UEFA Women's Cup 2007-2008, kakkosvaihe + jatkopelit
17.10.2007
45 osallistujaa, joista edellinen voittaja Arsenal ENG sekä neljä parhaiksi rankattua (Umeå IK SWE, 1. FFC Frankfurt GER, Brøndby IF DEN ja Kolbotn IL NOR) pääsevät suoraan toiselle kierrokselle.
Maita, jotka eivät mukana:
Albania, Andorra, Armenia, Latvia, Liechtenstein, Luxembourg, San Marino, Turkki.


Ykkösvaihe
Ensimmäinen kierros 9. - 14.8.2007, kymmenen neljän joukkueen lohkoa. Lohkovoittajat ja paras kakkonen jatkoivat toiselle kierrokselle.
Ykkösvaiheen tulokset

Lohkovoittajat
:
Everton Ladies FC ENG, Valur Reykjavik ISL, SV Neulengbach AUT, FCL Rapide Wezemaal BELASD CF Bardolino Verona ITA, Olympique Lyonnais FRA,  WFC Rossiyanka RUS, Universitet Vitebsk BLR,  Alma KTZH KZNAC Sparta Praha CZE

Kakkosvertailusta jatkoon: CFF Clujana ROM 4 (4-1)
Kakkosvertailussa putosivat:
Athletic Club Bilbao FKEB SPA  3 (4-1), Hibernian SCO 3 (7-5), Zuchwil SUI 3 (6-4), 1.FC Femina Budapest HUN 3 (3-3), Honka FIN 3 (2-2), Metallist Kharkov UKR 3 (4-5), SU 1° Dezembro POR 3ŽNK SFK 2000 Sarajevo BOS 3 (2-8),  FC NSA Sofia BUL 1 (2-4)


Puolivälierät: 14/15.11.2007 ja 21/22.11.2007

Olympique Lyonnais FRA) - Arsenal LFC ENG

FCL Rapide Wezemaal BEL
- Umeå IK SWE

WFC Rossiyanka RUS
  - 1. FFC Frankfurt GER

ASD CF Bardolino Verona ITA
- Brøndby IK DEN

Kakkosvaiheessa pudonneet:
SV Neulengbach AUT, Alma KTZH KAZ, Universitet Vitebsk BLR, CFF Clujana ROU, Valur Reykjavik ISL, Everton Ladies FC ENG, Kolbotn IL NOR ja AC Sparta Praha CZE

Välierät: 29/30.3.2008 ja 5/6.2008
Finaalit: 17.5.2008 ja  24.5.2008

UEFA Women's Cup, kakkosvaihe
45 osallistujaa, joista edellinen voittaja Arsenal ENG sekä neljä parhaiksi rankattua (Umeå IK SWE, 1. FFC Frankfurt GER, Brøndby IF DEN ja Kolbotn IL NOR) pääsivät suoraan toiselle kierrokselle.

Lohko B1: Englannissa
Arsenal LFC ENG 2 1 -
7 14-3
ASD CF Bardolino Verona ITA 2 1 -
7 11-6
SV Neulengbach AUT 1 - 2
3 5-10
Alma KTZH KAZ - - 3
0 1-12

11.10.07 Arsenal - Alma 4-0 (4-0)
21. 1-0 Karen Carney
26. 2-0 Karen Carney
33. 3-0 Katie Chapman
44. 4-0 Lianne Sanderson  

Arsenal: Emma Byrne IRL - Anita Asante, Karen Carney, Katie Chapman (71.
Yvonne Tracy IRL), Ciara Grant IRL, Jayne Ludlow WAL, Mary Phillip (76. Gilly Flaherty), Lianne Sanderson, Alex Scott, Julie Fleeting SCO (71. Gemma Davison), Rachel Yankey
Penkillä: Rebecca Spencer, Kelly Smith, Faye White, Lizzie Wicks

