Porin koulujoukkueiden mestaruuskilpailut

Käppärän koulu 29. 3. 2011

 

Tytöt

1.   Pihlava I          10                 (Jenina Soimala 3, Tilda Tuominen 3, Emilia Holmström 4)

2.   Pihlava II          8,5              (Lyydia Tuominen 2, Aliisa Penttilä 4, Kaisa Sandberg 2,5)

3.   Toejoki I            6                 (Julia Pihlavisto 3, Jenni Laivonen 2, Carita Villanen 1)            

4.   Pihlava III         3                 (Amalia Pöllänen 1,5,  Julianna Silfver 1, Viveca Anttila 0,5)

5.   Toejoki II          2,5              (Jenina Pihlava 0,5, Marinna Heljakka 0, Siiri Laine 2)

 

1. – 4. luokat:

1.   Pihlava I          15                 (Joonas Meusel 5, Riku Rotkus 5, Juho Hakkarainen 5)

2.   BSS I              11                 (Alexandra Joukanen 5, Adalmina Rosendahl 3, Eero Nikkanen 3)

3.   Käppärä V       10                 (Jere Niiniviita 3,5. Tiitus Willman 5, Oskari Väkiparta 1,5)

4.   Käppärä I          9                 (Sakari Takala 4, Nuutti Kahila 3, Joonatan Lehtoma 2)

5.   Väinölä I           8,5              (Santeri Harjuntausta 1, Manu Rantanen 3,5, Lenni Honkasalo 4)

6.   Käppärä VI       8                 (Topi Koivula 3, Arttu Hiltunen 1,5, Henri Katajisto 3,5)

      Käppärä II         8                 (Kasper Markkanen 2, Eetu Nyrhinen 2,5, Miika Koivisto 3,5)

      Käppärä III       8                 (Samuli Mäkilä 4, Severi Kuloa 2, Otto Salminen 2)

9.   Pihlava II          7,5              (Aleksi Niemelä 2, Jarkko Elonen 4, Mikael Rosenlew 1,5)

      BSS II               7,5              (Jonathan Salo 1, Martti Jalonen 4, Lauri Kotka 2,5)

11. Cygnaeus II      7                 (Miika Lahtinen 2, Erkka Ojanperä 3,5, Akseli Lahin 1,5)

      Toejoki              7                 (Kimmo Puputti 3, Konsta Mielonen 2,5, Linus Räty 1,5)

      Pihlava III         7                 (Joona Soimala 2, Antton Ahonkivi 2, Joona Visavuori 3)

14. Käppärä IV       6,5              (Ville Raitoharju 2, Rasmus Laaksonen 1,5, Santeri Salo 3)      

      Herralahti          6,5              (Elmer Gynninen 3, Aleksi Neiramaa 2,5, Joel Diefenbaugh 1)

16. Vähärauma        6                 (Juho Ojala 2, Lassi Lehto 1, Juho Sinkkonen 3)

      Cygnaeus I        6                 (Eemeli Lehtinen 3, Leevi Kähkönen 1, Tuomas Nuikkinen 2)

18. Musa                 4                 (Aate Rantamaa 0,5, Joonas Vallinen 0,5, Jussi Vettervik 3)

      Pihlava IV         4                 (Tuukka Vesterholm 0,5, Jaakko Laitinen 1, Antero Sillanpää 2,5)

20. Herralahti          3,5              (Lauri Kurittu 1,5, Miika Valli 1, Micke Högerman 1)

 

5. – 6. luokat

1.   Toejoki I          12                 (Kalle Seppälä  5, Tino Valve 3, Juhana Toivonen 4)

2.   Käppärä I        11,5              (Viljami Aaltonen 4, Jerry Sammalisto 4,5, Joona Luonila 3)

3.   Toejoki II        9,5    (8)        (Riku Kangasniemi 1, Henrik Seppälä 4,5, Jani Jokiranta 4)

4.   Pihlava II        9,5    (6)        (Juho Möttönen 3,5, Jaro Nylund 3, Niko Mäkelä 3)

5.   Vähärauma II  8                   (Lassi Savolainen 2, Santeri Santikko 3,5, Oliver Kartio 2,5)

      Tuorsniemi      8                   (Konsta Lautamäki 3,5, Tomi Forma 3, Jesse Heinänen 1,5)

7.   Käppärä II       7,5                (Ville Koskinen 1, Santeri Ojala 2, Waltteri Messo 4,5)

8.   Pihlava I          7                   (Eetu Hernesniemi 3, Jasperi Länsiharju 2, Valtteri Saren 2)

9.   Väinölä            6,5                (Jesse-Matias Rosholm 2,5, Aleksi Perämaa 1, Juho Puputti 3)

      Herralahti I      6,5                (Julius Vianto 4,5, Valtteri Immonen 2, J. Diefenbaugh 0)

      Vähärauma      6,5                (Taneli Takala 1, Matias Heino 2,5, Eero Huhtasalo 3)

      Herralahti II    6,5                (Santeri Löytökorpi 2, Joonathan Ketonen 2, Sami Liuhala 2,5)

13. Käppärä III     6                   (Aleksi Tiljander 2, Emil Salakari 2, Juha Pukkila 2)

 

Yläkoulut

1.  Meri-Pori II      11,5              (Justus Länsiharju 4, Kalle Sandberg 5, Markus Hiljanen 2,5)

2.  Meri-Pori I       11                 (Konsta Sandberg 5, Antti-Eemeli Lehti 2, Arttu Haapanen 4) 

3.  Länsi-Pori I        9                 (Erik Vuori 3, Lauri-Matti Nurmi 4, Konsta Korhonen 2)

4.  Meri-Pori III      8,5              (Julianna Heinonen 1, Nicholas Tomberg 2,5, Risto Sainio 5

5.  BSS I                 8                 (Niko Rantala 2, Eemeli Vilja 2, Julius Joukanen 4)

      Itä-Pori III        8                 (Olli Rajajärvi 2, Ossi Koivisto 4, Miika Arstela 2)

7.  Länsi-Pori II       7,5              (Samuel Kanamäki 4, Juho Helenius 1,5,  Jesse Niemi 2)

     Länsi-Pori III     7,5              (Juho Kaijanmäki 2,5, Samuli Losoi 1, Mikko Wiro 4)

9.  PSYL I               7                 (Pyry Collander 1, Eero Peltola 5, Jan Rönkä 1)

10.PSYL  II            6                 (Sebastian Aapa 3, Keijo Setälä 1, Pauli Niemi 2)

     Itä-Pori II           6                 (Joona Harju 2,5, Ramin Forouzesh 2, Eemil Setälä 1,5)

 

 

Tulosjärjestys ratkaistiin seuraavasti: 1) pelipisteet, 2) joukkuepisteet (Vain mitalisijojen kohdalla,

muuten sijoitukset olivat tasapisteissä jaettuja.)