Naisten MM-2007, karsinta
13.12.2006
Vuoden 2007 MM-turnaus pelataan Kiinassa 23.9. - 13.10.2007 (?), 16 joukkuetta.

Maanosakiintiöt: Kiina + Aasia 2,5 + Afrikka 2 + Pohjois- ja Keski-Amerikka 2,5 + Etelä-Amerikka 2 + Oseania 1 + Eurooppa 5
 
Aasia (kiintiö 3,5): Kiina, Pohjois-Korea ja Australia. Japani karsii Pohjois-ja Keski-Amerikan kolmosen kanssa.
Eurooppa (5): Englanti, Norja, Ruotsi, Saksa, Tanska

Afrikka (2): Ghana ja Nigeria.
Pohjois- ja Keski-Amerikka (2,5): USA ja Kanada, Meksiko karsii Japanin kanssa.
Etelä-Amerikka (2 ): Argentiina ja Brasilia
Oseania (1). Karsinta toukokuussa 2007 Papua New Guineassa.

Euroopan lohkokarsinnassa mukana 37 joukkuetta.
Ei mukana: Bulgaria (ranking 48), Liettua (60), Latvia (61), Turkki (68), Färsaaret (70), Armenia (109), Kypros (116),
Albania, Andorra, Azerbaidjan (mukana U19), Georgia (mukana U19), Liechtenstein (seurajoukkue Sveitsin sarjassa), Luxembourg (pelataan sarjaa), Makedonia (mukana U19) ja San Marino.

Euroopan karsinta oli samalla vuoden 2008 olympiakarsintaa. Kaikissa muissa maanosissa järjestetään erilliset karsinnat, mutta Euroopan "suuret" naisfutismaat luonnollisesti kannattavat, että kolme paikkaa jaetaan MM-menestyksen perusteella. MM-kisoissa ratkeaa selkeästi maailman neljän parhaan järjestys. Jos tässä joukossa ei ole kolmea eurooppalaista, niin ulkopuolelle jääneet MM-joukkueet pelaavat keskenään erillisen karsinnan.


Lohko  1   2   3   4   5   6   7   8

Ajankohtaista:
www.uefa.com/competitions/wowc


Lohko  1   2   3   4   5   6   7   8

Lohko 1:  Norjan kisapaikka varmistui ensimmäisenä
Norja (3/3) 8
7 1 -
22 (22-3)
Ukraina (19/17) 8
5 1 2
16 (20-11)
Italia (10/10) 8
5 - 3
15 (25-6)
Serbia-Montenegro (28/30) 8
2 - 6
6 (6-27)
Kreikka (52/56)
8
- - 8
0 (2-28)
Suluissa ranking lohkojen arvonnan aikaan / ranking syyskuussa 06.

23.9.06
Italia - Norja 1-2 (0-0), 600 Rimini (viimeinen ottelu)
60. 0-1 Ragnhild Gulbrandsen
62. 0-2 Guro Knutsen
83. 1-2 Patricia Panico

Norja: Ingrid Hjelmseth - Siri Nordby, Maritha Kaufmann, Ane Stangeland Horpestad, Camilla Huse - Marie Knutsen, Ingvild Stensland, Trine Rønning (70.
Lene Storløkken) - Guro Knutsen, Ragnhild Gulbrandsen (65. Elise Thorsnes), Melissa Wiik (83. Leni Larsen Kaurin)

27.8. Ukraina - Norja 1-1 (1-1), 1000, Lvov
28. 1-0
Tetyana Verezoubova
45. 1-1 Unni Lehn

Norja: Bente Nordby – Gunhild Følstad, Marit Fiane Christensen (46. Maritha Kaufmann), Ane Horpestad Stangeland, Camilla Huse – Marie Knutsen, Ingvild Stensland, Unni Lehn – Leni Larsen Kaurin
(74.Elise Thorsnes), Lise Klaveness (46. Lindy Wiik), Trine Rønning (82. Lene Storløkken)

23.6.06 Ukraina - Kreikka 6-0 (2-0), Mariupol
17. 1-0 Svitlana Frisco
42. 2-0 Svitlana Frisco rp.
49. 3-0 Tetyana Verezoubova
51. 4-0 Nataliya Soukhoroukova
58. 5-0 Tetyana Verezoubova
86. 6-0 Lyudmila Pekur

21.6.06 Serbia-Montenegro - Italia 0-7 (0-3), Belgrad
4. 0-1 Tatiana Zorri
15. 0-2 Tatiana Zorri
26. 0-3 Sara Di Filippo
56. 0-4
Sara Di Filippo
63. 0-5 Sara Di Filippo
68. 0-6 Teresina Lina Marsico
73. 0-7 Carouna Pini

20.6.06 Norja - Kreikka 4-0 (2-0), 1035, Halden
Ragnhild Gulbrandsen 2, Marie Knutsen, Madeleine Giske.
Norja: Bente Nordby – Gunhild Følstad, Marit F. Christensen, Ane Stangeland, Camilla Huse – Marie Knutsen, Trine Rønning, Unni Lehn (74. Madeleine Giske) – Leni Larsen Kaurin, Ragnhild Gulbrandsen (60. Elise Torsnes), Lise Klaveness (60. Isabel Herlovsen).

17.6.06 Ukraina - Italia 2-1 (0-0), Mariupol
48. 1-0 Elena Khodyreyva
57. 2-0 Svetlana Frishko
76. 2-1 Teresina Lina Marsico
77. ulosajo Daniela Tavalazzi (ITA)

Varoitukset:
Ukraina: Valentyna Kotyk, Lyudmila Pekur,
Elena Khodyreyva, Olena Mazurenko, Tetyana Chorna ja Maryan Masalska
Italia: Daniela Tavalazzi, Teresina Marsico ja Sara Gama

Erotuomari: Jenny Palmqvist (SWE)


10.5.06 Norja - Serbia-Montenegro 3-0 (3-0), 588, Sandefjord
11. 1-0 Leni Larsen Kaurin
16. 2-0 Ane Stangeland
21. 3-0 Gunhild B. Følstad
Norja (4-3-3):  Bente Nordby – Gunhild Følstad, Maritha Kaufmann (70. Siri Nordby), Ane Stangeland, Camilla Huse – Marie Knutsen, Ingvild Stensland, Unni Lehn (46. Isabell Herlovsen) – Leni Larsen Kaurin, Ragnhild Gulbrandsen (46. Elise Thorsnes), Trine Rønning.


6.5.06 Ukraina - Serbia-Montenegro 2-1 (1-1), Lvov
15. 0-1 Vesna Stojanovic
35. 1-1 Svetlana Frisco
81. 2-1 Lyudmyla Pekur
Et. Anri Hänninen

22.4.06 Kreikka - Italia 0-5 (0-2), Ateena
15. 0-1 Patrizia Panico rp.
37. 0-2 Sara di Filippo
83. 0-3
Patrizia Panico
86. 0-4 Patrizia Panico
89. 0-5 Patrizia Panico

15.4.06 Serbia-Montenegro - Kreikka 3-1 (1-1), Lajkovac
14. 1-0 Tamara Jovanovic
26. 1-1
Anthoula Arvanitaki
68. 2-1 Vesna Stojanovic
79. 3-1
Vesna Stojanovic

29.3.06 Italia - Kreikka 2-0 (1-0), 2000, Aversa
39. 1-0 Tatiana Zorri
66. 2-0 Michela Greco


25.3.06 Kreikka - Norja 0-3 (0-1)
, 100, Ateena
1. 0-1 Ragnhild Gulbrandsen
81. 0-2 Unni Lehn
90. 0-3 Ragnhild Gulbrandsen


9.11.05 Kreikka - Ukraina 1-3 (0-2), 500, Kavala
13. 0-1 Yulya Korniyevets
37. 0-2 Yulya Korniyevets
74. 1-2 Anastasia Papadopoulou
83. 1-3 Svetlana Frishko'

5.11.05 Serbia-Montenegro - Ukraina 0-4 (0-1), Sabac
33. 0-1 Darja Apanashenko
48. 0-2 Darja Apanashenko
75. 0-3 Tetyana Chorna
85, 0-4 Darja Apanashenko


2.11.05 Italia - Serbia-Montenegro 6-0 (3-0), Bagnarola
20. 1-0 Valentina Boni
28. 2-0 Valentina Boni
40. 3-0 Patrizia Panico
76. 4-0 Teresina Marsico
84. 5-0 Tatiana Zorri
86. 6-0 Patrizia Panico

29.10.05 Norja - Italia 1-0 (0-0), 813, Bergen
65. 1-0 Lise Klaveness

29.10.05 Kreikka - Serbia-Montenegro
0-2 (0-0), Drama
85. 0-1 Danka Podovac
91. 0-2 Danka Podovac


24.9.05 Serbia-Montenegro - Norja 0-4 (0-1), 350, Lazarevac
30. 0-1 Solveig Gulbrandsen
55. 0-2 Trine Rønning
63. 0-3 Trine Rønning
87. 0-4 Maritha Kaufmann

24.9.05  Italia - Ukraina 3-1 (2-1), 1000, Monza
8. 0-1 Nataliya Zinchenko
20. 1-1 Tatiana Zorri
47+ 2-1 Venusia Paliotti
78. 3-1 Teresina Lina Marsico

27.8.05 Norja - Ukraina 4-1 (1-1), 582, Lilleström
28. 1-0 Dagny Mellgren
45. 1-1 Tatyana Verezubova

47. 2-1 Marit Fiane Christensen
54. 3-1 Dagny Mellgren
58. 4-1 Lise Klaveness



Lohko  1   2   3   4   5   6   7   8

Lohko 2 Ruotsille voitto
Ruotsi (6/5) 8
7 1 -
22 (32-6)
Tsekki (23/19) 8
5 1 2
16 (20-8)
Islanti (17/21) 8
4 1 3
13 (18-12)
Valko-Venäjä (42/41) 8
2 1 5
7 (6-23)
Portugali (36/44)
8
- - 8
0 (4-31)

28.9.06 Portugali - Islanti
0-6 (0-2) , Lissabon
9. 0-1 Katrin Omarsdottir
21. 0-2
Margret Vidarsdottir
55. 0-3 Katrin Omarsdottir(
67. 0-4
Margret Vidarsdottir
78. 0-5 Margret Vidarsdottir
85. 0-6 Margret Vidarsdottir

Portugali: Sofia Grave, Sónia Matias, Catarina Sousa (73. Sílvia Brunheira), Rita Carneiro, Edite, Paula Cristina, Liliana Martins, Tânia Pinto, Joana Azevedo (46. Carla Monteiro), Cátia Reis, Sofia Ferreira (46. Dulce Costa).