Alma: Oxana Zheleznyak, Volha Aniskoutsava BLR, Oxana Chshuzenko, Natalya Ivanova, Begaim Kirgizbaeva, Yekaterina Krassyukova, Larissa Li (61.
Kristina Stolpovskaya), Olivia Oprea ROU (54. Katsiaryna Lutskevich BLR), Aksana Shpak BLR, Alexandra Svetlitskaia RUS (78. Nina Teterina), Mariya Yalova
Penkillä: Irina Saratovtseva, Svetlana Kuzmina, Oxana Saratovtseva

11.10.07
Bardolino - Neulengbach 3-2 (0-1)
30. 0-1 Matascha Celouch
50. 1-1 Patrizia
Panico
55. 1-2 Maria 
Gstöttner
61. 2-2 Alessia Tuttino
76. 3-2 Valentina Boni rp.

Bardolino: Carla Brunozzi, Laura Barbierato, Valentina Boni, Melania Gabbiadini (89.
Silvia Toselli), Cristiana Girelli (46. Raffaella Manieri), Martino Mencaccini (79. Valeria Magrini), Giorgia Motta, Patrizia Panico, Maria Sorvillo, Roberta Stefanelli, Alessia Tuttino
Penkillä: Anna Maria Picarelli, Michela Lonardi, Rachele Perobello, Evelyn Vicchiarello

Neulengbach: Bianca Reischer, Celia BRA (85.
Hülya Susam), Nina Burger, Natascha Celouch, Ines Faustenhammer, Maria Gstöttner, Monica BRA, Nadine Prohaska, Ines Ruiss, Rosana BRA (59. Birgit Gumpenberger), Katja Trödthandl
Penkillä: Silke Riemann, Sabine Brand, Nadine Novotny, Nicole Watzinger

13.10.07 Arsenal - Neulengbach 7-0 (5-0)
9. 1-0 Jane Ludlow
28. 2-0 Julie Fleeting
31. 3-0 Jane Ludlow
33. 4-0 Karen Carney
36. 5-0 Julie Fleeting
71. 6-0 Katie Chapman
79. 7-0 Ciara Grant

Arsenal: Emma Byrne, Alex Scott, Anita Asante, Mary Phillip, Katie Chapman, Ciara Grant, Jayne Ludlow (81. Gilly Flaherty), Kelly Smith (62. Gemma Davison), Rachel Yankey, Julie Fleeting (46. Lianne Sanderson), Karen Carney
Penkillä: Rebecca Spencer, Faye White, Yvonne Tracy, Lizzie Wicks

Neulengbach: Bianca Reischer, Monica Hickmann, Nicola Watinger, Nadine Prohaska, Nina Burger, Rosana (85. Ines Ruiss), Katja Trodthandl (66. Nadine Novotny), Natascha Celouch, Liese Brancao, Maria Gstottner, Birgit Gumpenberger

13.10.07 Alma - Bardolino 1-5 (0-2)
10. 0-1 Patrizia Panico
33. 0-2 Melania Gabbiani
52. 0-3 Patrizia Panico
68. 0-4 Valentina Boni
70. 1-4
Begaim Kirgizbaeva
87. 1-5
Raffaella Manieri

Alma: Oxana Zheleznyak, Volha Aniskoutsava BLR (29. Katsiaryna Lutskevich BLR), Oxana Chshuzenko, Natalya Ivanova, Begaim Kirgizbaeva, Yekaterina Krassyukova (17. ulosajo), Larissa Li (74. Oxana Saratovtseva), Olivia Oprea ROU (55. Kristina Stolpovskaya), Aksana Shpak BLR, Alexandra Svetlitskaia RUS, Mariya Yalova
Penkillä: Svetlana Kuzmina, Irina Saratovtseva,
Nina Teterina

