Naiset U19 EM 2005-2006 (1987), kakkosvaihe
8.5.2006
Kahdeksatta U19-naisten Euroopan mestaruutta tavoittelee 44 maata (-86 ikäluokassa 43 maata), uutena Georgia . Finaaliturnaus pelataan 19. - 31.7.2006 Sveitsissä ja järjestäjämaan ei tarvitse osallistua karsintaan.

Karsinnassa on kaksi vaihetta. Kolme parhaaksi rankattua maata, Saksa, Norja ja Espanja pääsivät suoraan toiselle kierrokselle.
www.uefa.com/competitions/wunder19


Kakkosvaiheessa on mukana 28 joukkuetta.
Seitsemän neljän joukkueen lohkoa, voittajat finaaliturnaukseen.

Jatkoon:

Ranska, ollut poissa lopputurnauksesta viimeksi v. 2001.
Venäjä,
ollut mukana kahtena viimeisenä vuotena, hallitseva mestari
Hollanti, mukana kerran, v. 2003.
Tanska, edellinen kerta v. 2002.
Saksa, vakiovieras.
Ruotsi,  viimeksi v. 2003.
Belgia, ensikertalainen.
Sveitsi, järjestäjä, mukana kolmesti aiemmin.

Lopputurnauksen lohkoarvonta 27.5.


Lohko 1 (Norjassa)
Ranska
3 - -
9 (14-1)
Norja
2 - 1
6 (12-5)
Puola 1 - 2
3 (4-5)
Serbia-Montenegro - - 3
0 (0-18)

29.4. Puola - Ranska 0-2 (0-0)
54. 0-1 oma maali, 86. 0-2 Sarah Orth

29.4. Serbia-Montenegro - Norja 0-7 (0-2)
11. 0-1 Isabell Herlovsen, 30. 0-2 Stine Sannäss, 58. 0-3 Elise Thorsnes, 60. 0-4 Carole Walde, 65. 0-5 Ida Elise Enget, 87. 0-6 Tina Eikeland Wulf rp., 92. 0-7 Ingvild Isaksen

27.4. Norja - Puola 4-2 (3-2)
4. 1-0 Madeleine Giske, 6. 2-0 Madeleine Giske,
16. 2-1 Emilia Bezdziecka, 32. 2-2 Agata Tarczyńska, 46+ 3-2 Ingrid Schjelderup, 78. 4-3 Nina R. Stiles

27.4. Ranska - Serbia-Montenegro 9-0 (5-0)
3. 1-0 Morgane Courteille, 7. 2-0 Marie-Pierre Castera, 25. 3-0
Marie-Pierre Castera, 28. 4-0 Marie-Pierre Castera, 35. 5-0 Livia Jean, 48. 6-0 Sarah Orth, 57. 7-0 Hélène Plu, 65. 8-0 Nora Coton-Pélagie, 83. 9-0 Inès Dahou

25.4. Puola - Serbia-Montenegro 2-0 (1-0)
25. 1-0 Agata Tarczyńska, 83. 2-0 Emilia Bezdziecka


25.4. Ranska - Norja 3-1 (2-0)
17.1-0 Caroline Pizzala, 27. 2-0 Marie-Laure Delie, 57. 3-0 Marie-Laure Delie, 66. 3-1 Elise Thorsnes

Norja (4-2-3-1): Erika Skarbø - Camilla Åseng, Caroline Walde, Maren Mjelde, Stine Sannæss - Nina Stiles, Tina Wulf - Madeleine Giske, Ingrid Schjelderup, Elise Thorsnes - Isabell Herlovsen

Lohko 2 (Israelissa)
Venäjä
3 - -
9 (10-2)
Portugali
2 - 1
6 (5-4)
Suomi 1 - 2
3 (3-4)
Israel - - 3
0 (0-8)

