapman 82, Ciara Grant 78 IRL, Jayne Ludlow 79 WAL, Lianne Sanderson 88, Julie Fleeting 80 SCO, Rachel Yankey 79, Karen Carney 87
Kelly Smith korttipelikiellossa molemmissa otteluissa.

Umeå: Carola Söberg  - Anna Paulson, Karolina Westberg, Johanna Frisk, Maria Bergkvist - Lisa Dahlqvist (55. Madeleine Edlund), Elaine BRA, Lise Klaveness NOR, Ma Xiaoxu CHN (71. Ramona Bachmann 90 SUI) - Marta BRA, Hanna Ljungberg
Penkillä: Ulla-Karin Rönnlund, Emma Berglund, June Pedersen NOR, Erika Karlsson, Emelie Konradsson 


UEFA Women's Cup, välierät (koti/vieras):
4.11.06 Kolbotn IL NOR - Umeå IK SWE 1-5 (1-1), 762
2. 0-1 Hanna Ljungberg
35. 1-1 Trine Rönning
54. 1-2 Lise Klaveness
67. 1-3 Marta
77. 1-4 Hanna Ljungberg 
89. 1-5 Marta 

Kolbotn: Lise Beate Bye - Cecilie Berg-Hansen, Ane Stangeland Horpestad, Ingvild Stensland, Camilla Hammerø Huse - Ingrid Wang Andersen, Kristine Lindblom, Trine Rønning - Tonje Hansen (72. Ingvild Isaksen), Solveig "Sola" Gulbrandsen (81. Ingrid Schjelderup), Kristin Blystad Bjerke (62. Isabell Herlovsen).

Umeå: Sofia Lundgren  - Anna Paulsson, Karolina Westberg, Sanna Valkonen FIN, Maria Bergkvist - Lisa Dahlqvist, Malin Moström, Anne Mäkinen FIN - Anna Sjöström (78. Lisa Dahlqvist), Hanna Ljungberg, Marta  BRA

12.11.06 Umeå IK - Kolbotn IL 6-0 (2-0)
12. 1-0 Marta 
24. 2-0 Hanna Ljungberg
48. 3-0 Anne Mäkinen
55. 4-0 Malin Moström
77. 5-0 Marta
92. 6-0 Hanna Ljungberg
 
Umeå: Sofia Lundgren - Anna Paulsson, Karolina Westberg (62. Lisa Dahlqvist), Johanna Friks, Maria Bergkvist - Lise Klaveness NOR (83. Erika Karlsson), Malin Moström, Anne Mäkinen FIN, Anna Sjöström (71. June Pedersen NOR), Hanna Ljungberg, Marta BRA
Penkillä: Sanna Valkonen

Kolbotn:
Lise Beate Bye - Cecilie Berg-Hansen, Ane Stangeland Horpestad, Ingvild Stensland, Camilla Hammerø Huse - Ingrid Wang Andersen, Kristine Lindblom (46. Nora Holstad Berge), Trine Rønning - Tonje Hansen (72. Ingvild Isaksen), Solveig "Sola" Gulbrandsen, Kristin Blystad Bjerke (46. Isabell Herlovsen).
----
4.11.06 Brøndby IF DEN - Arsenal ENG 2-2 (1-1), 628
9. 0-1 Kelly Smith
16. 1-1 Maiken Pape
51. 1-2 Kelly Smith
59. 2-2 Lene R. Jensen

Brøndby : Tine Cederkvist - Mia Olsen Birkeh
øj, Gitte Andersen, Bettina Falk Hansen - 9-Stine Kjær Dimun, Anne Dot Eggers Nielsen, Cathrine Paaske Sørensen, Julie Rydahl Bukh - Signe J. Pedersen (70. Kicki Nielsen), Lene R. Jensen (85. Mette Konge), Maiken With Pape

Arsenal : Emma Byrne IRL - Alex Scott, Anita Asante, Mary Phillip, Katie Chapman (67. Sian Larkin), Jayne Ludlow WAL, Ciara Grant IRL, Kelly Smith - Lianne Sandersom, Julie Fleeting SCO (88. Gemma Davison), Rachel Yankey (72. Karen Carney)


12.11.06 Arsenal - Brøndby IF 3-0 (1-0), 1293
33. 1-0 Rachel Yankey
53. 2-0 Karen Carney
90. 3-0 Julie Fleeting

Arsenal : Emma Byrne IRL - Alex Scott, Anita Asante, Mary Phillip, Katie Chapman, Jayne Ludlow WAL, Ciara Grant IRL, Karen Carney (80. Gemma Davison) - Lianne Sandersom, Julie Fleeting SCO, Rachel Yankey