Bardolino: Carla Brunozzi, Laura Barbierato, Valentina Boni, Melania Gabbiadini, Valeria Magrini, Giorgia Motta, Silvia Toselli (55. Martino Mencaccini), Patrizia Panico (82. Rachele Perobello), Maria Sorvillo, Roberta Stefanelli, Alessia Tuttino (66. Raffaella Manieri)
Penkillä: Anna Maria Picarelli, Michela Lonardi, Evelyn Vicchiarello, Cristiana Girelli

16.10.07 Bardolino - Arsenal 3-3 (0-1)
27. 0-1 Julie Fleeting
48. 0-2 Lianne Sanderson
49. 1-2 Melania Gabbiadini
59. 2-2 Raffaella Manieri
85. 2-3 Kelly Smith
90. 3-3 Raffaella Manieri

Bardolino: Anna Maria Picarelli, Laura Barbierato (46. Martino Mencaccini), Valentina Boni, Melania Gabbiadini, Valeria Magrini (27. Raffaella Manieri), Giorgia Motta (73. Michela Lonardi), Silvia Toselli, Patrizia Panico, Maria Sorvillo, Roberta Stefanelli, Alessia Tuttino
Penkillä: Carla Brunozzi, Evelyn Vicchiarello, Cristiana Girelli, Rachele Perobello

Arsenal: Emma Byrne IRL - Anita Asante, Katie Chapman, Ciara Grant IRL, Jayne Ludlow WAL, Mary Phillip, Lianne Sanderson (65. Karen Carney), Alex Scott, Kelly Smith, Julie Fleeting SCO, Rachel Yankey
Penkillä: Rebecca Spencer, Faye White,
Karen Carney, Lizzie Wicks, Gemma Davison, Gilly Flaherty, Yvonne Tracy IRL

16.10.07 Neulengbach - Alma 3-0 (2-0)
28. 1-0 Nina Burger
47+. 2-0 Nina Burger
92. 3-0 Rosana

Neulengbach: Bianca Reischer, Nina Burger, Natascha Celouch, Ines Faustenhammer, Maria Gstöttner, Monica BRA, Nadine Prohaska, Ines Ruiss, Rosana BRA, Birgit Gumpenberger, Katja Trödthandl (51. Celia BRA)
Penkillä: Silke Riemann, Sabine Brand, Nadine Novotny, Nicole Watzinger, Hülya Susam

Alma: Oxana Zheleznyak, Katsiaryna Lutskevich BLR (46. Larissa Li), Oxana Chshuzenko, Natalya Ivanova, Begaim Kirgizbaeva, Svetlana Kuzmina (46. Alexandra Svetlitskaia RUS), Oxana Saratovtseva (82. Kristina Stolpovskaya), Olivia Oprea ROU, Aksana Shpak BLR, Mariya Yalova, Nina Teterina
Penkillä: Irina Saratovtseva


Lohko B2
Ruotsissa
Umeå IK SWE 2 1 -
7 7-3
WFC Rossiyanka RUS 2 1 -
7 7-4
Universitet Vitebsk BLR 1 - 2
3 2-5
CFF Clujana ROU - - 3
0 2-6

11.10.07 Umeå - Clujana 3-1 (2-0)
14. 1-0 Lise Klaveness
29. 2-0 Lise Klaveness rp.
61. 2-1 Ionela Ilinca
83. 3-1 Madeleine Edlund

Umeå: Carola Söberg, Ramona Bachmann SUI, Maria Bergqvist (19.
Emmelie Konradsson), Emma Berglund, Lisa Dahlkvist (83. Marta BRA), Madelaine Edlund, Erika Karlsson, Lise Klaveness NOR, Elaine BRA, Anna Paulsson, June Pedersen NOR
Penkillä: Ulla-Karin Rönnlund, Antonia Boman, Karolina Westberg

Clujana: Mirela Ganea, Adelina Cristina Costa, Teodora Dragoescu, Ionela Ilinca, Alexandra Iusan, Andreea Laiu (84.
Ramona Oprisor), Corina Olar, Raluca Sarghie, Florentina Spanu, Rodica Striblea, Cosmina Dusa (63. Roxana Gavrila, 89. Daniela Gurz)
Penkillä: Adela Flavia Cocis, Maria Mihaela Ficzay, Oana Pocol