30.4. Suomi - Venäjä 1-2 (1-0), Bat-Yam
23. 1-0 Heidi Kivelä
78. 1-1 Anna Kozhnikova
90. 1-2 Elena Terekhova

Suomi: Marjaana Kaaresvirta - Tuija Hyyrynen, Kaisa Vuorela, Hanna Hovi, Neea Berg, Eeva Härkönen (75. Kaisa Björn), Heini Tiilikainen (35. Tytti Porkka), Susanna Hokkanen, Anna Westerlund, Heidi Kivelä (80. Katja Karnola), Linda Sällström
Vaihdossa: Heidi Foxell,
Heini Venäläinen, Reetta Turtiainen, Meri Heinäjoki

Venäjä: Kristina Slashchinina, Maria Filisova, Ksenia Tsybutovich, Natalia Saratovtseva, Anna Koznikova, Elena Morozova, Olesya Mashina (33. Elena Schegoleva), Svetlana Akimova (82. Maria Zaytseva), Nadezhda Kharchenko, Elena Terekhova, Elena Danilova (92. Elena Gorbacheva)

30.4. Israel - Portugali 0-2 (0-1)
8. 0-1 Carolina Ferreira, 79. 0-2 Filipa Galvao

28.4. Venäjä - Israel 4-0 (1-0)
28. 1-0 Nadezhda Kharchenko, 59. 2-0 Elena Terekhova, 87. 3-0 Elena Gorgacheva, 93. 4-0 Elena Morozova

28.4. Portugali - Suomi 2-0 (2-0), Holon
12. 1-0 Daniela Ferreira rp.
29. 2-0 Carolina Mendes

Suomi: Marjaana Kaaresvirta - Tuija Hyyrynen, Kaisa Vuorela, Hanna Hovi - Neea Berg, Eeva Härkönen (61. Tytti Porkka), Heini Tiilikainen, Susanna Hokkanen (75. Kaisa Björn), Anna Westerlund - Heidi Kivelä (50. Reetta Turtiainen), Linda Sällström
Vaihdossa: Heidi Foxell,
Heini Venäläinen, Katja Karnola, Meri Heinäjoki

Portugali: Neide Simões - Catarina Sousa, Noémia Figueiredo (46. Flávia Ladeira), Sara Santos, Inês Borges, Daniela Ferreira, Sofia Vieira, Patrícia Gouveia, Cláudia Neto, Carolina Mendes (92. Filipa Galvão), Liliana Dinis (87. Marisa Carrasqueira)

26.4. Suomi - Israel 2-0 (0-0), Bat-Yam
57. 1-0 Linda Sällström
62. 2-0 Linda Sällström
Raportti ja kuvia.

Suomi: Marjaana Kaaresvirta - Meri Heinäjoki, Tuija Hyyrynen, Kaisa Vuorela, Hanna Hovi - Neea Berg, Eeva Härkönen, Heini Tiilikainen (70. Tytti Porkka), Anna Westerlund - Heidi Kivelä (83. Heini Venäläinen), Linda Sällström (74. Susanna Hokkanen)
Vaihdossa: Heidi Foxell, Reetta Turtiainen, Kaisa Björn, Katja Karnola

Israel: Tal Sofer, Naama Cohen (80.
Karin Rahamim), Vered Cohen, Shir Levo, Karin Sendel, Zila Borgrker (63. Ortal Shamilov), Mor Efraim, Daniela Sofer, Keren Sharabi (72. Reut David), Sahar Nisim
Vaihdossa: Sapir Zada, Elinor Cohen, Moran Atlan
, Hanit Schwarz

26.4. Venäjä - Portugali 4-1 (2-0)
14. 1-0
Elena Danilova, 31. 2-0 Nadezhda Kharchenko, 75. 3-0 Elena Morozova, 86. 4-0 Nadezhda Kharchenko, 88. 4-1 Carolina Mendes


Lohko 3 (Slovakiassa)
Hollanti
2 - 1
6 (5-2)
Italia
2 - 1
6 (5-1)
Unkari 1 1 1
4 (2-3)
Slovakia - 1 2
1 (0-6)