Brøndby : Tine Cederkvist - Mia Olsen Birkeh
øj, Gitte Andersen, Bettina Falk Hansen - 9-Stine Kjær Dimun (77. Signe J. Pedersen), Anne Dot Eggers Nielsen, Cathrine Paaske Sørensen, Julie Rydahl Bukh - Kicki Nielsen (66. Marianne Løvendorf), Lene R. Jensen (66. Mette Konge), Maiken With Pape


Puolivälierät (koti/vieras):

19.10. Umeå IK - sv Saestum 5-2 (3-1), 2053, yhteistulos 11-3
12. 1-0 Malin Moström
21. 2-0 Lise Klaveness NOR
23. 3-0 Malin Moström
42. 3-1 Lisanne Vermeulen
46. 4-1 Lise Klaveness
63. 4-2
oma maali
76. 5-2 Lise Klaveness

Umeå: Sofia Lundgren - Anna Paulson (50. Maria Bergkvist), Karolina Westberg, Sanna Valkonen FIN, Johanna Frisk - Anne Mäkinen FIN, Malin Moström (63. Elaine Moura BRA), Lisa Dahlqvist - Lise Klaveness NOR, Hanna Ljungberg, Marta Vieira Da Silva BRA (55. Anna Sjöström)

Saestum : Angela Christ - Merel Snoeck, Sandra van Tol, Loes Smeets (69. Dominique Vugts), Renee de Vries (69. Mary-Jane Olumagba) - Anouk Hoogendijk, Gilanne Louwaars, Manon van den Boogaard - Nangila van Eijck (83. Joniek Bonnes), Lisanne Vermeulen, Shirley Smith


12.10. sv Saestum NED - Umeå IK SWE 1-6 ((0-2), 1129, Zeist
8. 0-1 Hanna Ljungberg
43. 0-2 Marta BRA
63. 0-3 Hanna Ljungberg
64. 0-4 Marta
66. 0-5 Hanna Ljungberg
70. 0-6 Anna Sjöström
85. 1-6 Shirley Smith

Saestum: Angela Christ - Sandra van Tol, Renee de Vries, Joniek Bonnes (80. Pia Karina Haitsma), Merel Snoeck - Anouk Hoogendijk, Loes Smeets, Manon van den Boogaard - Nangila van Eijck (71. Mary-Jane Olumagba), Lisanne Vermeulen, Shirley Smith

Umeå: Sofia Lundgren - Anna Paulson, Karolina Westberg, Sanna Valkonen FIN, Johanna Frisk - Anne Mäkinen FIN, Malin Moström, Lise Klaveness NOR (57. Lisa Dahlkvist) - Anna Sjöström, Hanna Ljungberg (71. Johanna Anderssson), Marta Vieira Da Silva BRA (71. Erika Karlsson)
---

19.10. 1. FFC Frankfurt - Kolbotn IL 3-2 (1-0), 2480, yhteistulos 4-4, Kolbotn jatkoon vierasmaalilla
8. 1-0 Sandra Smisek
50. 2-0 Petra Wimbersky
58. 3-0 Sandra Smisek
66. 3-1 Solveig Gulbrandsen
67. 3-2 Isabell Herlovsen

Frankfurt: Silke Rottenberg - Katrin Kliehm, Christina Zerbe, Tina Wunderlich (70. Steffi Jones), Judith Affeld (78. Saskia Bartusiak) - Louise Hansen DEN, Renate Lingor - Kerstin Garefrekes, Birgit Prinz, Sandra Smisek - Petra Wimbersky (89. Susanne Hartel)

Kolbotn: Lise Baete Bye - Cecilie Berg-Hansen, Ane Stangeland Horpestad, Ingvild Stensland, Camilla Hammerø Huse - Ingrid Wang Andersen, Kristine Lindblom, Trine R
ønning - Tonje Hansen (56. Ingvild Isaksen), Solveig Gulbrandsen (92. Nora Holstad Berge), Kristin Blystad Bjerke (56. Isabell Herlovsen).
 