11.10.07 Rossiyanka -
Universitet Vitebsk 3-1 (2-0)
9. 1-0 Olga Petrova
36. 2-0 Ksenia Tsybutovich
46. 2-1 
Zoya Malinouskaya
87. 3-1
Elena Morozova

Rossiyanka: Iryna Zvarich UKR, Anna Kozhnikova, Ksenia Tsybutovich, Maria Dyatchkova, Natalia Pertseva, Elena Morozova, Tatiana Skotnikova, Lyudmyla Pekur UKR (46. Oxana Titova), Natalia Barbashina (46. Olga Kremleva), Natalia Mokshanova, Olga Petrova

Universitet Vitebsk:
Svitlana Novikava, Anna Gromolyuk RUS, Ala Martyniuk, Anastasiya Khavanskaya, Zoya Malinouskaya, Alena Ziuzkova, Natallia Ryzhevich, Natalia Kanashonak (81. Chukwuji Odishika Linda NGA), Sviatlana Ryzhova, Volha Radzko, Alena Buzinova

14.10.07
Umeå - Universitet Vitebsk 2-0 (0-0)
51. 1-0 June Pedersen
70. 2-0 June Pedersen

Umeå: Ulla-Karin Rönnlund, Ramona Bachmann SUI, (60. Marta BRA) Emma Berglund, Karolina Westberg, Lisa Dahlkvist (74. Emmelie Konradsson), Madelaine Edlund, Erika Karlsson, Lise Klaveness NOR, Elaine BRA, Anna Paulsson, June Pedersen NOR
Penkillä:
Carola Söberg, Antonia Boman, Maria Bergqvist, Emma Kullberg

Universitet Vitebsk: Svitlana Novikava, Anna Gromolyuk RUS, Ala Martyniuk, Zoya Malinouskaya, Volha Manzhuk, Alena Ziuzkova (35. Anastasiya Khavanskaya), Natallia Ryzhevich, Natalia Kanashonak, Sviatlana Ryzhova, Volha Radzko, Alena Buzinova (65. Chukwuji Odishika Linda NGA)
Penkillä: Ina Batsianouskaya, Volha Tsiareshka, Yuliya Lis

14.10.07 Clujana - Rossiyanka 1-2 (0-1)
30. 0-1 Natalia Mokshanova
73. 1-1 Ionela Ilinca
78. 1-2 Olga Petrova

Clujana: Mirela Ganea, Adelina Cristina Costa, Teodora Dragoescu, Ionela Ilinca, Alexandra Iusan (91. Roxana Gavrila), Andreea Laiu, Corina Olar, Raluca Sarghie, Florentina Spanu, Rodica Striblea, Cosmina Dusa (81. Oana Pocol)
Penkillä: Adela Flavia Cocis, Maria Mihaela Ficzay, Ramona Oprisor, Daniela Gurz

Rossiyanka: Iryna Zvarich UKR, Anna Kozhnikova, Ksenia Tsybutovich, Maria Dyatchkova, Natalia Pertseva (59. Olga Kremleva), Elena Morozova (91. Nadezhda Kharchenko), Tatiana Skotnikova, Lyudmyla Pekur UKR, Natalia Barbashina (46. Olga Poriadina), Natalia Mokshanova, Olga Petrova
Penkillä: Maria Pigaleva, Oxana Titova, Anastasia Antonova, Oxana Titova

16.10.07
Rossiyanka - Umeå 2-2 (0-2)
26. 0-1 Marta rp.
40. 0-2 Marta
53. 1-2
Natalia Barbashina
56. 2-2 Natalia Barbashina