Islanti: Thora Helgadottir, Edda Gardarsdottir, Asta Arnadottir, Greta Samuelsdottir, Asthildur Helgadottir (69. Gudny Odinsdottir), Gudlaug Jonsdottir (59. Malfridur Sigudardottir), Katrin Jonsdottir, Margret Vidarsdottir, Erna Sigurdattir (59. Bryndis Bjarnadottir), Dora Larusdottir, Erla Arnardottir.

24.9.06 Ruotsi - Tsekki 2-0 (2-0), Växjö
5. 1-0 Hanna Ljungberg
30. 2-0 Hanna Ljungberg

Ruotsi: Caroline Jönsson - Frida Östberg, Hanna Marklund, Stina Segerström, Sara Thunebro - Therese Sjögran, Malin Moström, Caroline Seger (85. Nilla Fischer), Lotta Schelin - Hanna Ljungberg (62. Josefine Öqvist), Victoria Svensson (77. Therese Lundin)

Tsekki:
Zuzana Pincova - Alexandra Mouchová, Petra Bertholdova, Lucie Heroldova, Katerina Hejlová (62. Veronika Hoferkova) - Lucie Martinkova, Blanka Penickova, Eva Smeralova, Lucie Pribanova (69. Martina Danielová) - Pavlina Scasna, Gabriela Chumecka (58. Katerina Doskova).

23.9.06 Valko-Venäjä - Portugali 3-2 (3-2), Minsk
6. 0-1 Liliana Martins
16. 1-1 Volha Aniskoutsava
19. 2-1 Maryna Huzarevich
31. 3-1 Hanna Tatarynova
45. 3-2 Joana Azevedo


27.8. Tsekki - Valko-Venäjä 3-0 (1-0), 400, Celakovice
5. 1-0 Pavlina Ščasná
49. 2-0 Chlumecká
80.3-0  Kladrubská.
Tsekki: Scheyerová - Hoferková, Bertholdová, Heroldová, Kladrubská - L. Martínková (67. I. Martínková), Pěničková, Šmeralová (82. Hejlová), Mouchová - Chlumecká (60. Došková), Ščasná

26.8. Islanti - Ruotsi 0-4 (0-1), Reykjavik
13. 0-1 Malin Moström rp.
62. 0-2 Sara Thunebro
80. 0-3 Victoria Svensson
86. 0-4 Hanna Ljungberg

Islanti:
Þóra B. Helgadóttir - Ásta Árnadóttir, Guðrún Sóley Gunnarsdóttir, Erna B. Sigurðardóttir, Guðlaug Jónsdóttir - Greta Mjöll Samúelsdóttir, Edda Garðarsdóttir, Erla Steina Arnardóttir, Ásthildur Helgadóttir, Hólmfríður Magnúsdóttir, Margrét Lára Viðarsdóttir

Ruotsi: Caroline Jönsson - Frida Östberg, Hanna Marklund, Stina Segerström, Sara Thunebro - Lotta Schelin (72. Josefine Öqvist), Malin Moström (78. Anna Sjöström), Caroline Seger, Therese Sjögran - Hanna Ljungberg (87. Therese Lundin), Victoria Svensson

19.8.06 Islanti - Tsekki 2-4 (2-2), Reykjavik
2. 0-1 Luice Martínková,
xx. 1-1 Ásthildur Helgadóttir
34. 2-1 Margrét Lára Vidarsdóttir
36. 2-2 Pavlina Ščasná
58. 2-3 Alexandra Mouchová
72. 2-4 Lucie Kladrubská.

Tsekki: Scheyerová - Hoferková, Bertholdová, Heroldová (88. Přibáňová), Kladrubská - L. Martínková, Pěničková, Šmeralová (80. I. Martínková), Mouchová - Chlumecká (75. Došková), Ščasná.

18.6.06 Valko-Venäjä - Ruotsi 0-6 (0-1), 400, Minsk
45. 0-1 Lotta Schelin
48. 0-2 Victoria Svensson
52. 0-3 Caroline Seger
75. 0-4 Josefine Öqvist
83. 0-5 Victoria Svensson
86. 0-6 Victoria Svensson

18.6.06 Islanti - Portugali 3-0 (1-0), Reykjavik
39. 1-0 Margrét Lára Vidarsdóttir
85. 2-0
Greta Mjöll Samuelsdóttir
90. 3-0 Margrét Lára Vidarsdóttir

4.6.06 Tsekki - Portugali 6-0 (5-0), Roudnice
9. 1-0
Eva Šmeralová (ex Knavova)
16. 2-0 Pavlina Scasna
24. 3-0 Pavlina Scasna
29. 4-0 Lucie Martinkova
35. 5-0 Gabriela Chlumecka
46. 6-0 Blanka Penickova   

11.5.06 Portugali - Valko-Venäjä 0-1 (0-1), Beja
11. 0-1 Natalia Ryzhevich

7.5.06 Ruotsi - Portugali 5-1 (2-1), 2537, Trelleborg
11. 1-0
Therese Lundin
17. 1-1 Edite Fernandes
31. 2-1 Lotta Schelin
65. 3-1 Therese Lundin
72. 4-1 Therese Sjögran
80. 5-1 Therese Lundin.

Ruotsi: Caroline Jönsson - Maria Bergkvist, Hanna Marklund, Stina Segerström, Caroline Näfver - Linda Fagerström (77. Anna Sjöström), Malin Moström, Caroline Seger, Therese Sjögran - Therese Lundin (80. Maria Aronsson), Lotta Schelin (80. Sara Johansson).
Penkillä: Hedvig Lindahl, Sara Larsson, Karolina Westberg, Nilla Fischer.

6.5.06 Valko-Venäjä - Islanti 1-2 (0-1), Minsk
27. 0-1 Katrin Jonsdottir
51. 0-2 Asthildur Helgadottir
54. 1-2 Volha Aniskoutsava

22.4.06 Tsekki - Ruotsi 2-3 (1-1), 650, Kladno
2. 1-0 Pavlina Scasna
23. 1-1 Sara Larsson
62. 1-2 Lotta Schelin
66. 2-2 Alexandra Mouchova
69. 2-3 Lotta Schelin


Tsekki: Zuzana Malcova-Pincová – Lucie Kladrubská (82. Katerina Hejlová), Petra Bertholdová, Vera Ciglbauerová, Veronika Hoferková – Alexandra Mouchová (76. Katerina Došková), Šmeralová, Blanka Pěničková, Lucie Martínková – Gabriela Chlumecká (76. Iva Mocová), Pavlina Ščasná.


Ruotsi: Caroline Jönsson - Sara Larsson, Hanna Marklund, Stina Segerström, Frida Östberg - Linda Fagerström, Malin Moström, Therese Sjögran (62. Caroline Seger), Anna Sjöström (73. Sara Johansson) - Lotta Schelin, Victoria Svensson (85. Therese Lundin).

5.11.05 Portugali - Tsekki 0-3 (0-1), 100, Lissabon
15. 0-1 Lucie Martinkova
38. 0-2 Blanka Penickova
40. 0-3 Gabriela Chlumecka

1.11.05 Portugali - Ruotsi 1-4 (0-1), 100, Alcochete
8. 0-1 Hanna Ljungberg
47. 0-2 Anna Sjöström
53. 0-3 Hanna Ljungberg
70. 1-3 Edite Fernandes
95. 1-4 Malin Moström

24.9.05  Tsekki - Islanti 1-0 (1-0), 1612, Kravare
8. 1-0 Blanka Benicková


24.9.05 Ruotsi - Valko-Venäjä 6-0 (3-0), 5725, Skellefteå
15. 1-0 Hanna Ljungberg
24. 2-0 Hanna Ljungberg
30. 3-0 Lotta Schelin
85. 4-0 Therese Lundin
90. 5-0 Hanna Ljungberg
92. 6-0 Hanna Ljungberg

28.8.05 Ruotsi - Islanti 2-2, 3550, Karlskoga
34. 1-0 Hanna Ljungberg
49. 1-1
Asthildur Helgadottir
73. 2-1 Lotta Schelin
75. 2-2
Margret Lara Vidarsdottir
27.8.05 Valko-Venäjä - Tsekki 1-1 (0-0), Minsk
73. 1-0 Hanna Tatarynova
76. 1-1 Katerina Hejlova


21.8.05 Islanti - Valko-Venäjä 3-0 (1-0), 739, Reykjavik
31. 1-0 Dóra María Lárusdottir
56.
2-0 Margrét Lára V idarsdóttir
58. 3-0
Dóra María Lárusdottir


Lohko  1   2   3   4   5   6   7   8

Lohko 3: Tanska kisoihin

Tanska (8/9) 8
6 1 1
19 (22-6)
Suomi (14/16) 8
5 1 2
16 (16-5)
Espanja (20/20) 8
4 2 2
14 (19-14)
Puola (32/28) 8
3 - 5
9 (14-29)
Belgia (30/33) 8
- - 8
0 (8-25)

27.9.06 Tanska - Suomi 1-0 (0-0), 9337, Viborg
56. 1-0 Maiken With Pape

Suomi:
Minna Meriluoto - Susanna Lehtinen, Sanna Valkonen, Tiina Salmén, Petra Vaelma, Anna-Kaisa Rantanen (78. Anna-Kaisa Rantanen), Jessica Julin, Anne Mäkinen, Eveliina Sarapää (46. Katri Nokso-Koivisto), Laura Österberg Kalmari, Minna Mustonen (65. Sanna Talonen)

Tanska: Heidi Elgård Johansen -  Bettina Falk Hansen, Gitte Andersen, Katrine S. PedersenAnne Dot Eggers Nielsen, Louise Hansen, Cathrine Paaske Sørensen - Johanna M. Rasmussen, Julie Rydahl Bukh (80. Stine Kjär Dimun) - Maiken With Pape

23.9.06 Puola - Belgia 4-2 (1-1), Kutno
26. 0-1 Inge Heiremans
35. 1-1 Anna Zelazko
47. 2-1 Paulina Rytwinska
67. 3-1 Anna Zelazko
72. 3-2 Inge Heiremans
87. 4-2 Maria Makowska rp.