11.10. Kolbotn IL NOR - 1. FFC Frankfurt GER 2-1 (0-0)
48. 1-0 Solveig Gulbrandsen

51. 2-0 Solveig Gulbrandsen
71. 2-1 Sandra Smisek


Kolbotn: Lise Beate Bye - Cecilie Berg-Hansen, Ane Stangeland Horpestad, Ingvild Stensland, Camilla Hammerø Huse - Ingrid Wang Andersen, Kristine Lindblom, Trine R
ønning - Tonje Hansen, Solveig "Sola" Gulbrandsen, Kristin Blystad Bjerke (78. Isabell Herlovsen).
Kuriositeetti: Solan Theodor-poika syntyi kesäkuun alussa, siis täytti juuri 4 kuukautta.

Frankfurt: Silke Rottenberg - Katrin Kliehm, Christina Zerbe, Tina Wunderlich, Judith Affeld - Louise Hansen, Renate Lingor - Kerstin Garefrekes (89. Susanne Hartel), Birgit Prinz, Sandra Smisek - Petra Wimbersky (78. Saskia Bartusiak)
-----

19.10. Arsenal - Breidablik 4-1, 767, yhteistulos 9-1
7. 1-0 Julie Fleeting
24. 2-0 Kelly SMITH
68. 2-1
Laufey Bjørnsdottir
85. 3-1
Karen Carney
89. 4-1 Rachel Yankey

Arsenal : Emma Byrne IRL - Alex Scott, Anita Asante, Mary Phillip, Katie Chapman (67. Sian Larkin), Jayne Ludlow WAL, Ciara Grant IRL, Kelly Smith (67. Karen Carney) - Lianne Sandersom, Julie Fleeting SCO (77. Gemma Davison), Rachel Yankey

Breidablik:
Thora Helgadottir - Gudrun Gunnarsdottir (50. Gudrun Erla Hilmarsdottir), Hlin Gunnlaugsdottir, Edda Gardarsdottir, Greta Mjøll Samuelsdottir, Sandra Sif Magnusdottir (79. Anna Birna Thorvardsdottir), Gudlaug Jónsdóttir, Elin Anna Steinarsdottir, Laufey Bjørnsdottir, Fandis Friöriksdóttir, Vanja Stefanovic SER

12.10. Breidablik ISL - Arsenal ENG 0-5 (0-1)
32. 0-1 Kelly Smith
67. 0-2 Kelly Smith
70. 0-3 Lianne Sanderson
75. 0-4 Julie Fleeting
79. 0-5 Julie Fleeting

Breidablik: Thora Helgadottir - Gudrun Gunnarsdottir, Hlin Gunnlaugsdottir (76. Gudrun Erla Hilmarsdottir), Edda Gardarsdottir, Bryndis Bjarnadottir, Erna B. Sigurdardottir, Greta Mjøll Samuelsdottir, Gudlaug Jónsdóttir, Elin Anna Steinarsdottir, Laufey Bjørnsdottir (84. Sandra Sif Magnusdottir), Fandis Friöriksdóttir (67. Vanja Stefanovic SER).

Arsenal: Emma Byrne IRL - Alex Scott, Ciara Grant IRL, Anita Asante, Mary Phillip - Jayne Ludlow WAL, Katie Chapman (83. Danielle Buet), Rachel Yankey (78. Sian Larkin) - Kelly Smith (74. Gemma Davison) - Lianne Sanderson, Julie Fleeting SCO
-----

18.10. Turbine Potsdam - Brøndby IF 2-1 (0-1), 1156, yhteistulos 2-4
45. 0-1 Bettina Falk Hansen
49. 1-1 Ariane Hingst
90. 2-1 Britta Carlson

Turbine: Nadine Angerer - Babett Peter, Inken Becher, Peggy Kuznik - Britta Carlson, Essi Sainio FIN, Ariane Hingst, Jennifer Zietz - Aferdita Kameraj, Conny Pohlers, Isabel Kerschowski (68. Aferdita Podvorica ALB)

Brøndby : Tine Cederkvist - Mia Olsen Birkeh
øj, Gitte Andersen, Bettina Falk Hansen - 9-Stine Kjær Dimun (77. Signe J. Pedersen), Anne Dot Eggers Nielsen, Cathrine Paaske Sørensen, Julie Rydahl Bukh - Mette Konge (66. Kicki Nielsen), Lene R. Jensen, Maiken With Pape

11.10. Brøndby IF DEN - Turbine Potsdam GER 3-0 (1-0), 697
7. 1-0 Cathrine Paaske Sørensen
54. 2-0 Stine Kjär Dimun
86. 3-0 Kicki Nielsen