Rossiyanka: Iryna Zvarich UKR, Anna Kozhnikova (82. ulosajo), Ksenia Tsybutovich, Maria Dyatchkova, Elena Morozova, Nadezhda Kharchenko (73. Olga Kremleva), Tatiana Skotnikova, Lyudmyla Pekur UKR, Natalia Barbashina, Natalia Mokshanova (84. Natalia Pertseva), Olga Petrova
Penkillä: Maria Pigaleva, Oxana Titova, Anastasia Antonova, Oxana Titova, Olga Poriadina

Umeå: Carola Söberg, Ramona Bachmann SUI (52. Erika Karlsson), Emma Berglund, Karolina Westberg, Lisa Dahlkvist, Madelaine Edlund, Marta BRA, Lise Klaveness NOR, Elaine BRA, Anna Paulsson, June Pedersen NOR
Penkillä:
Ulla-Karin Rönnlund, Antonia Boman, Maria Bergqvist, Emma Kullberg, Emmelie Konradsson

16.10.07
Universitet Vitebsk - Clujana 1-0 (1-0)
18. 1-0
Alena Ziuzkova

Universitet Vitebsk: Svitlana Novikava, Anna Gromolyuk RUS, Ala Martyniuk, Zoya Malinouskaya, Volha Manzhuk, Alena Ziuzkova, Natallia Ryzhevich, Natalia Kanashonak (79. Anastasiya Khavanskaya), Sviatlana Ryzhova, Volha Radzko, Alena Buzinova, Chukwuji Odishika Linda NGA (89. Yuliya Lis)
Penkillä: Ina Batsianouskaya, Volha Tsiareshka

Clujana: Mirela Ganea, Adelina Cristina Costa, Teodora Dragoescu, Ionela Ilinca (83. Roxana Gavrila), Alexandra Iusan, Andreea Laiu (76. Ramona Oprisor), Corina Olar, Raluca Sarghie, Florentina Spanu, Rodica Striblea, Cosmina Dusa (63. Oana Pocol)
Penkillä: Adela Flavia Cocis, Maria Mihaela Ficzay, Daniela Gurz


Lohko B3: Belgiassa
1. FFC Frankfurt GER 2 1 -
7 6-3
FCL Rapide Wezemaal BEL - 1 2
4 3-5
Valur Reykjavik ISL 1 - 2
3 6-6
Everton Ladies FC ENG 1 - 2
3 5-5

11.10.07 1. FFC Frankfurt - Valur 3-1 (0-1)
42. 0-1 Margret Lara Vidarsdottir
80. 1-1 Birgit Prinz
87. 2-1 Petra Wimbersky
90. 3-1 Petra Wimbersky

Frankfurt:  Silke Rottenberg, Saskia Bartusiak, Gina Loren Lewandowski USA, Conny Pohlers, Birgit Prinz, Sandra Smisek, Karolin Thomas, Meike Weber (46.
Katrin Kliehm), Petra Wimbersky, Tina Wunderlich, Alexandra Krieger
Penkillä: Stephanie Ullrich, Nicole Engel, Stephanie Jones, Nia Künzer, Anna Marciak

Valur: Gudborg Gunnarsdottir, Asta Arnadottir, Sif Atladottir, Pala Marie Einarsdottir, Hallbera Gudny Gisladottir, Katrin Jónsdóttir (79.
Linda Rós Thorláksdóttir), Rakel Logadottir (69. Thelma Björk Einarsdóttir), Guðný Björk Ódinsdóttir, Malfridur Erna Sigurdardottir (56. Dagny Brynjansdottir), Vanja Stefanovic SRB, Margret Lara Vidarsdottir
Penkillä: Ása Adalsteinsdóttir, Anna Gardarsdóttir, Andrea Yr Gústursdóttir, Thelma Ýr Gylfadóttir
  