26.8.06 Suomi - Tanska 2-1 (1-1), 4194, Tampere, Ratina
26. 1-0 Laura Österberg Kalmari
38. 1-1
Cathrine Paaske Sørensen
78. 2-1 Minna Mustonen

Suomi: Minna Meriluoto (65. Petra Häkkinen) - Susanan Lehtinen, Sanna Valkonen, Tiina Salmén, Petra Vaelma - Eveliina Sarapää, Jessica Julin, Anne Mäkinen. Anna-Kaisa Rantanen (73. Katri Nokso-Koivisto) - Laura Österberg Kalmari (86. Annica Sjölund), Minna Mustonen

Tanska: Heidi Elgård Johansen -  Bettina Falk Hansen, Christina Ørntoft (86. Mette Jørgensen), Katrine S. PedersenAnne Dot Eggers Nielsen (76. Camilla Sand Andersen), Louise Hansen, Cathrine Paaske Sørensen - Johanna M. Rasmussen, Julie Rydahl Bukh - Maiken With Pape

Første sæt til Finland  dbu.dk
Suomi löi Tanskan naisten MM-karsinnassa  iltalehti.fi (stt)

Suomen naisten unelma elää yhä  pohjalainen.fi


11.5.06 Espanja - Suomi 0-0, 750, Pozoblanco

Suomi:
Virva Junkkari - Susanna Lehtinen, Tiina Salmén, Sanna Valkonen, Eveliina Sarapää - Katri Nokso-Koivisto (56. Essi Sainio), Jessica Julin, Anne Mäkinen, Anna-Kaisa Rantanen - Laura Kalmari, Minna Mustonen (79. Annica Sjölund)
Penkillä: Minna Meriluoto, Miia Niemi, Heidi Ahonen, Veera Vartiainen, Sanna Malaska

Espanja: María, Mely, Mai, Chabe, Marta, Itziar, Mari Paz, Iraia (68. Saray), Adriana, Laura del Río (89. Natalia), Sandra

7.5.06 Tanska - Puola 3-1 (1-0), 1643, Bröndby
40. 1-0 Merete Pedersen
47. 2-0 Maiken Pape
66. 2-1 Anna Zelazko
71. 3-1 Janne Madsen


Tanska: Heidi Johansen, Mia Olsen, Kathrine S. Pedersen Djurgården/Älvsjö, Christina Ørntoft, Mariann G. Knudsen (83. M
ay Krogh Christensen, Cathrine Paaske Sørensen, Maiken Pape (73. Louise Hansen 1 FFC. Frankfurt), Anne Dot Eggers, Merete Pedersen Torres, Nanna Johansen (62. Janne Madsen), Johanna  M. Rasmussen
Penkillä: Julie Rydahl Buch, Camilla Sand Andersen, Malene Olsen, Stina Lykke Petersen

6.5.06 Suomi - Belgia 3-0 (2-0), 3138, Tampere (Ratina)
8. 1-0 Laura Kalmari
17. 2-0 Laura Kalmari
82. 3-0 Annica Sjölund
87. erp. Sanna Valkonen

Suomi: Virva Junkkari - Eveliina Sarapää, Tiina Salmén, Sanna Valkonen (c), Susanna Lehtinen - Essi Sainio, Anna-Kaisa Rantanen, Jessica Julin, Katri Nokso-Koivisto (86. Heidi Ahonen) - Minna Mustonen (78. Annica Sjölund), Laura Kalmari

Belgia: Gave van Poucke - Petra Vanelden, Annelies Timmermans, Nadia Dermul, Hanne Vanderdoor - Kristel Verelst (90. Alina Zeler), Marijke Callebaut, Niki De Cock, Inge Heiremans - Femke Maes, Gertie van Humbeeck

27.4.06 Tanska - Espanja 5-0 (0-0), 4336, Viborg
51. 1-0 Merete Pedersen
60. 2-0 Maiken Pape
68. 3-0 Cathrine Paaske Sørensen
74. 4-0 Johanna M. Rasmussen
88. 5-0 Maiken Pape

Tanska: Heidi Elgård Johansen, Mia Olsen, Katrine S. Pedersen Djurgården/Älvsjö, Christina Ørntoft, Mariann Gajhede Knudsen, Louise Hansen 1. FFC Frankfurt (46.
Julie Rydahl Bukh), Cathrine Paaske Sørensen, Maiken With Pape, Anne Dot Eggers Nielsen, Merete Pedersen Torres, Johanna M. Rasmussen (81. Nanna Johansen)

Penkillä: Camilla Sand Andersen, Malene Olsen, Stina Lykke Petersen, Janne Madsen, May Krogh Christensen

Espanja:
Lucía Muñoz Mendoza - Melisa Nicolau Martín, Maider Castillo Muga, ChabeMª Isabel Benito Sánchez, Marta Moreno Remírez,  Itziar Gurrutxaga Bengoetxea, Itziar Gurrutxaga Bengoetxea, Erika Vázquez Morales, Maria Paz Azagra Navascues, Miriam Dieguez de Oña Miriam, Ana Raquel Cabezón Muñoz, Adriana Martín Santamaría, Laura del Rio García, Sandra Vilanova, Iraia Iturregi Sustatxa, Saray García García), María Sánchez Mina, Ruth García García, Montserrat Tomé Vázquez

22.4.06 Belgia - Espanja 2-4 (0-4), 800, Bryssel
9. 0-1 Adriana Santamaria Martin
20. 0-2 Itiziar Gurrutxaga Bengoetxea
31. 0-3 Laura Del Rio Garcia
43. 0-4
Adriana Santamaria Martin
65. 1-4 Femke Maes
76. 2-4 Marijke Callebaut


Belgia: Gave Van Poucke; Petra Vanelderen, Annelies Timmermans, Nadia Dermul, Maud Coutereels, Marijke Callebaut, Aline Zeler (39. Niki De Cock), Femke Maes, Inge Heiremans (50. Gertie Van Humbeeck), Ingrid De Rycke, Hanne Vandergoor.

Espanja: Lucía; Meli, Mai, Chabe, Marta (85. Iraia), Itziar (75. Erika), Mari Paz (89. Miriam), Raquel, Adriana, Laura del Río, Sandra.


22.4.06 Puola - Suomi 1-5 (0-3), 500, Jaworzno
23. 0-1 Laura Kalmari
27. 0-2 Sanna Talonen
36. 0-3 Sanna Talonen
49. 0-4 Laura Kalmari
54. 1-4
Anna Żelazko
74. 1-5 Laura Kalmari

Suomi: Virva Junkkari - Susanna Lehtinen, Tiina Salmén, Sanna Valkonen, Eveliina Sarapää - Katri Nokso-Koivisto (78. Minna Mustonen), Jessica Julin (85. Sanna Malaska), Anne Mäkinen, Anna-Kaisa Rantanen - Laura Kalmari, Sanna Talonen (66. Jessica Thorn)
Penkillä: Minna Meriluoto, Miia Niemi, Heidi Ahonen, Veera Vartiainen

Puola:
Izabela Godzińska 85 (Zamłynie Radom) - Ewa Żyła 82 (AZS Wrocław), Paulina Rytwińska 82 (Medyk Konin), Justyna Nazarczyk 81 AZS Wrocłac (75. Liliana Gibek 77 AZS Wrocław), Katarzyna Stochaj 83 (AZS Wrocław) - Marta Stobba 86 (Czarni Sosnowiec), Maria Makowska 69 (Nürnberg), Dominika Maciaszczyk 78 (AZS Wrocław), Patrycja Pożerska 84 (AZS Wrocław) - Anna Żelazko 83 (AZS Wrocław), Anna Gawrońska 79 Medyk Konin (46. Marta Otrębska 68 AZS Wrocław).
Penkillä: Joanna Klawińska 78 (Atena Poznań), Magdalena Mleczko 80 (AZS Wrocław),  Katarzyna Rusek 86 (Medyk Konin), Daria Kasperska 83 (Unia Racibórz),.Agnieszka Winczo (Czarni Sosnowiec)

30.3.06 Espanja - Puola 7-0 (3-0), 2000, Aranda de Duero
8. 1-0 Adriana
27. 2-0 Adriana
32. 3-0 Raquel
52. 4-0 Adriana
53. 5-0 Maria Paz
60. 6-0 Adriana
84. 7-0 Adriana


Espanja:
Lucía Muñoz Mendoza - Melisa Nicolau Martín, Maider Castillo Muga, ChabeMª Isabel Benito Sánchez, Marta Moreno Remírez,  Itziar Gurrutxaga Bengoetxea (75. Erika Vázquez Morales), Maria Paz Azagra Navascues, Ana Raquel Cabezón Muñoz (81. Iraia Iturregi Sustatxa), Adriana Martín Santamaría (83. Saray García García), Laura del Rio García, Sandra Vilanova
Penkillä:
Miriam Dieguez de Oña, María Sánchez Mina, Ruth García García, Montserrat Tomé Vázquez

Puola: Joanna Klawińska 78 - Paulina Rytwińska 82, Justyna Nazarczyk 81 (68. Ewa Żyła 82), Katarzyna Stochaj 83 - Marta Stobba 86I, Maria Makowska 69 (Nürnberg), Dominika Maciaszczyk 78Alicja Pawlak 83 (46. Marta Otrębska 68) - Anna Gawrońska 79 (60. Patrycja Pożerska 84), Anna Żelazko 83
Penkillä: Izabela Godzińska 85, Magdalena Mleczko 80, Liliana Gibek 77, Katarzyna Rusek 86, Daria Kasperska 83

26.3.06 Belgia - Tanska 0-2 (0-0),  475, Ath
64. 0-1 Merete Pedersen
73. 0-2 Merete Pedersen

Belgia:
Gave Van Poucke, Petra Vanelderen, Annelies Timmermans, Nadia Dermul, Maud Coutereels, Marijke Callebaut (87. Sophie Mannaert), Kristel Verelst (85. Wendy Seynaeve), Aline Zeler, Inge Heiremans, Ingrid De Rycke, Hanne Vandegoor
Muut: Tania Vandenhouwe, Imke Courtois, Sandra Depauw, Stefanie Cooymans


Tanska: Mette Bjerg - Mia Olsen, Katrine S. Pedersen Djurgården/Älvsjö, Christina Ørntoft, Louise Hansen 1. FFC Frankfurt, Anne Dot Eggers Nielsen, Johanna M. Rasmussen, Mariann Gajhede Knudsen, Cathrine Paaske Sørensen , Maiken With Pape (57. Nanna Johansen), Merete Pedersen Torres Calcio
Penkillä: Mette Jørgensen, Janne Madsen, Malene Olsen, Susanne Graversen, Louise Seier, Line Røddik Hansen

10.11.05 Espanja - Tanska 2-2 (2-1), 200, Madrid
12. 1-0 Sandra Vilanova
17. 1-1 Cathrine Paaske
31. 2-1 Adriana Martín
51. 2-2 Johanna Rasmussen

Espanja: Lucía Muñoz, Melisa Nicolau, Maider Castillo, Isabel Benito, Marta Moreno, Itziar Gurrutxaga, Mª Paz Azagra (79. Vanesa Gimber), Raquel Cabezón, Adriana Martín, Laura del Río, Sandra Vilanova.