29.4. Unkari - Slovakia 0-0

29.4. Hollanti - Italia 1-0 (0-0)
84. 1-0 Dominique Vugts


27.4. Italia - Unkari 2-0 (1-0)
11. 1-0 Naila Ramera, 92. 2-0 Carouna Pini

27.4. Slovakia - Hollanti 0-3 (0-1)

28. 1-0 Anneloes Kock 1-0, 89. 2-0 Kim Dolstra, 90. 3-0 Dominique Vugts


25.4. Italia - Slovakia 3-0 (0-0)
49. 1-0 Silvia Carraro, 76. 2-0 Alia Guagni, 85. 3-0 Manuela Coluccini


25.4. Unkari - Hollanti 2-1 (1-1)
24. 0-1
Loes Smeets, 31. 1-1
Nikolett Fehér, 71. 2-1 Nikolett Fehér


Lohko 4 (Romaniassa)
Tanska
3 - -
9 (11-2)
Englanti
2 - 1
6 (16-5)
Islanti 1 - 2
3 (6-9)
Romania - - 3
0 (2-19)

29.4. Tanska - Englanti 2-1 (0-0)
49. 1-0 Sini Hovesen, 62. 2-0 Nanna Christiansen, 83. 2-1 Lianne Sanderson

29.4. Romania - Islanti 0-4 (0-2),
av. Anu Lehtonen, 4. Kirsi Savolainen
11. 0-1 Laufey Björnsdottir, 30. 0-2 Greta Mjöll Samuelsdottir, 70. 0-3 Thelma Yrgylfadottir

27.4. Englanti - Romania 8-2 (6-0)
4. 1-0 Gemma Davison, 8. 2-0 Lianne Sanderson, 27. 3-0 Gemma Davison, 31. 4-0 Rebecca Hall, 38. 5-0 Jill Scott, 45. 6-0 Lianne Sanderson, 48. 7-0 Danielle Bird, 52. 7-1 Sarghie, 55. 7-2 Sucila, 63. 8-2 Jill Scott

27.4. Islanti - Tanska 1-2 (0-2)
20. 0-1
Sif Rykær
, 40. 0-2 Nanna Christiansen, 78. 1-2 Greta Mjöll Samúelsdóttir
et Kirsi Savolainen, av. Anu Lehtonen

25.4. Englanti - Islanti 7-1 (5-1)
2. 0-1 Greta Mjöll Samuelsdottir, 9. 1-1 Gemma Davison, 18. 2-1 Stephanie Houghton, 29. 3-1 Gemma Davison, 36. 4-1 Danielle Bird, 40. 5-1 Heather Scheuber, 53. 6-1 Lianne Sanderson, 60. 7-1 Rebecca Hall


25.4. Tanska - Romania 7-0 (4-0),
et. Kirsi Savolainen, avustava Anu Lehtonen
12. 1-0 Nanna Christiansen,  25. 2-0 Louise Kristiansen, 36. 3-0 Nanna Christiansen, 45. 4-0 Sine Hovesen, 60. 5-0 Kicki Nielsen, 86. 6-0 Emma Madsen, 90. 7-0 Henriette Dahl

Lohko 5 (Sloveniassa)
Saksa
3 - -
9 (18-0)
Skotlanti
2 - 1
6 (5-7)
Irlanti 1 - 2
3 (2-5)
Slovenia - - 3
0 (0-13)

29.4. Irlanti - Saksa 0-3 (0-1)
37. 0-1 Ann-Christin Angel
88. 0-2 Monica Kerschowski
89. 0-3 Nadine Kessler

29.4. Slovenia - Skotlanti 0-3 (0-1)
, av. Emilia Parviainen, 4. Saija Raatikainen
43. 0-1 Kerry Montgomery
58. 0-2 Leanne Chrichton rp.
66. 0-3 Clare Doherty

27.4. Skotlanti - Irlanti 2-0 (1-0)

42. 1-0 Kirsty McLaughlin, 74. 2-0 Samantha Hare
et. Saija Raatikainen, av. Emilia Parviainen

27.4. Saksa - Slovenia 8-0 (2-0)
14. 1-0 Isabel Kerschowski, 19. 2-0 Monique Kerschowski, 50. 3-0 Isabel Kerschowski, 56. 4-0 Friederike Engel rp., 63. 5-0 Juliane Maier, 70. 6-0
Isabel Kerschowski, 89. 7-0 Juliane Maier, 90. 8-0 Juliane Maier