11.10.07
Wezemaal - Everton Ladies FC 2-1 (0-0)
48. 0-1 Michelle Evans
72. 1-1 Kristel Verelst
91. 2-1 Kristel Verelst

Wezemaal: Tania Vandenhouwe, Imke Courtois, Kristien Elsen, Inge Heiremans, Liesbeth Hemelsoet, Karolien Meykens, Annelies Timmermans, Hanne van de Goor, Tina Vanderauwera, Hannah van Malenstein NED, Kristel Verelst
Penkillä: Anneleen Haesen, Els Sinee, Jessy Torreele, Maren van de Goor, Inge Wuyts, Sarah Broos

Everton LFC: Danielle Hill, Leanne Duffy (64.
Jill Scott), Rebecca Easton, Michelle Evans, Jodie Handley, Lindsay Johnson, Amy Kane (65. Natasha Dowie), Kelly Mc Dougall, Rachel Unitt (74. Emily Westwood), Fern Whelan, Fara Williams
Penkillä: Rachel Brown, Toni Duggan

13.10.07
1. FFC Frankfurt - Everton Ladies FC 2-1 (1-1)
3. 0-1 Fara Williams
27. 1-1 Birgit Prinz
92. 2-1 Conny Pohlers

1. FFC Frankfurt: Silke Rottenberg – Alexandra Krieger, Tina Wunderlich, Gina Lewandowski, Saskia Bartusiak – Karolin Thomas (68. Conny Pohlers), Meike Weber, Petra Wimbersky – Kerstin Garefrekes, Sandra Smisek, Birgit Prinz.

Everton FCL: Rachel Brown – Rebecca Easton, Fern Whelan, Lindsay Johnson, Michelle Evans – Jody Handley, Emily Westwood, Jill Scott, Fara Williams, Kelly McDougall – Natasha Dowie (70. Toni Dugan).

13.10.07
Valur - Wezemaal 4-0 (0-0)
55. 1-0
Katrin Jónsdóttir
65. 2-0 Gudny Odinsdottir
67. 3-0 Margret Lara Vidarsdottir
79. 4-0 Margret Lara Vidarsdottir
 
Valur : Gudborg Gunnarsdottir - Sif Atladottir, Pala Einarsdottir, Malfridur Sigurdardottir, Asta Arnadottir, Vanja Stefanovic SRB, Rakel Logadottir, Katrin Jonsdottir, Margret Vidarsdottir, Hallbera Gisladottir, Gudny Odinsdottir
 
Rapide Wezemaal: Tania Vandenhouwe, Liesbeth Hemelsoet, Imke Courtois, Tina Vanderauwera, Karolien Meykens, Hannah Van Malenstein, Annelies Timmermans, Inge Heiremans, Hanne Van de Goor, Kristel Verelst, Kristien Elsen

16.10.07
Wezemaal - 1. FFC Frankfurt 1-1 (1-1)
21. 1-0 Jessy Torreele
35. 1-1 oma maali
 
Wezemaal: Tania Vandenhouwe, Liesbeth Hemelsoet, Tina Vanderauwera, Karolien Meykens, Hannah Van Malenstein, Annelies Timmermans, Inge Heiremans, Hanne Van de Goor, Jessy Torreele, Kristel Verelst, Kristien Elsen
Penkillä: Inge Wuyts, Els Sinée, Maren Van de Goor, Anneleen Haesen, Sarah Broos
 
1.FFC Frankfurt: Silke Rottenberg, Gina Lewandowski, Conny Pohlers, Tina Wunderlich, Birgit Prinz, Melke Weber, Alexandra Krieger, Kerstin Garefrekes, Petra Wimbersky, Karolin Thomas, Saskia Bartusiak
Penkillä: Nia Kunzer, Katrin Kliehm, Anna Marciak, Stephanie Ulrich, Anne Engel
 
16.10.07
Everton Ladies FC - Valur 3-1 (1-0)
41. 1-0 Jody Handley
52. 2-0 Natasha Dowie
54. 3-0 Natasha Dowie
60. 3-1 Katrin Jonsdottir