Tanska: Dorthe Larsen, Mia Olsen, Katrine S. Pedersen, Christina
Ørntoft (46. Louise Hansen), Mariann G. Knudsen, Cathrine Paaske Sørensen, Karen Haastrup, Nanna Johansen (46. Marie S. Herping), Anne Dot Eggers, Merete Pedersen, Johanna Rasmussen

30.10.05: Suomi - Espanja 0-1 (0-1), 5872, Helsinki (Olympiastadion)
35. 0-1
Raquel Cabezó n Muñoz

Suomi
Petra Häkkinen mv, - Eveliina Sarapää, Sanna Valkonen, Tiina Salmén, Sanna Malaska (71. Susanna Lehtinen) - MInna Mustonen (75. Jessica Thorn), Jessica Julin, Anne Mäkinen, Katri Nokso-Koivisto - Laura Kalmari, Heidi Kackur (46. Sanna Talonen)
Vaihdossa:
Minna Meriluoto mv Heidi Ahonen, Heidi Lindström , Linda Lindqvist

Espanja: Lucía Muñoz Mendoza - Melisa Nicolau Martín  Maider Castillo Muga, Maria Isabel Benito Sánchez “Chabe ”, Marta Moreno Remírez, Sandra Vilanova Tous,  Itziar Gurrutxaga Bengoetxea (93. Vanessa Gimbert Acosta ), Maria Paz Azagra Navascues Raquel Cabezón Muñoz (84. Iraia Iturregi Sustatxa ) , Adriana Martín Santamaría, Laura del Rio García (90. Erika Vázquez Morales)
Penkillä: Ruth García García, Cristina Prieto Raposo, Ane Bergara Artieda, Verónica Boquete Giadans

5.11.05 Espanja - Belgia 3-2 (1-0), 250, Madrid
1. 1-0 Raquel Cabezón
71. 1-1 Kristel Vereist
85. 1-2 Kristel Vereist
92. 2-2 oma maali
93. 3-2 Vanesa Gimber
Erotuomari Lale Orta (TUR)

Espanja: Lucía Muñoz, Melisa Nicolau, Maider Castillo, Isabel Benito, Marta Moreno, Itziar Gurrutxaga (72. Erika Vázquez), Mª Paz Azagra (86. Vanesa Gimber), Raquel Cabezón (63. Iraia Iturregui), Adriana Martín, Laura del Río, Sandra Vilanova.

Belgia: Gave Van Poucke, Maud Couterels, Berit Stevens, Petra Vanelderen (40. Annelies Timmermans), Hanne Vandegoor, Marijke Callebaut, Kristel Vereist (87. Gerti Van Humbeeck), Femke Maes, Niki Decock, Aline Zeler, Anne Puttemans (73. Inge Heiremans)

30.10.05 Belgia - Puola 2-3 (1-1), 600, Heverlee
13. 0-1 Anna Gawronska
43. 1-1 Gerti van Humbeeck
51. 1-2 Zustyna Nazarczyk
60. 1-3 Marta Otrebska
68. 2-3 Aline Zeler


Belgia : Gave van Poucke 82 - Maude Coutereels 86, Annelies Timmermans 75 ( 78. Niki De Cock), Petra Vanelderen, Kristel Verelst 80 (62. Anne Puttemans 86 ), Gertie van Humbeeck (84. Stéphanie Cooymans) , Femke Maes 80, Hanne Vandegoor 85, Aline Zeler 83, Marijka Callebaut, Inge Heiremans

Puola: Joanna Klawińska - Magdalena Mleczko, Paulina Rytwińska, Anna Zelazko, Justyna Nazarczyk, Katarzyna Stochaj,  Patrycja Pożerska (46. Marta Otrębska), Anna Gawrońska (81. Agnieszka Winczo), Maria Makowska, Alicja Pawlak (46. Marta Stobba ), Dominika Maciaszczyk

29.9.05  Puola - Espanja 3-2 (0-2), 1000, Kutno
7. 0-1 Laura del Rio
41. 0-2 Laura del Rio
49. 1-2 Paulina Rytwińska
53. 2-2 oma maali
63. 3-2 Patrycja Pożerska


Puola: Joanna Klawińska - Magdalena Mleczko, Paulina Rytwińska, Justyna Nazarczyk, Katarzyna Stochaj, Marta Stobba (46. Marta Otrębska), Natalia Golasowska (46. Agnieszka Winczo), Maria Makowska, Alicja Pawlak (80. Ewa Żyła), Patrycja Pożerska, Anna Gawrońska

Espanja:
Lucía Muñoz Mendoza -  Sandra Vilanova Tous, Maider Castillo Muga, Maria Isabel Benito Sánchez “Chabe ”, Marta Moreno Remírez, Sara Monforte Mestre (55. Vanessa Gimbert Acosta ),  Itziar Gurrutxaga Bengoetxea, Iraia Iturregi Sustatxa (74. Erika Vázquez Morales), Saray García García (62.  Sonia Bermúdez Tribano), Adriana Martín Santamaría, Laura del Rio García
Penkillä:
Raquel Cabezón Muñoz, Ruth García García, Cristina Prieto Raposo, Melisa Nicolau Martín

25.9.05 Tanska - Belgia 3-0 (3-0), 1316, Farum
13. 1-0 Merete Pedersen
24. 2-0 Merete Pedersen
34. 3-0 Anne Dot Eggers Nielsen
Varoitus: Ingrid de Rycke (BEL)

Tanska: Mette Bjerg, Mia Olsen, Katrine S. Pedersen Fløya (70.
Camilla Sand Andersen), Christina Ørntoft, Mariann Gajhede Knudsen, Louise Hansen 1. FFC Frankfurt (65.  Lene R. Jensen), Dorte Dalum Jensen Asker, Nanna Johansen (80. Marie S. Herping) , Anne Dot Eggers Nielsen, Merete Pedersen Torres, Johanna M. Rasmussen
Penkillä: Karen Haastrup, Tanja Mejer Christensen, Dorthe Larsen, Janni Arnth Jensen

Belgia
: Gave van Poucke 82 - Maude Coutereels 86, Annelies Timmermans 75, Petra Vanelderen, Sandra de Pauw 83, Ingrid de Rycke 76, Kristel Verelst 80 (81. Gertie van Humbeeck ), Femke Maes 80, Anne Vandegoor 85, Aline Zeler 83, Wendy Seynaeve 83 (71. Inge Heiremans)
Penkillä: Tanja Vandenhouwe, Jesse Goethals,  Anne Puttemans 86

24.9.05 Suomi - Puola, 3-1 (1-0), 4549, Vaasa
45. 1-0 Tiina Salmén
68. 1-1 Anna
Gawrońska
69. 2-1 Laura Kalmari
84. 3-1 Sanna Talonen
Varoitus: Anna-Kaisa Rantanen, Daria Kasperska
Erotuomari Katerina Monzul (UKR)

Suomi: Virva Junkkari - Eveliina Sarapää (72. Susanna Lehtinen), Sanna Valkonen, Tiina Salmén, Sanna Malaska - Anna-Kaisa Rantanen (88. MInna Mustonen), Jessica Julin, Anne Mäkinen, Katri Nokso-Koivisto - Laura Kalmari, Heidi Kackur (72. Sanna Talonen)
Vaihdossa: Minna Meriluoto mv, Heidi Ahonen, Jessica Thorn, Heidi Lindström

Puola; Joanna Klawińska - Magdalena Mleczko, Paulina Rytwińska, Maria Makowska, Justyna Nazarczyk - Marta Stobba, Patrycja Pożerska, Natalia Golasowska, Katarzyna Stochaj (34. Daria Kasperska, 80. Iwona Okrasa) - Anna Gawrońska, Alicja Pawlak (64. Marta Otrębska)
Muut pelaajat:
Izabela Godzińska mv, Katarzyna Rusek, Anna Żelazko, Ewa Żyła, Agnieszka Winczo

31.8.05 Belgia - Suomi 0-3 (0-2), 300, Strombeek-Bever
2. 0-1 Heidi Kackur
45. 0-2 Laura Kalmari
64. 0-3 Minna Mustonen
Varoitus: Anna-Kaisa Rantanen, Aline Zeler

Suomi: 1 Virva Junkkari - 6 Eveliina Sarapää, 4 Sanna Valkonen, 5 Tiina Salmén, 2 Sanna Malaska - 8 Jessica Thorn (46. 15 Minna Mustonen) , 3 Jessica Julin, 8 Anne Mäkinen, 10 Anna-Kaisa Rantanen (78. 17 Linda Lindqvist) - 9 Laura Kalmari, 11 Heidi Kackur (86. 18 Sanna Talonen)
Vaihdossa:
12 Noora Matikainen, 13 Kati Hakala, 14 Heidi Ahonen, 16 Heidi Lindström

Belgia: Gave Van Poucke 82 - Maude Coutereels 86, Annelies Timmermans 75, Berit Stevens 87, Sandra Depauw 83, Ingrid De Rycke 76, Kristel Verelst 80 (82. Anne Puttemans 86), Femke Maes 80, Anne Vandegoor 85, Aline Zeler 83, Wendy Seynaeve 83 (75. Niki De Cock 85).