Brøndby: Tine Cederkvist - Malene Olsen, Gitte Andersen, Hansen - Stine Kjär Dimun, Anne Dot Eggers Nielsen, Cathrine Paaske Sørensen, Julie Rydahl Bukh - Mette Konge (70. Kicki Nielsen), Lene R. Jensen (90. Freja Sønder), Maiken With Pape (85. Cecilie Pedersen)

Turbine: Nadine Angerer - Josephine Schlanke, Ariane Hingst, Peggy Kuznik - Jennifer Zietz, Babett Peter, Britta Carlson (65. Essi Sainio), Stefanie Draws (43. Inken Becher) - Aferdita Kameraj, Conny Pohlers, Isabel Kerschowski


-----
Toinen turnauskierros (16 joukkuetta): 12.-17.9.2006
Ensimmäisen kierroksen lohkovoittajat ja seitsemän joukkuetta suoraan, neljä lohkoa. Kaksi parasta jatkaa puolivälierään.

Lohko 1:
1. FFC Frankfurt (GER, hallitseva mestari), Breidablik (ISL), HJK, Universitet Vitebsk (BLR)
Lohko 2: Umeå IK (SWE), Kolbotn IL (NOR), RDC Espanyol (ESP), Legend Cheksil Chernigov (UKR)
Lohko 3: 1. FFC Turbine Potsdam (GER), Sparta Praha (CZE), sv Saestum Zeist (NED), KFC Rapide Wezemaal (BEL)
Lohko 4: Brøndby IF (DEN), Arsenal Ladies FC (ENG), WFC Rossiyanka (RUS), 1.FC Femina Budapest (HUN)

Kakkosvaiheesta aloittaneet:
1. FFC Frankfurt (GER, edellinen voittaja), 1. FFC Turbine Potsdam (GER), Umeå IK (SWE), Brøndby IF (DEN), Arsenal Ladies FC (ENG), Kolbotn IL (NOR), Sparta Praha (CZE)

Lohko 1 (Helsingissä)
1. FFC Frankfurt (GER) 3 - -
9 12-0
Breidablik (ISL) 2 - 1
6 3-6
HJK (FIN)
- 1 2
1 1-4
Universitet Vitebsk (BLR) - 1 2
1 0-6

12.9. 1. FFC Frankfurt GER - Universitet Vitebsk BLR 5-0 (2-0)
25. 1-0 Sandra Smisek
44. 2-0 Birgit Prinz
55. 3-0 Renate Lingor
64. 4-0 Saskia Bartusiak
90. 5-0 Louise Hansen DEN

12.9. HJK - Breidablik ISL 1-2 (0-0), Finnair
56. 0-1 Ólína Guðbjörg Viðarsdóttir 
69. 1-1 Leena Puranen
93. 1-2 Greta Mjöll Samúelsdóttir
Avustava et: Minna Niskanen

HJK: Noora Matikainen 80 -
Heidi Ahonen 84, Tiina Salmén 84, Miia Niemi 83, Eveliina Sarapää 76, Heidi Lindström 81, Susanna Hokkanen 88, Daniela Tjeder 85 (83. Tuija Hyyrynen 88), Sanna Talonen 84 (75. Hanna Pyhäjärvi 84), Leena Puranen 86, Jessica Thorn 81 (83. Annika Kukkonen 90)

Breidablik: Dora B. Helgadottir 81 - Gudrun Soley Gunnarsdottir 81, Hlin Gunnlaugsdottir 89, Edda Gardarsdottir 79, Bryndis Bjarnadottir 84, Erna B. Sigurdardottir 82, Olina G. Vidarsdottir 82, Greta Mjöll Samuelsdottir 87, Gudlaug Jonsdottir 71 (78. Sandra S. Magnusdottir 88), Elin Anna Steinarsdottir 83 (68. Fanndis Fridriksdottir 90), Laufey Björnsdottir 89
Breidablik, players introduction .

14.9. 1. FFC Frankfurt - Breidablik 5-0 (1-0)
25. 1-0 Renate Lingor
51. 2-0 Kerstin Garefrekes
68. 3-0 Kerstin Garefrekas
77. 4-0 Petra Wimbersky
85. 5-0 Renate Lingor


14.9. Universitet Vitebsk - HJK 0-0, Finnair

HJK: Noora Matikainen, Tuija Hyyrynen, Tiina Salmen, Heidi Ahonen, Anniina Åman (46. Daniela Tjeder), Heidi Lindström, Karin Forsström, Susanna Hokkanen, Eveliina Sarapää, Linda Ruutu (46. Leena Puranen), Sanna Talonen (88. Nina Hietanen)