Everton Ladies FC: Rachel Brown -  Rachel Unitt, Fara Williams, Fern Whelan, Lindsay Johnson, Amy Kane, Jody Handley, Kelly Mc Dougall, Michelle Evans, Emily Westwood, Natasha Dowie
Penkillä: Rebecca Easton, Danielle Hill, Leanne Duffy, Toni Duggan

Valur Reykjavik: Gudborg Gunnarsdottir - Sif Atladottir, Pala Einarsdottir, Malfridur Sigurdardottir, Asta Arnadottir, Vanja Stefanovic SRB, Rakel Logadottir, Katrin Jonsdottir, Margret Vidarsdottir, Hallbera Gisladottir, Gudny Odinsdottir
Penkillä: Asa Adalsteinsdottir, Thelma Yr Gylfadottir, Anna Gardarsdottir, Andrea Yr Gustursdottir, Linda Thorlaksdottir, Dagny Brynjansdottir, Thelma Einarsdottir


Lohko B4: Ranskassa
 
Brøndby IK DEN 2 1 -
7 3-1
Olympique Lyonnais FRA 2 1 -
7 3-1
Kolbotn IL NOR 1 - 2
3 3-3
AC Sparta Praha CZE - - 3
0 3-7

11.10.07 Brøndby - Olympique Lyonnais 0-0

Brøndby: Tine Cederkvist, Gitte Andersen, Anne Dot Eggers Nielsen, Bettina Falk, Stine Kjær Jensen (73. Signe J. Pedersen), Mie Olsen, Cathrine Paaske Sørensen, Maiken Pape (85. Tanja Christensen), Lene Jensen, Line Røddik Hansen, Julie Rydahl Bukh (65. Nanna Christiansen)
Penkillä: Anna Olsen, Kristina Blitz Kragh, Marianne Løvendorf, Nanna Larsen

Olympique Lyonnais: Emeline Mainguy, Camille Abily, Sonia Bompastor, Shirley Cruz Trana COS, Sandrine Dusang, Laura Georges, Simone BRA, Louisa Necib, Wendie Renard, Katia BRA, Elodie Thomis (71.
Sandrine Bretigny)
Penkillä: Alexandra Muci, Océane Cairaty, Sarah Chorfa, Alix Faye-Chellali, Emilie Gonssollin, Laure Lepailleur

11.10.07 Kolbotn - Sparta Praha 3-1 (1-0)
3. 1-0 Rebecca Angus ENG
62. 1-1 Lucie
Kladrubská
70. 2-1 Solveig Gulbrandsen
73. 3-1
Solveig Gulbrandsen

Kolbotn: Christine Nilsen, Cecilie Berg-Hansen, Silje Kopke da Fonseca, Solveig Gulbrandsen, Tonje Hansen (60.
Kristin Blystad-Bjerke), Nora Holstad Berge, Kristine Lindblom, Trine Rønning (60. Isabell Herlovsen, 89. ulosajo), Ingrid Schjelderup (78. Ingvild Isaksen), Runa Vikestad, Rebecca Angus ENG
Penkillä: Camilla Galborgen, Mari Romstad Staune, Michel Søderstrøm

Sparta Praha: Zuzana Malcova-Pincova, Petra Bertholdova, Katerina Doskova (77.
Marketa Ringelova), Lucie Heroldova, Lucie Kladrubská, Lucie Martinkova, Irena Martinkova, Monika Matysova SVK (79. Iva Mocová), Alexandra Mouchova, Adéla Pivonková (68. Lucia Ondrušová SVK), Eva Knavova
Penkillä: Lenka Gazdíková SVK, Vera Ciglbauerova, Lucie Bribánová, Petra Vyštejnová