27.8.05 Puola - Tanska 1-5 (0-4), 1100, Slupsk
8. 0-1 Merete Pedersen
10. 0-2 Merete Pedersen
12. 0-3 Cathrine Paaske-
Sørensen
40. 0-4 Merete Pedersen
66. 0-5 Merete Pedersen
74. 1-5 Anna Gawrońska

Tanska:
Tine Cederkvist, Mia Olsen, Katrine S. Pedersen Fløya , Christina Ørntoft, Mariann G. Knudsen, Cathrine Paaske Sørensen, Karen Haastrup (62. Dorte Dalum Asker ), Julie Rydahl-Bukh (53. Nanna Johansen), Anne Dot Eggers (71. Louise Hansen 1.FFC Frankfurt), Merete Pedersen Torres, Johanna Rasmussen
Penkillä: Lene Jensen, Tanja Mejer, Mette Bjerg, Janni Arnth


Puola: Joanna Klawińska - Magdalena Mleczko, Paulina Rytwińska, Justyna Nazarczyk, Katarzyna Stochaj - Katarzyna Rusek (55. Marta Stobba), Natalia Golasowska (75. Lilianna Gibek), Maria Makowska, Alicja Pawlak (61. Marta Otrębska) - Patrycja Pożerska, Anna Gawrońska.
Penkillä:
Izabela Godzinska mv, Iwona Okrasa, Ewa Zyla




Lohko  1   2   3   4   5   6   7   8

Lohko 4: Saksa kisoihin

Saksa (1/1) 8
8 - -
24 (31-3)
Venäjä (13/14) 8
6 - 2
17 (24-9)
Skotlanti (27/27) 8 2 2 4
8 (4-20)
Irlanti (35/34) 8
1 1 6
4 (3-15)
Sveitsi (27/28) 8
1 1 6
4 (3-18)

27.9.06 Venäjä - Saksa 2-3 (0-3), Moskova, Eduard Streltsov
32. 0-1 Sandra Smisek
35. 0-2 Kerstin Garefrekes
45. 0-3 Birgit Prinz
84. 1-3 Natalia Barbaschina
90. 2-3 Olga Kremlewa

Saksa: Silke Rottenberg - Kerstin Stegemann, Annike Krahn, Ariane Hingst, Sandra Minnert - Kerstin Garefrekes, Renate Lingor (71. Célia Okoyino da Mbabi), Navina Omilade, Conny Pohlers (46. Isabel Bachor) - Sandra Smisek (46. Petra Wimbersky), Birgit Prinz

23.9.06 Venäjä - Sveitsi 2-0 (1-0), Moskova, Moskwich
27. 1-0 Olga Kremleva
69. 2-0
Elena Morozova

Россия: Пигалева, Морозова, Сергаева, Цыбутович (46. Порядина), Скотникова, Шмачкова, Комарова (46. Терехова), Савченкова (59. Мокшанова), Фомина, Барбашина, Кремлева.
Швейцария: Бруннер, Кюнзлер, Даетвилер, Штайнеггер, Беней (46. Бюрки), Мозер, Венгер, Шерер, Аббе (46. Крисл), Шеппер, Цурни (82. Гайар).

23.9.06 Skotlanti - Saksa 0-5 (0-3), 1000, Perth
26. 0-1 Birgit Prinz
36. 0-2 Renate Lingor
44. 0-3 Kerstin Garefrekes
53. 0-4 Birgit Prinz
67. 0-5 Sandra Smisek
Saksa: Nadine Angerer - Kerstin Stegemann, Annike Krahn (69. Bianca Rech), Ariane Hingst, Sandra Minnert - Kerstin Garefrekes, Renate Lingor (72.
Célia Okoyino da Mbabi), Navina Omilade, Conny Pohlers (46. Martina Müller) - Sandra Smisek, Birgit Prinz

30.8. Sveitsi - Saksa 0-6 (0-1), 2100, Schaffhausen
2. 0-1 Conny Pohlers
57. 0-2 Birgit Prinz
72. 0-3 Petra Wimbersky
78. 0-4 Renate Lingor
89. 0-5 Martina Müller
90 0-6 Kerstin Garefrekes

Saksa: Nadine Angerer - Kerstin Stegemann, Annike Krahn, Steffi Jones, Sonja Fuss - Kerstin Garefrekes, Navina Omilade, Renate Lingor, Conny Pohlers (58. Anja Mittag, 65. Isabel Bachor) - Birgit Prinz, Petra Wimbersky (79. Martina Müller)

Sveitsi: Marisa Brunner 82, Daniela Künzler 85, Prisca Steinegger 77,
Franziska Schärer 83, Fabienne Dätwyler 81, Meret Wenger 75, Noémie Beney 85 (60. Selina Zumbühl 83), Valérie Zürny 88 (84. Clio de Siebenthal 88), Martina Moser 86, Vanessa Bürki 86, Sylvie Gaillard 75 (77. Vanessa Bernauer 85)

26.8.06 Irlanti - Saksa 0-3 (0-3), 500, Dublin
3. 0-1 Petra Wimbersky, 16. 0-2 Birgit Prinz, 45. 0-3 Kerstin Garefrekes

26.8.06 Sveitsi - Skotlanti 1-1 (1-0), 625, Willisau
16. 1-0 Sylvie Gaillard rp.
71. 1-1 Julie Fleeting

17.6.06 Irlanti - Venäjä 0-2 (0-1), Dublin
17. 0-1 Olessia Kurochina
34. ulosajo
Olessia Kurochina (RUS)
81. 0-2 Natalia Barbachina

24.5.06 Skotlanti - Venäjä 0-4 (0-2), 715, Perth
29. 0-1 Elena Morozova
44. 0-2 Olessia Kurochkina
75. 0-3
Olessia Kurochkina
84. 0-4 Valentina Savchenkova

11.5.06 Saksa - Irlanti 1-0 (1-0), 9257, Cottbus
3. 1-0 Petra Wimbersky
Saksa: Silke Rottenberg - Kerstin Stegemann, Annike Krahn, Sandra Minnert, Sonja Fuss (46. Célia Okoyino da Mbabi) - Kerstin Garefrekes, Ariana Hingst, Renate Lingor, Petra Wimbersky (67. Sandra Smisek) - Conny Pohlers, Anja Mittag (66. Martina Müller)
Irlanti (4-5-1): Byrne - O´Connor, Moran, Curtin, Boyle - Malone (60. Griffin), Grant, Caldwell, Hughes, O´Brian - O´Tool (85. O´Gorman)

6.5.06 Irlanti - Skotlanti 0-2 (0-0), Dublin
47. 0-1 Joanne Love
81. 0-2 Julie Fleeting

26.4.06 Skotlanti - Sveitsi 1-0 (0-0), 729, Perth
61. 1-0 Nicky Grant

22.4.06 Irlanti - Sveitsi 2-0 (1-0), Dublin
17. 1-0 Ciara Grant
91. 2-0 Olivia O'Toole

25.3.06 Sveitsi - Irlanti 2-0 (2-0), 1025, Biel
22. 1-0 Lara Dickenmann
43. 2-0 Lara Dickenmann


12.11.05 Saksa - Sveitsi 4-0 (3-0), 15637, Ulm
20. 1-0 Steffi Jones
20. 2-0 Britta Carlson
36. 3-0 Petra Wimbersky
62. 4-0 Britta Carlson

20.10.05 Saksa - Skotlanti 4-0 (1-0), 15504, Bayreuth
24. 1-0 Inka Grings
57. 2-0 Kerstin Stegemann
60. 3-0 Birgit Prinz
79. 4-0 Birgit Prinz
Erotuomari: Anri Hänninen. Avustavat: Emilia Parviainen ja Anu Lehtonen

25.9.05 Saksa - Venäjä 5-1 (3-0), 7382, Siegen
6. 1-0 Renate Lingor rp.
7. 2-0 Inka Grings
43. 3-0 Sandra Minnert
60. 3-1 Elena Danilova
87. 4-1 Birgit Prinz
90. 5-1 Sandra Minnert

25.9.05 Skotlanti - Irlanti 0-0, 1115, Perth

1.9.05 Sveitsi - Venäjä 0-2 (0-1), 1550, Zug
3. 0-1 Elena Morozova
54. 0-2 Olessia Kurochkina

28.8.05 Venäjä - Skotlanti 6-0 (3-0), 700, Moskova
16. 1-0 Elena Morozova
23. 2-0
Natalia Barbachina
24. 3-0 Tatiana Skotnikova
53. 4-0 Elena Danilova
84. 5-0 Olga Letiouchova
85. 6-0 Valentina Savchenkova

6.7.05 Venäjä - Irlanti 5-1 (4-0), 1200, Moskova
2. 1-0 Olesya Kurochkina
28. 2-0 Tatiana Zaytseva
35. 3-0 oma maali
42. 4-0 Natalya Mokshanova
49. 5-0 Natalia Barbachina
69. 5-1 Michelle O'Brien



Lohko  1   2   3   4   5   6   7   8

Lohko 5:
Englanti (14/12)
8
6 2 -
20 (29-2)
Ranska (5/6) 8
5 2 1
17 (15-4)
Hollanti (18/18) 8
5 - 3
15 (15-7)
Itävalta (47/43) 8
2 1 5
4 (7-19)
Unkari (31/35) 8
- 1 7
1 (1-35)

30.9.06 Ranska - Englanti 1-1 (0-0), 19215, Rennes.
65. 0-1 oma maali
88. 1-1 Ludivine Diguelman

Ranska:
Sarah Bouhaddi - Sandrine Dusang, Laure Lepailleur, Laura Georges, Anne-Laure Casseleux (87. Ludivine Diguelman) - Sandrine Soubeyrand, Sonia Bompastor, Elise Bussaglia (75. Elodie Thomis) - Laetitia Tonazzi (83. Camille Abily), Marinette Pichon, Hoda Lattaf

Englanti:
Rachel Brown, Alexandra Scott, Anita Asante, Mary Philip, Rachel Unitt (12. Casey Stoney) - Katie Chapman, Fara Williams - Kelly Smith - Karen Carney (91. Lindsay Johnson), Eniola Aluko, Rachel Yankey (78. Sue Smith)
Penkillä: Siobhan Chamberlain mv, Jody Handley, Vicky Exley, Lianne Sanderson


24.9.06 Hollanti - Unkari 4-0 (2-0), Zwolle
28. 1-0 Karin Stevens
37. 2-0 Karin Stevens
81. 3-0 Sylvia Smit
87. 4-0 Karin Stevens

Hollanti: Marleen Wissink - Dyanne Bito, Liesbeth Migchelsen, Marloes de Boer, Petra Hogewoning - Sylvia Smit, Sherida Spitse, Anouk Hoogendijk - Manon Melis, Karin Stevens, Claudia van den Heiligenberg


23.9.06 Ranska - Itävalta 2-1 (2-1), 11 300, Troyes
30. 1-0 Elise Bussaglia
34. 1-1 Nina Burger
37. 2-1 Elise Bussaglia

Ranska: Sarah Bouhaddi - Anne-Laure Casseleux, Laure Lepailleur, Laura Georges, Peggy Provost (24. Sandrine Dusang) - Elise Bussaglia, Sandrine Soubeyrand, Hoda Lattaf (78. Ludivine Diguelman), Sonia Bompastor - Marinette Pichon, Laëtitia Tonazzi (85. Camille Abily)

Itävalta: Bianca Reischer - Susanna Gahleitner, Ines Faustenhammer, Marlies Hanschitz, Cäcilia Metzler - Katrin Walzl (46. Cornelia Haas) - Maria Gstöttner, Katja Trödthandl, Natascha Celouch (88. Andreas Lorenz) - Nina Aigner (76. Irene Fuhrmann), Nina Burger

