|
Kuten Amerikkalaiset Israelissa, mies ja hänen vaimonsa istuivat Beetlehemin matkamuistomyymälän ulkopuolella odottaen matkakaveriaan. Arabialainen myyntimies lähestyi heitä kantaen vöitä. Kiihkeän myyntipuheen jälkeen hän antoi periksi ilman tulosta ja hän kysyi, että mistä he ovat. "Amerikasta," aviomies vastasi.
Katsellen naisen tummia hiuksia ja oliivin väristä ihoa, Arabi vastasi, "Hän ei ole Amerikasta." Myyntimiehen lähdettyä, jonkin verran närkästynyt vaimo kysyi mieheltään, että miksi hänellä oli kestänyt niin kauan vastata, johon aviomies vastasi, "Yritin kuvitella, että miten olisin saanut 100 kamelia takaisin kotiin."
AutokauppaaEräänä päivänä hän kertoi ongelmastaan ruskeverikölle, jonka kanssa hän työskenteli salongissa. Ruskeaverikkö kertoi hänelle, "On olemassa yksi helpompi keino saada auto myydyksi, mutta se ei ole laillinen." "Silla ei ole väliä," vastasi blondi," jos vain saan auton myydyksi. "Selvä," sanoi ruskeaverikkö. "Tässä on erään ystäväni osoite. Hän omistaa autokorjaamon. Kerro hänelle, että minä lähetin sinut ja hän kääntää mittariasi taaksepäin 50.000 kilometriin. Silloin ei pitäisi olla enää ongelmia myydä autoasi. Seuraavana viikonloppuna blondi teki matkan mekaanikon luokse. Kuukautta myöhemmin ruskeaverikkö kysyi blondilta, "Möitkö autosi?" "En," vastasi blondi, "miksi pitäisi? Siinä on vasta 50.000 kilometriä mittarissa."
Treffeiltä palatessaOvella tyttö sanoi, "Kutsuisin sinut sisään, mutta olen varma että olet huolissasi päästäksesi takaisin kotiin jatkamaan rahojesi laskemista."
John ja SirSir katsahti ylös, "Mikä tuo hirveä ääni oli?" John astui ikkunan luokse ja katsoi varovaisesti verhojen takaa. "Sir, auto vain otti oikean kaistan kääntyäkseen." "John, mikään auto, joka ottaa oikean kaistan, ei voi pitää tuollaista meteliä!" "Sir, todellakin, mutta katsokaas, siellä oikealla ei ollut katua."
Lintujen tarkkailuaHuomaten, että pingviinit ovat lumoutuneet lentokoneista, lentäjät etsivät rannan, minne linnut ovat kerääntyneet ja lentävät hiljaa pitkin veden reunaa. Ehkä kymmenen tuhatta pingviiniä kääntää päänsä samaan aikaan katsoen koneiden menoa ja kun lentäjät kääntyvät ympäri ja lentävät takaisin, linnut kääntävät päänsä vastakkaiseen asentoon, kuten katselijat hidastetussa tennisottelussa. Sitten lentäjät lentävät ulos merelle ja suoraan kohti pingviinien yhdyskuntaa ja lentävät sen yli. Päät menevät ylös, ylös, ylös, ja sitten kymmenen tuhatta pingviiniä kaatuu hiljaa selälleen. Alkuperäinen lähde -- Audubon Society Magazine
Jälleensyntymistä"Olen niin vaikuttunut, että aion lähettää sinut takaisin maanpäälle, jolloin voit levittää sanaa muille alkuasukkaille," sanoi Pyhä Pietari. "Miksi sinä haluat syntyä uudelleen paluusi aikana?" "Palaseksi koiran ulostetta," alkuasukas vastasi. "Miksi palaseksi koiran ulostetta?" kysyi Pyhä pietari. "Tuota," vastasi alkuasukas. "Sinä makaat auringossa ja tulet valkoisemmaksi ja valkoisemmaksi ja edes poliisit eivät huoli sinua!"
Miksi maastopyörä on parempi kuin miehet?
Näköä?"En minäkään tohtori." sanoi aviomies. "Mutta hän on suurenmoinen kokki ja todella hyvä lasten kanssa."
|
|
Haluatko tietää, koska tulee uudet vitsit?
Frankin kääntämät vitsit päähakemisto
Voi vitsit
Palautetta otetaan vastaan
Frankin kotisivu
Kilpailuja
Frankin suosittelijat
Copyright© Aaro (Frank) Huhtala 1997-1998.