25.4. Saksa - Skotlanti 7-0 (3-0)
27. 1-0 Nadine Kessler, 28. 2-0 Susanne Hartel, 34. 3-0 oma maali, 48. 4-0 Isabel Kerchowski, 63. 5-0 Monique Kerchowski, 75. 6-0
Isabel Kerchowski, 87. 7-0 Isabel Kerchowski

25.4. Irlanti - Slovenia 2-0
(0-0)
47. 1-0 Aine O'Gorman, 60. 2-0 Niamh Fahey


Lohko 6 (Itävallassa)
Ruotsi
3 - -
9 (12-1)
Espanja
2 - 1
6 (12-5)
Itävalta 1 - 2
3 (6-9)
Kreikka - - 3
0 (1-16)

29.4. Ruotsi - Espanja 3-1 (1-1)
22. 0-1 Sara Serna Abadias, 42. 1-1 Johanna Andersson, 66. 2-1 Lisa Dahlkvist, 77. 3-1 Lisa Dahlkvist

29.4. Kreikka - Itävalta 1-4 (1-0)
20. 1-0 Efthymia Michalakidi, 65. 1-1 Birgit Gumpenberger, 69. 1-2 Nina Burger, 70. 1-3 Nina Burger, 88. 1-4 Nina Burger

27.4. Itävalta - Ruotsi 0-4 (0-3)
15. 0-1 Linda Sembrandt, 25. 0-2 Ida Brännström, 44. 0-3 Johanna Andersson, 89. 0-4 Lisa Renberg


27.4. Espanja - Kreikka 7-0 (3-0)
14. 1-0 oma maali, 25. 2-0 Sara Serna, 29. 3-0 Maria Perez, 54. 4-0 Veronica Boquete Giadans, 58. 5-0 Aintzane Encinas, 80. 6-0
Aintzane Encinas, 91. 7-0 Amaya Vega Medianero

25.4. Espanja - Itävalta 4-2 (3-0)
10. 1-0
Veronica Boquete Giadans, 19. 2-0 Maria Perez, 43. 3-0 Veronica Boquete Giadans, 49. 3-1 Katrin Walzl, 58. 3-2 Nina Burger, 67. 4-2 Maria Perez
 
25.4. Ruotsi - Kreikka 5-0 (3-0)

12. 1-0 Louise Fors, 41. 2-0 Johanna Andersson, 42. 3-0 Johanna Andersson, 69. 4-0 Ida Brännström, 78. 5-0 Tina Heurlin

Lohko 7 (Tsekissä)
Belgia
3 - -
9 (8-3)
Wales
2 - 1
6 (4-5)
Tsekki 1 - 2
3 (5-5)
Ukraina - - 3
0 (2-6)

29.4. Tsekki - Belgia 1-2 (0-1)
30. 0-1 Davina Philthjens, 60. 1-1 Veronika Jurakova, 84. Kristien Elsen

29.4. Wales - Ukraina 1-0 (1-0)
9. 1-0 Loren Dykes


27.4. Belgia - Wales  4-1 (1-1)
8. 1-0 Marlies Verbruggen, 38. 1-1 rp., 58. 2-1 Nathalie Junius, 68. Kristien Elsen, 74. 4-1 Berit Stevens

27.4. Ukraina - Tsekki 1-3 (1-3)

27. 0-1 Zuzana Rovenská, 33. 1-1 Ganna Mozolska. 34. 1-2 Veronika Juráková, 39. 1-3 Pavlina Nepokojová

25.4. Belgia - Ukraina 2-1 (0-0)
51. 0-1 Olga Malyanko, 69. 1-1 Karen Meeus, 63. 2-1 Berit Stevens

25.4. Tsekki - Wales 1-2 (1-0)
6. 1-0
Veronika Strnadová, 55. 1-1 Laura Underdown, 82. 1-2 Nicola Cousins


Ykkösvaiheessa karsiutuivat:
Kolmoset:
Pohjois-Irlanti, Valko-Venäjä, Färsaaret, Viro ja  Bosnia-Herzegovina
Neloset:
Makedonia, Moldova, Kroatia, Kazakstan, Azerbaizan, Bulgaria, Latvia, Liettua, Georgia ja Armenia