20.9.06 Hollanti - Itävalta 4-0 (0-0), Zwolle
57. 1-0 Dionne Demarteau rp.
88. 2-0 Nicole Delies
90. 3-0 Sylvia Smit
93. 4-0 Sylvia Smit

Hollanti: Marleen Wissink FFC Frankfurt - Dyanne Bito Heike Rheine, Dionne Demarteau Fortuna Wormerveer
(83. Sherida Spitse vv Sneek), Marloes de Boer Be Quick’28, Petra Hogewoning Ter Leede; Liesbeth Migchelsen Fortuna Wormerveer, Sylvia Smit Be Quick’28, Anouk Hoogendijk Saestum; Manon Melis Be Quick’28, Karin Stevens SC Jekerda (78. Nicole Delies Oranje Nassau), Nangila van Eyck Saestum (72. Claudia van den Heiligenberg Ter Leede)

Itävalta: Bianca Reischer - Susanna Gahleitner, Ines Faustenhammer, Marlies Hanschitz, Cäcillia Metzler - Melanie Fischer (46. Katja Trödthandl), Susanna Koch, Maria Gstöttner, Katrin Walzl - Nina Aigner (61. Irene Fuhrmann), Nina Burger (70. Cornelia Haas)

31.8. Englanti - Hollanti 4-0 (2-0), 7931, Lontoo (The Valley)
9. 1-0 Kelly Smith
25. 2-0 Kelly Smith
50. 3-0 Kelly Smith
67. 4-0 Rachel Yankey

Englanti: Rachel Brown - Alex Scott, Rachel Unitt, Katie Chapman, Anita Asante, Mary Phillip, Karen Carney, Fara Williams, Eniola Aluko (84. Jody Handley), Kelly Smith (82. Jill Scott), Rachel Yankey (74. Sue Smith).

Hollanti: Marleen Wissink - Dyanne Bito, Liesbeth Migchelsen, Marloes De Boer, Petra Hogewoning, Sherida Spitse (55. Anouk Hoogendijk), Sylvia Smit, Dionne Demarteau, Manon Melis, Karin Stevens (82. Nicole Delies), Claudia van der Heilingenberg (65. Nangila van Eyck).

26.8.06 Itävalta - Unkari 1-1 (0-0), Bruckneudorf
56. 0-1 Anett Nagy
85. 1-1 Nina Burger


13.5.06 Hollanti - Ranska 0-2 (0-1), 3248, Zwolle
7. 0-1
Sandrine Soubeyrand
63. 0-2 Sandrine Soubeyrand

Hollanti: Marleen Wissink - Dyanne Bito, Liesbeth Migghelsen, Marloes De Boer, Petra Hogewoning, Annemieke Griffioen (61. Anouk Hoogendijk) - Gilanne Louwaars, Dionne Demateau - Manon Melis, Nicole Delies, Claudia van den Heiligenberg (61. Nangila van Eijck)

Ranska: Sarah Bouhaddi - Sandrine Dusang, Laura Georges, Sabrina Viguier, Peggy Provost - Anne-Laure Casseleux (63. Elodie Thomis, ulosajo 82.), Sandrine Soubeyrand, Camille Abily, Hoda Lattaf - Laëtitia Tonazzi (87. Marie-Ange Kramo), Marinette Pichon

11.5.06 Englanti - Unkari 2-0 (1-0), 8817, Southampton
41. 1-0 Vickey Exley
91. 2-0 Alex Scott

Englanti: Rachel Brown - Lindsay Johnson, Rachel Unitt, Anita Asante, Faye White, Mary Phillip, Karen Carney, Jo Potter, Jody Handley (54. Lianne Sanderson), Vicky Exley, Sue Smith

22.4.06 Unkari - Ranska 0-5 (0-4), 250, Dunaujvaros
16. 0-1 Marinette Pichon
18. 0-2 Sonja Bompastor
26. 0-3 Marinette Pichon
35. 0-4 Sandrine Soubeyrand
65. 0-5 Hoda Lattaf

Unkari: Melinda Szvoda - Nikolett Szórádi (82. Anita Szeker), Cecília Gáspár, Rita Méry, Erzsébet Pucsek (67. Gabriella Tóth) - Ágnes Czuder, Anita Pádár (89. Judit Fenyvesi), Angéla Smuczer, Tímea Gál - Anett Nagy, Györgyi Sebestyén
Ranska: Sarah Bouhaddi - Anne-Laure Casseleux, Laura Georges, Sabrina Viguier, Peggy Provost - Sandrine Soubeyrand - Hoda Lattaf (72. Elodie Thomis), Louisa Necib, Sonia Bompastor (56. Ludivine Diguelman) - Laëtitia Tonazzi (12. Marie-Ange Kramo), Marinette Pichon


20.4.06 Englanti - Itävalta 4-0 (1-0), 8068, Gillingham
36. 1-0 oma maali
85. 2-0 Fara Williams
87. 3-0 Kelly Smith
92. 4-0 Jody Handley

Englanti: Rachel Brown, Lindsay Johnson, Rachel Unitt, Katie Chapman, Faye White, Mary Phillip, Karen Carney, Fara Williams, Amanda Barr (59. Jody Handley), Kelly Smith, Rachel Yankey (84. Sue Smith)

Itävalta: Bianca Reischer, Sonja Spieler, Katrin Walzl (78. Maria Gstöttner), Natascha Celouch, Nina Aigner, Marlies Hanschitz, Birgitt Hufnagl, Susanne Just, Melanie Fischer (89. Susanna Maria Koch), Susanna Gahleitner, Nina Burger

26.3.06 Englanti - Ranska 0-0, 12164, Blackburn, Ewood Park

25.3.06 Unkari - Hollanti 0-5 (0-3), 500, Andrashida
21. 0-1 Gilanne Louwaars
33. 0-2 Shirley Smith
41. 0-3 Nicole Delies
55. 0-4 Anouk Hoogendijk
70. 0-5 Gilanne Louwaars

29.10.05 Itävalta - Hollanti 0-1 (0-1), 800, Kapfenberg
35. 1-0 Gilanne Louwaars

17.11.05 Hollanti - Englanti 0-1 (0-0), 2319, Zwolle
55. 0-1 Fara Williams rp.

9.11.05 Ranska - Unkari 2-0 (0-0), 2000, Blois
67. 1-0 Sandrine Soubeyrand
81. 2-0 Laëtitia Tonazzi

5.11.05 Itävalta - Ranska 1-3 (1-2), 450, Langenrohr
7. 1-0 Nina Aigner rp.
25. 1-1 Marinette Pichon
42. 1-2 Sandrine Soubeyrand
57. 1-3
Sandrine Soubeyrand

27.10.05 Unkari - Englanti 0-13 (0-7), Tapolca
3. 0-1 Kelly Smith
5. 0-2 Rachel Yankey
12. 0-3 Eniola Aluko
16. 0-4 Alex Scott
30. 0-5 Katie Chapman
38. 0-6 Alex Scott
43. 0-7 Kelly Smith
49. 0-8 Eniola Aluko
61. 0-9 Fara Williams
76. 0-10 Jo Potter rp.
79. 0-11 Jody Handley
81. 0-12 Kelly Smith
88. 0-13 Fara Williams rp.

24.9.05 Ranska - Hollanti 0-1 (0-0), 5635, Poitiers
65. Marlies de Boer

24.9.05 Unkari - Itävalta 0-3 (0-2), 500, Buk
9. 0-1 Nina Burger
32. 0-2 Nina Aigner
80. 0-3 Nina Burger

1.9.05 Itävalta - Englanti 1-4 (1-2), 1700, Amstetten
20. 1-0 Natascha Celouch
21. 1-1 Fara Williams rp.
35. 1-2 Kelly Smith
55. 1-3 Amanda Barr
91. 1-4 Susan Smith



Kakkoskategoria
Lohko  1   2   3   4   5   6   7   8
 

Lohko 6:
Suluissa ranking: (lohkojen arvonnan aikaan / syyskuussa 06).
Slovenia (75/62) 6
6 - -
18 (23-6)
Kroatia (45/50) 6
3 - 3
9 (11-11)
Bosnia-Herzegovina (86/88) 6
2 1 3
7 (4-13)
Malta (103/109) 6
- 1 5
1 (4-14)
Kaikki ottelut pelattu.

7.6.06 Malta - Bosnia-Herzegovina 1-1 (1-0), Corradino
23. 1-0 Dorianne Theuma
77. 1-1 Tamara Skrbic

20.5.06 Bosnia-Herzegovina - Kroatia 2-1 (1-0), Zenica
30. 1-0 Adrijana Kapetanovic
49. 1-1 Renata Pirsa rp.
74. 2-1 Adrijana Kapetanovic rp.

14.5.06 Slovenia - Kroatia 3-0 (2-0), Krsko
11. 1-0 Karmen Vais
26. 2-0 Anja Milenkovic
90. 3-0 Karmen Vais

7.5.06 Bosnia-Herzegovina - Slovenia 1-6 (1-1), Sarajevo
10. 1-0 Sabina Pehic
22. 1-1 Andreja Nikl
46. 1-2 Karmen Vais
62. 1-3 Anja Milenkovic
83. 1-4 Natasa Petrovic
85. 1-5
Andreja Nikl
89. 1-6 Andreja Nikl

26.4.06 
Malta - Slovenia 1-3 (0-0), Corradino
62. 0-1 Snezana Malesevic
63. 0-2
Snezana Malesevic
75. 0-3 Karmen Vais

87. 1-3 Dorianne Theuma rp

Malta: Tonina Dimech 60 - Theresa Agius 71 (73. Rebecca Chircop 88), Leslie-Ann Galea 78, Natasha Pace 74, Rebecca D'Agostino 82, Dorianne Theuma 84, Ylenia Carabott 89, Marisa Deguara 75, Maria Azzopardi 83, Jane Coates 81 (78. Rosanne Gatt 89),  Kathleen Saliba 78 (69. Karen Lia 87),
Penkillä:
Sharon Costantino 75, Mandy Depond 87, Isabelle Mazzitelli 83, Therese Briffa 79, Alexia Jane Scicluna 81, Ruth Steer Chatham 89

29.3.06 Kroatia - Malta 1-0 (1-0), Vrbovec1-0 (1-0)
43. 1-0 Marina Knhenic


25.3.06 Bosnia-Herzegovina - Malta
1-0 (0-0), 300, Sarajevo
75. 1-0 Sabina Pehić

6.11.05 Slovenia - Malta 4-1 (1-0), Krsko
17. 1-0 Luzija Grad
65. 1-1 Dionne Tonna
69. 2-1 Karmen Vais
78. 3-1 Andreja Nikl
83. 4-1 Andreja Nikl