Vitebsk: Svitlana Novikava 70 - Anna Gromolyuk RUS 86, Ala Martyniuk 86, Volha Tsiareshka, Zoya Malinovskaya 82, Katsiaryna Lutskevich 82, Maryna Lis 77, Natalia Ryzhevich 77, Sviatlana Ryzhova 76, Aksana Shpak 82, Maryna Luchonak 78

17.9. HJK - 1. FFC Frankfurt 0-2 (0-1), Finnair
41. 0-1 Judith Affeld
54. 0-2 Kerstin Garefrekes

HJK: Noora Matikainen, Eveliina Sarapää (82. Annina Åman), Tiina Salmen, Heidi Ahonen, Tuija Hyyrynen, Sanna Talonen (66. Nina Hietanen), Heidi Lindström, Hanna Pyhäjärvi, Daniela Tjeder, Karin Forsström, Leena Puranen (61. Taina Hartikainen), Jessica Thorn

Frankfurt: Silke Rottenberg 72 (46. Ursula Holl 82), Judith Affeld 78, Tina Wunderlich 77, Christina Zerbe 80, Katrin Kliehm 81, Birgit Prinz 77, Meike Weber 87, Renate Lingor 75 (64. Anna Marciak 83), Kerstin Garefrekes 79, Sandra Smisek 77 (75. Susanne Hartel 88), Saskia Bartusiak 82

17.9.
Breidablik - Universitet Vitebsk 1-0 (0-0), Pallokenttä
89. 1-0 Greta Mjöll Samúelsdóttir

Breidablik: Þóra B. Helgadóttir - Ólína G. Viðarsdóttir, Bryndís Bjarnadóttir, Guðrún Sóley Gunnarsdóttir, Hlín Gunnlaugsdóttir - Greta Mjöll Samúelsdóttir, Elín Anna Steinarsdóttir (73. Fanndís Friðriksdóttir), Laufey Björnsdóttir,  Edda Garðarsdóttir, Guðlaug Jónsdóttir - Erna Björk Sigurðardóttir.



Lohko 2 (Norjassa)
Umeå IK (SWE), 3 - -
9 7-1
Kolbotn IL (NOR) 2 - 1
6 7-5
RDC Espanyol (ESP) 1 - 2
3 7-7
Legend Cheksil Chernigov (UKR) - - 3
0 1-9

12.9. Kolbotn IL NOR  - RDC Espanyol ESP 4-2 (2-0), Oslo (Sofiemyr)
18. 1-0 Ingrid Schjelderup
43. 2-0 Solveig Gulbrandsen
56. 3-0 Tonje Hansen
58. 3-1 Adriana Martin
76. 4-1 Ronje Hansen
85. 4-2 oma maali

12.9.
Umeå IK SWE - Legend Cheksil Chernigov UKR 2-0 (1-0), Askim
15. 1-0 Marta BRA
56. 2-0 Elaine BRA

14.9. Umeå IK - RDC Espanyol 3-0 (2-0), Oslo, Sofiemyr
3. 1-0 Hanna Ljungberg
27. 2-0 Lise Klaveness NOR
93. 3-0 Malin Moström rp.

14.9.
Legend Cheksil Chernigov -Kolbotn IL 1-2 (0-1), Askim
40. 0-1 Trine Trönning
48. 0-2 Camilla Hammarö-Huse
89. 1-2 Alla Lishafai

17.9. Kolbotn IL - Umeå IK 1-2 (1-1), Oslo
3. 0-1 Lise Klaveness NOR
38. 1-1 Ingvild Stensland
88. 1-2 Anne Mäkinen FIN

17.9.
RDC Espanyol - Legend Cheksil Chernigov 5-0, Askim
15. 1-0 Sara Serna Abadias
22. 2-0 Adriana Martin Santamaria
44. 3-0
Sara Serna Abadias
60. 4-0 Noemi Rubio Gil
81. 5-0 Marta Cubi



Lohko 3 (Hollannissa)
1. FFC Turbine Potsdam (GER) 2 1 -
7 7-2
sv Saestum Zeist (NED) 2 1 -
7 7-3
KFC Rapide Wezemaal (BEL) 1 - 2
3 4-5
Sparta Praha (CZE) - - 3
0 3-11

12.9. 1. FFC Turbine Potsdam GER - KFC Rapide Wezemaal BEL 1-0 (0-0)
75. 1-0 Conny Pohlers
Et: Anri Hänninen, avustava Anu Lehtonen