13.10.07 Brøndby - Sparta Praha 2-1 (0-1)
21. 0-1 Alexandra Mouchova
49. 1-1 oma maali
82. 2-1 Lene Jensen

Brøndby: Tine Cederkvist, Gitte Andersen, Nanna Christiansen (46. Cathrine Paaske Sørensen), Anne Dot Eggers Nielsen, Stine Kjær Jensen, Marianne Løvendorf, Mie Olsen, Tanja Christensen (46. Lene Jensen), Maiken Pape, Signe J. Pedersen, Line Røddik Hansen
Penkillä: Anna Olsen, Kristina Blitz Kragh, Nanna Larsen, Bettina Falk, Julie Rydahl Bukh

Sparta Praha: Lenka Gazdíková SVK, Petra Bertholdova, Katerina Doskova, Lucie Heroldova, Lucie Kladrubská (71. Marketa Ringelova), Lucie Martinkova, Irena Martinkova, Monika Matysova SVK (85. Vera Ciglbauerova), Alexandra Mouchova, Adéla Pivonková (88. Iva Mocová), Eva Knavova
Penkillä: Lucie Bribánová, Petra Vyštejnová,
Lucia Ondrušová SVK, Zuzana Malcova-Pincova

13.10.07 Olympique Lyonnais - Kolbotn 1-0 (1-0)
11. 1-0 Camille Abily

OL: Emmeline Mainguy - Sonia Bompastor, Sandrine Dusang, Laura Georges, Wendy Renard 58. Laure Lepailleur) - Simone
BRA, Shirley Cruz COS, Camille Abily, Louisa Nécib (68. Elodie Thomis) - Hoda Lattaf, Katia BRA

Kolbotn:
Christine Colombo Nilsen, Silje Kopke da Fonseca (73. Ingvild Isaksen), Nora Holstad Berge, Runa Vikestad, Cecilie Berg-Hansen, Kristine Lindblom, Trine Rønning, Solveig Gulbrandsen, Ingrid Schjelderup, Rebecca Angus ENG Kristin Blystad-Bjerk (81. Tonje Hansen)
Penkillä: Camilla Galborgen, Mari Romstad Stavne, Michel Søderstrøm,
Isabell Herlovsen

16.10.07 Kolbotn - Brøndby 0-1 (0-0)
89. 0-1 Mia Olsen

Kolbotn: Christine Colombo Nilsen, Ingrid Schjelderuo, Trine Rønning, Runa Vikestad, Cecilie Berg-Hansen, Solveig Gulbrandsen, Nora Holstad Berge, Isabell Herlovsen, Kristin Blystad Bjerke, Rebecca Angus, Tonje Hansen Boork (68.
Ingvild Isaksen).

Brøndby: Tine Cederqvist, Betina Hansen, Gitte Andersen, Anne Egger, Catherine Sørensen,
Stine Kjær Jensen (78.Nanna Christiansen), Mia Olsen, Lene Jensen (63. Signe Pedersen), Line Hansen, Nanna Larsen.

16.10.07 Sparta Praha - Olympique Lyonnais 1-2 (0-0)
50. 0-1 Camille Abily
55. 0-2 Wendy Renard
80. 1-2 Petra Bertholdova

Sparta Praha: Lenka Gazdíková SVK, Petra Bertholdova, Katerina Doskova, Lucie Heroldova, Lucie Kladrubská (84. Iva Mocová), Lucia Ondrušová SVK (62. Marketa Ringelova) Irena Martinkova, Monika Matysova SVK, Alexandra Mouchova, Adéla Pivonková (69. Lucie Bribánová), Eva Knavova
Penkillä: Petra Vyštejnová,
Zuzana Malcova-Pincova, Lucie Martinkova,Vera Ciglbauerova

OL: Emmeline Mainguy (46. Alexandra Muci) - Sonia Bompastor, Sandrine Dusang, Laura Georges, Wendy Renard - Simone BRA, Camille Abily (78. Elodie Thomis), Louisa Nécib (68. Elodie Thomis), Laure Lepailleur- Hoda Lattaf, Katia BRA (76. Sandrine Bretigny)
Penkillä: Shirley Cruz COS, Océane Cairaty, Sarah Chorfa, Alix Faye-Chellali, Emilie Gonssollin