29.10.05 Kroatia - Bosnia-Herzegovina 2-0 (0-0), Slavonski Brod
56. 1-0 Nadža Kurjak
91. 2-0 Marina Koljenik

24.9.05 Kroatia - Slovenia 3-5 (2-2), Slavonski Brod
7. 1-0 Ivana Leskovac
11. 1-1 Mateja Zver
15. 2-1 Ljiljana Jakšic

22. 2-2 Andrea Nikl
49. 2-3 Karmen Vajs
69. 3-3 Mihaela Pavlek
75. 3-4 Karmen Vajs
87. 3-5 Karmen Vajs

6.9.05 Malta - Kroatia 1-4 (1-3), Ta' Qali
5. 0-1 Violeta Baban
10. 1-1 Rebecca D'Agostino
25. 1-2 Paskvalian Gabric
31. 1-3 Tatjana Solaja
93. 1-4 Marina Koljenik

26.8.05 Slovenia - Bosnia-Herzegovina 2-0 (0-0), 1500, Krsko
62. 1-0 Anja Milenkovic rp.
68. 2-0 Karmen Vajs




Lohko  1   2   3   4   5   6   7   8

Lohko 7:

Slovakia (39/39)
6
5 - 1
15 (14-5)
Romania (33/37)
6
3 - 3
9 (14-10)
Pohjois-Irlanti (83/77)
6
2 1 3
7 (7-10)
Kazakstan (65/64)
6
1 1 4
4 (3-12)

31.8. Kazakstan - Romania
1-0 (0-0), Almaty, lohkon viimeinen ottelu
1-0 Natalie Ivanov


22.6.06 Romania - Slovakia 2-3 (1-1), Mogosoaia
20. 1-0 Gabriela Stefania Enache
21. 1-1 Natalia Mackovicova
59. 2-1 Daniela Pufulete
84. 2-2 Katarina ugovicova
90. 2-3 Renata Árvaiová

17.6.06 Kazakstan - Pohjois-Irlanti 1-1 (0-1), Almaty
26. 0-1 Helen McKenna
66. 1-1 Natalya Ivanova rp.


20.5.06 Pohjois-Irlanti - Romania 1-4 (0-3), Drumhoe
0-1 Daniela Pufulete
0-2 Elena Iuliana Pavel
0-3 Laura Rus
1-3 Julie Nelson
1-4 Daniela Pufulete

11.5.06 Slovakia - Kazakstan
2-0 (2-0), Senec
24. 1-0
Katarina Dugovičová
41. 2-0 Andrea Budošová

22.4.06 Pohjois-Irlanti - Kazakstan 1-0 (0-0), Lurgan
1-0 Stacey Hall

30.3.06 Slovakia - Pohjois-Irlanti 2-0 (1-0), 350, Senec
22. 1-0 Marcela Izova
49. 2-0 Andrea Budosova rp.

10.11.05 Pohjois-Irlanti - Slovakia 2-1 (1-1), Ballymena
2. 1-0 Lisa O'Neill
37. 1-1 Katarina Dugovicová
75. 2-1 Rachel Furness

29.10.05 Romania - Pohjois-Irlanti 3-2 (2-0), Mogosoaia
3. 1-0 Daniela Pufulete
45. 2-0 Florentina Spanu
70. 2-1 Rachel Fumes
81. 3-1 Gabriela Enache
91. 3-2 Stacey Hall

31.8.05 Kazakstan - Slovakia 0-4 (0-2), 580, Astana
9. 0-1 Andrea Budosová
33. 0-2
Andrea Budosová
63. 0-3 Andrea Budosová
80. 0-4 Maria Zubková

26.8.05 Romania - Kazakstan 4-1 (2-1), 200, Bukarest
22. 1-0 Daniela Pufulete
44. 1-1 Mariya Yalova
45. 2-1 Rodica Stribela rp.
66. 3-1 Daniela Pufulete
78. 4-1 Sorina Amza

20.8.05 Slovakia - Romania 2-1 (2-1), 800, Senec
17. 0-1 Florentina Spanu
34. 1-1 Andrea Budošová
45. 2-1 Katarina Strožová



Lohko  1   2   3   4   5   6   7   8

Lohko 8:
Wales (56/54) 6
4 2 -
14 (17-2)
Israel (69/66) 6 4 1 1 13 (11-6)
Viro (85/87) 6 1 1 4
4 (6-18)
Moldova (94/100) 6
1 - 5
3 (5-13)

26.8.06 Viro - Wales 0-7 (0-2), Tallinna, lohkon viimeinen ottelu
36. 0-1 Jayne Ludlow, 37. 0-2 Jayne Ludlow, 46. 0-3 Jessica Fishlock, 48. 0-4 Jessica Fishlock, 50. 0-5 Michelle Green, 70. 0-6 Jenna Hopkins, 90. 0-7 Jenna Hopkins

20.8.06  Israel - Wales 1-3 (0-2) Waalwijk, Hollanti
29. 0-1 Cheryl Foster
37. 0-2 Jessica Fishlock
67. 1-2 Shirli Ohana
91. 1-3 Jane Ludlow


18.6.06 Viro - Moldova 3-2 (3-0), Valga
7. 1-0 Kaive Palmaru
34. 2-0 Ave Pajo
42. 3-0 Anastassia Skljarenko-Morovkina
59. 3-1 Ludmila Andone
88. 3-2 Anastasia Slonova


11.5.06 Moldova - Israel 0-1, Chsinaui
72. 0-1 Silvi Gian

7.5.06 Israel - Viro 1-0 (1-0), Hertzeliya
36. 1-0 Silvi Gian

7.5.06 Moldova - Wales
0-3 (0-0), Chsinaui
53. 0-1 Jayne Ludlow
56. 0-2 Emma Jones
76. 0-3 Kathlyn Morgan

23.4.06 Wales - Viro 0-0, Rhyl

30.3.06 Wales - Israel 1-1 (0-1), Cardiff
31. 0-1 Rachel Shelina
63. 1-1 Jessica Fishlock


26.3.06 Wales - Moldova 3-0 (2-0), Newtown
8. 1-0 Cheryl Foster
23. 2-0 Jenna Hopkins
62. 3-0 Jayne Ludlow

10.11.05 Israel - Moldova 2-0 (0-0), Herzliya
92. 1-0 Meital Dayan
93. 2-0 Vered Cohen

24.9.05 Moldova - Viro 3-1 (1-0), 500, Chisinau
8. 1-0 Anastasia Slonova
53. 2-0 Ludmila Ninico
59. 2-1 Anastassia Morkovkina
70. 3-1 Anjela Toma
Erotuomarit: Kirsi Savolainen, Saija Raatikainen ja Eivor Lehtiheimo

21.8.05 Viro - Israel 2-5 (2-2), 220, Pärnu
12. 0-1 Silvi Chean
19. 1-1
Anastassia Morkovkina
20. 1-2 Silvi Chean
39. 2-2 Anastassia Morkovkina
52. 2-3 Silvi Chean
70. 2-4 Tal Fino
92. 2-5 Sarit Shenar


 Afrikan mestaruus; finaaliturnaus Nigeriassa
Cynthia Uwak sets sight on new targets
Finalistit Kiinaan MM-kisoihin.
Parhaat maalintekijät: 7
Perpetua Nkwoncha NGA, 6 Cynthia Uwak NGA
Most Valuable Player:
Portia Modise (Etelä-Afrikka)

Finaali 11.11.: Nigeria - Ghana 1-0, 30000, Warri
14. 1-0
Perpetua Nkwoncha

Nigeria (avaus): Precious Dede (80 MM03, Bayelsa Queens), Efidanwane Ekpo (84 MM03, Pelican Stars), Christie George (Pelican Stars), Perpetua Nkwoncha (76 MM03, Tianjin Women FC/CHN),  Kikelomo Ajayi (77 MM03 189 cm, Bayelsa Queens), Stella Mbachu (78 MM03, Tianjin Women FC/CHN), Ifeanyichukwu Chiejine (83 MM03, Bayelsa Queens), Tinka Kudaisi (QBIK/SWE), Faith Ikidi (87 MM03, QBIK/SWE), Maureen Mmadu (75 MM03, QBIK/SWE),  Cynthia Uwak (86 U20MM, FC United/FIN)

Penkillä: Dorcas Ariba (Bayelsa Queens),
Ogdonna Chukwudi (88 U20MM, Nassarawa A.), Rita Chikwelu ((88 U20MM, FC United/FIN), Vera Okolo (85 MM03, Bayelsa Queens), Aladi Ayegba (KPV FC), Ulumma Jerome (88 U20MM, Rivers Angels)

Ghana (avaus): Gladys Enti (75 MM03, Ghatel), Aminatu Ibrahim (79 MM03, Ghatel), Mavis Danso (84 MM03, Robert Morris), Doreen Awuah (Ghatel), Florence Okoe (84 MM03, Ghatel), Adjoa Bayor (79 MM03, Ghatel), Olivia Amoako (Ghatel), Yaa Avoe (82 MM03, Fabulous), Rumanatu Tahiru (Atheleta), Lydia Ankrah (73 MM03, Post), Gladys Quansah (Ghatel), Florence Adutwumwaa (Ghatel), Anita Amankwah (Ghatel)

Penkillä: Patricia Ofori (81 MM03, Alabama, USA), Anita Wiredu-Minta (Ghatel), Sheila Okine (Ghatel), Ama Saabi (Fabulous), Gloria Foriwa (81 MM03, Ghatel), Gladys Quansah (Ghatel), Florence Adutwumwaa (Ghatel)

Pronssiottelu 10.11.: Kamerun - Etelä-Afrikka 2-2 rp. 4-5, Ughelli

Kamerun: Valentine Nguele (Louves Min Proff), Christine Manie (Canon de Yaounde), Crystelle Ngnipoho (Justice FC Douala), Eleonore Tindo (Lorema FC Yaoude), Augustine Ejangue (Ngondikam Douala), Louise Mounjongue (Canon de Yaounde), Cecile Mekongo (Lorema FC Yaoude), Marlyse Ngo Ndoumbouk (Lorema FC Yaoude), Francine Zouga (Louves Minprof), Seraphine Mbida (Canon de Yaounde), Rigoberte Mbah (Louves Minprof), Francoise Bella (Pelican Star, NGA), Cathy Bou Ndjouth (Pelican Star, NGA), Manuella Bekombo (AS Ngo Dikam), Bernadette Anaong Azang (Deita FC, NGA), Lili Ndougwo (Lorema FC Yaoude), Charline Wetomdieu (Justice FC Douala), Madeleine Ngono (RC St Etienne FRA)