12.9.
Sparta Praha CZE - sv Saestum Zeist NED 1-3 (1-2), Zeist
6. 0-1 Shirley Smith
11. 1-1 Katerina Doskova
17. 1-2 Anouk Hoogendijk
92. 1-3 Gilanne Louwaars

14.9. KFC Rapide Wezemaal - Sparta Praha 4-2 (1-2)
4. 0-1 Irena Martinkova
9. 0-2 Iva Mocova
26. 1-2 Femke Maes
68. 2-2 Annelies Timmermans
82. 3-2 Hanne Vandegoor
89. 4-2 Karen Meeus

14.9.
1. FFC Turbine Potsdam  - sv Saestum Zeist 2-2 (2-2), 820, Zeist
22. 0-1 Gilanne Louwaars
25. 1-1 Conny Pohlers
37. 1-2 Manon van den Boogard
44. 2-2 Conny Pohlers
66. erp Turbine
Avustava: Anu Lehtonen, 4. Anri Hänninen

17.9. Sparta Praha - 1. FFC Turbine Potsdam 0-4 (0-3)
5. 0-1 Isabel Kerschowski
17. 0-2 Ariane Hingst
33. 0-3 Conny Pohlers
58. 0-4 Aferdita Kameraj

17.9.
sv Saestum Zeist -  KFC Rapide Wezemaal 2-0 (0-0), 1100, Zeist
51. 1-0 Gilanne Louwaars rp.
81. 2-0 Anouk Hoogendijk

Saestum: Angela Christ, Loes Smeets (89. Merel Snoeck), Sandra van Tol, Jouniek Bonnes, Renee de Vries, Anouk Hoogendijk, Louwaars Gilanne, Manon Van den Boogaard (86. Christa Stuart), Nangila van Eyck, Lisanne Vermeulen (80. Vugts Dominique), Shirley Smith

Wezemaal: Tania Vandenhouwe, Liesbeth Hemelsoet, Imke Courtois, Evi Willekens (89. Berit Stevens), Tina Van der Auwera, Karen Meeus (88. Karolien Meykens), Femke Maes, Annelies Timmermans, Heiremans Inge, Hanne Van De Goor, Kristien Elsen (72. Jessy Torreele)


Lohko 4 (Venäjällä)
Arsenal Ladies FC (ENG)
3 - -
9 12-4
Brøndby IF (DEN) 2 - 1
6 7-3
WFC Rossiyanka (RUS) 1 - 2
3 9-9
1.FC Femina Budapest (HUN) - - 3
0 3-15

12.9. Brøndby IF DEN - 1.FC Femina Budapest HUN 5-1 (3-1)
6. 1-0 Cathrine Paaske Sørensen
9. 2-0 Cathrine Paaske Sørensen
26. 3-0 Cathrine Paaske Sørensen
44. 3-1 Anett Nady
67. 4-1 Julie Rydahl Bukh
83. 5-1 Mette Konge

12.9. Arsenal Ladies FC ENG - WFC Rossiyanka RUS 5-4 (3-1), Krasnoarmeysk
1. 1-0 Julie Fleeting
4. 1-1 Elena Morozova
21. 2-1 Julie Fleeting
42. 3-1 Julie Fleeting
49. 4-1 Julie Fleeting
51. 4-2 Natalia Barbachina
64. 5-2 Julie Fleeting
68. 5-3 Tetyana Verezoubova
85. 5-4 Olga Letiouchova

14.9. 1.FC Femina Budapest - Arsenal Ladies FC 0-6 (0-2)
21. 0-1 oma maali
22. 0-2 Jayne Ludlow
60. 0-3 Katie Chapman
67. 0-4 Rachel Yankey
72. 0-5 Jayne Ludlow
79. 0-6 Gemma Davison

14.9.
Brøndby IF - WFC Rossiyanka 2-1 (2-1), Krasnoarmeysk
15. 0-1 Tetyana Verezoubova
40. 1-1 Anne Dot Eggers Nielsen
43. 2-1 Kikki Nielsen

17.9. WFC Rossiyanka - 1.FC Femina Budapest 4-2 (4-2)
8. 1-0 Ksenia Tsybutovich
19. 2-0 Elena Morozova
22. 3-0 Natalia Mokashanava
26. 4-0 Olga Sergaeva
38. 4-1 Anett Nagy
42. 4-2 Anett Nagy

17.9.
Arsenal Ladies FC - Brøndby IF 1-0 (0-0)
49. 1-0 Lianne Sanderson


----