Etelä-Afrikka: Itumeleng Chimelone (Mamelodi Sundowns FC), Bridgette Molale (Tuks FC), Lena Mosebo (Tuks HPC), Bongiwe Radede (Tuks HPC), Keneilwe Mathibela (Tuks HPC), Janine van Wyk (Moroksa Swallows FC), Rose Jijana (Bophelong), Veronica Phewa (Durban), Sanah Molo (Kousies), Hlengiwe Ngwane (Tuks HPC), Disebo Mametja (Ma Indies), Memory Makhanye (Sun Flower FC), Nompumelelo Nyandeni (Detroit, USA), Belinda Nkosi (Super Falcons), Jo Ann Solomon (Cape Town Spurs), Gloria Tu (Bophelong), Portia Modise (Soweto), Antonia Carelse (Santos FC)

Välierät
7.11. Nigeria - Kamerun 5-0 (2-0), Warri
33. 1-0 Cynthia Uwak
45. 2-0
Perpetua Nkwocha
48. 3-0 Perpetua Nkwocha
54. 4-0 Perpetua Nkwocha
61. 5-0 Effiomwan Ekpo

7.11. Ghana - Etelä-Afrikka 1-0 (0-0), Oghara
88. 1-0 Florence Okoe rp.

Lohko A
Lopputilanne:
Nigeria 9 (12-2), Etelä-Afrikka 6 (6-2), Päiväntasaajan Guinea 1 (5-9), Algeria 1 (3-13)

3.11. Päiväntasaajan Guinea - Algeria 3-3 (1-1)
2. 1-0 Genoveva Anonman Nze
36. 1-1 Lilia Boumrar
56. 1-2 Naima Bouhani Benziane
72. 2-2
Clotilde Essiane Aka'a
76. 2-3 Naima Bouhani Benziane
78. 3-3
Clotilde Essiane Aka'a

3.11. Nigeria - Etelä-Afrikka 2-0 (2-0)
4. 1-0 Cynthia Uwak
43. 2-0 Cynthia Uwak

31.10. Päiväntasaajan Guinea - Etelä-Afrikka 0-2 (0-0)
62. 0-1
Belinda Nkosi, 73. 0-2 Jo-Anne Solomon

31.10. Algeria - Nigeria 0-6 (0-3), 12000, Warri
8. 0-1 Kikelomo Ajayi
20. 0-2 Perpetua Nkwocha
36. 0-3 Maureen Mmadu
56. 0-4 Efioanwan Ekpo
89. 0-5 Cynthia Uwak
91. 0-6 Perpetua Nkwocha

28.10. Nigeria - Päiväntasaajan Guinea 4-2 (2-2), 12000, Warri
5. 1-0 Cynthia Uwak
10. 2-0 Cynthia Uwak
16. 2-1
Gloria Chinasa Okoro
23. 2-2
Clotilde Essiane Aka'a Junior
34. 3-2
Perpetua Nkwocha
87. 4-2 Kikelomo Ajayi
Uwak 90, Chikwelu vaihdosta Mmadun tilalle

28.10. Etelä-Afrikka - Algeria 4-0 (3-0), Oleh
1. 1-0 Veronica Phewa
35. 2-0 Veronica Phewa
38. 3-0 Nompumelolo Nyandeni
90. 4-0 Jo-Ann Solomon

Lohko B:
Lopputilanne: Ghana 9 (6-2),
Kamerun 4 (4-3), Mali 3 (3-5), RD Kongo 1 (3-6)

4.11. Ghana
- RD Kongo 3-1 , Ughelli
23. 1-0
Anita Amankwa
33. 2-0
Anita Amankwa
xx. 2-1
Nzuzi Vumongo
85. 3-1 Florence Adutumwa

4.11. Kamerun - Mali 2-0 (1-0), Warri
42. 1-0 Manuello Bekombo
60. 2-0 Marlyse Ngo

29.10. Kamerun - RD Kongo 1-1 (1-0)
1. 1-0 Michèle Madeleine Ngono Mani , 57. 1-1 Milandu Kisita

29.10. Mali - Ghana 0-1 (0-0)
57. 0-1 Tahiru Rumanatu

1.11. RD Kongo - Mali 2-3 (1-1)
28. 1-0
Cyrille Zuma
36. 1-1
Fatoumata Doumbia
69. 1-2
Fatoumata Diarra
86. 2-2 Mavuta Maluivudi
90+ 2-3
Fatoumata Diarra

1.11. Ghana - Kamerun 2-1 (1-0)
28. 1-0 Anita Amankwa
52. 1-1 Bella Francoise
91. 2-1
Anita  Amankwa

Pohjois- ja Keski-Amerikan karsinnan loppuvaihe
Finalistit suoraan MM-kisoihin ja pronssimitalisti karsintaan Japanin kanssa.

Finaali
26.11.06 USA - Kanada 2-1 ja. (1-1, 1-1),  6749, Carson
6. 1-0 Leslie Osborne
44. 1-1 Randee Hermus
120. 2-1 Kristine Lilly rp.

USA – Hope Solo 81 - Christie Rampone 75, Cat Whitehill 82, Kate Markgraf 76 (91. Stephanie Lopez 86), Heather Mitts 78 - Marci Miller 75, Leslie Osborne 83 (91. Carli Lloyd 82), Angela Hucles 78 (58. Aly Wagner 80), Natasha Kai 83, Abby Wambach 80, Kristine Lilly 71
Penkillä: Briana Scurry 71, Lindsay Tarpley 83, Tina Frimpong 82, Danesha Adams 86
Valmentaja: Greg Ryan

CAN – Erin McLeod 83 - Isabelle Morneau 76 (55. Brittany Timko 85), Candace Chapman 83 (79. Andrea Neil 71), Randee Hermus 79, Robin Gayle 85 - Diana Matheson 84, Amy Walsh 77 (118. Kristina Kiss 81), Martina Franko 76 - Melanie Booth 84, Rhian Wilkinson 82, Christine Sinclair 83
Penkillä: Leisha Alcia 82, Sasha Andrews 83, Sophie Schmidt 88, Jodi-Ann Robinson 89.
Valmentaja: Even Pellerud NOR

Pronssiottelu
26.11.06 Meksiko - Jamaica 3-0 (3-0)
19. 1-0 Monica Ocampo rp., 22. 2-0 Maribel Dominguez, 37. 3-0 Monica Ocambo

Välierät (Carson)
22.11.06 Meksiko - USA 0-2 (0-1), 6128, Carson
10. 0-1 Abby Wambach, 64. 0-2 Abby Wambach

22.11.06 Jamaika - Kanada 0-4 (0-1)

40. 0-1 Christine Sinclair, 51- 0-2 Rhian Wilkinson, 71. 0-3 Christine Sinclair, 88. 0-4 Melanie Booth


Karsinta välieriin
19.11.06 Meksiko - Trininad&Tobago 3-0, Miami
19.11.06 Panama - Jamaika 0-2


Etelä-Amerikan mestaruus (Mar del Plata, Argentiina)
Jatkolohko
Alkulohkojen kaksi parasta muodostavat saman tien neljän maan jatkolohkon.
Jatkolohkon kaksi parasta saa paikan MM-turnaukseen.
Lopputilanne: Argentiina 7, Brasilia 6, Urugyay 3, Paraguay 1,

22.11.06
Argentiina - Paraguay 0-0 ja Brasilia - Uruguay 6-0
24.11.06 Argentiina - Uruguay 2-0 ja Brasilia - Paraguay 6-0
26.11.06
Uruguay - Paraguay 3-2

26.11.06 Argentiina - Brasilia 2-0 (2-0)
66. 1-0 Eva Nadia Gonzáles
68. 2-0 Maria Belén Potassa

Argentina: Romina Ferro 80, 
Eva Nadia Gonzáles 87, Catalina Pérez 89, Marisa Isabel Gerez 76, Sabrina Celeste Barbita 79, Maria Bélen Manicler 87 (86. Analia Hirmbruchner 89), Florencia Mandrile 88, Maria Bélen Potassa 88 (78. Andrea Susana Ojeda 85), Rosana Itatí Gómez 80, Mariela del Carmen Coronel 81 (46. Fabiana Gisella Vallejos 85), Gabriela Patricia Chávez 89

Penkillä: Vanina Noemi Correa 83, Clarisa Belén Huber 84,
María Florencia Quinonez 86, Naria Gimena Blanco 87

Brasilia: THAIS 82 (Huelva ESP), MÔNICA DE PAULA 78, DANIELA ALVES 83, ROSANA 82
(SV Neulengbach AUT), RENATA COSTA 86, ELAINE 82 (Umeå SWE), GRAZIELLE 81 (84. FABIANA 89), CRISTIANE ROZEIRA 85 (Wolfburg GER), ERIKA 78 (71. DANIELE 83), CRISTIANE PEZZATO 78, DAIANE  83
 
Penkillä: BARBARA 88, ALINE 82, ESTER 82, MICHELE 84, ANDREA ROSA 84


Lohko A
:
Lopputilanne: Argentiina 12 (17-1),
Uruguay 6 (4-4), Ecuador 4 (4-5), Kolumbia 4 (4-11), Chile 3 (5-13)

10.11. Chile - Ecuador 1-2 ja Argentiina - Uruguay 2-1
12.11. Kolumbia -
Uruguay 1-0 ja Argentiina - Chile 8-0
14.11. Argentiina - Ecuador 1-0 ja Kolumbia - Chile 1-3

16.11. Uruguay - Chile 2-1 ja Ecuador - Kolumbia 2-2

18.11. Argentina - Kolumbia 6-0 ja Uruguay - Ecuador 1-0


Lohko B:
Lopputilanne:
Brasilia 12 (18-2), Paraguay 9 (11-7), Venezuela 4 (4-10), Peru 3 (3-7), Bolivia 1 (4-14)

11.11. Bolivia - Venezuela 1-1 ja Paraguay - Brasilia 1-4
13.11. Peru - Brasilia 0-2 ja Bolivia - Paraguay 1-5
15.11. Venezuela - Paraguay 1-3 ja Peru - Bolivia 2-1
17.11. Brasilia - Bolivia 6-1 ja Venezuela - Peru 2-0
19.11. Paraguay - Peru 2-1 ja Brasilia - Venezuela 6-0