Suomen Afgaanit - Finlands Afghaner ry - The Afghan Hound Club of Finland

  

Afgaanitapahtumat Suomessa 2017
- Afghan Hound events in Finland in 2017


Koiranäyttelyt - Dog shows
Rata- ja maastojuoksukilpailut - Racing and lure coursing competitions
Kokoukset ja palaverit - Meetings and palavers
Muut tapahtumat - Other events
 
 

Tammikuu - Helmikuu - Maaliskuu - Huhtikuu - Toukokuu - Kesäkuu

Heinäkuu - Elokuu - Syyskuu - Lokakuu - Marraskuu - Joulukuu

   
   

Aika - Date

Tapahtuma - Event

Tuomari - Judge

Viim. ilm.päivä
last day of entry*

14.1. la KAJAANI KV/INT Markku Kipinä, FI 21.11./12.12./15.12.
15.1. su Pentunäyttely Helsinki Paula Rekiranta, FI 12.12./18.12.
21.1. la TURKU KV/INT Robert Kotlár, HU 10.11./11.12./16.12.
28.1. la Pentunäyttely Lahti Jetta Tschokkinen, FI 28.12.
29.1. su Pentunäyttely Lahti Harri Tast, FI 28.12.
29.1. su Hallituksen kokous 1/2017 / Maud Fast
1.2. ke Afgaani-lehden 1/17 aineiston dead line / Terja Koivumäki
4.2. la SA-FA:n Juhlaseminaari Kauniaisissa / Maud Fast 15.1.
4.2. la SA-FA:n ylimääräinen yleiskokous klo 15. Kauniaisissa / Rita Salonen
5.3. su Hallituksen kokous 2/2017 / Maud Fast
12.3. su MAASTO / KOUVOLA Perinteiset talvimaastot 26.2.
25.3. la Pentunäyttely Jyväskylä Markku Mähönen, FI 2.3.
26.3. su LAHTI KV/INT Jetta Tschokkinen, FI 21.1./28.2./3.3.
26.3. su Pentunäyttely Jyväskylä Marja Talvitie, FI 2.3.
2.4. su SA-FA:n kevätkokous, Espoo klo 14. / Maud Fast
8.-9.4. la-su SA-FA:n luonnetesti Keravalla / Kirsi Nousiainen 12.3.
9.4. su VAASA KV/INT Tapio Eerola, FI 12.2./5.3./12.3.
16.4. su IMATRA KV/INT Arvid Göransson, SE 20.3.
23.4. su Pentunäyttely Helsinki Maija Mäkinen, FI 22.3./26.3.
23.4. su Pentunäyttely Pello Leni Finne, FI 28.3.
29.4. la Pentunäyttely Hyvinkää Marianne Holm, FI 3.4./7.4.
30.4. su MAASTO / KOUVOLA KV/INT 10.4.
1.5. su Afgaani-lehden 2/17 aineiston dead line / Terja Koivumäki
7.5. su TAMPERE KV/INT Zeferino Silva, PT 2.3./30.3./6.4.
7.5. su MAASTO / KEURUU 24.4.
13.5. la Pentunäyttely Kotka Matti Luoso, FI 20.4.
13.5. la MAASTO / VAASA, Suomi-CUP 30.4.
14.5. su MAASTO / VAASA 30.4.
14.5. su VARKAUS KR/AB Doris Getzinger, AT 26.3./9.4./17.4.
14.5. su Pentunäyttely Kotka Jussi Liimatainen, FI 20.4.
14.5. su Pentunäyttely Lahti Paula Heikkinen-Lehkonen, FI 13.4.
20.5. la HELSINKI KV/INT Paula Rekiranta, FI 23.3./26.4./30.4.
20.5. la MAASTO / LIETO 3.5.
21.5. su HAMINA KV/INT Pirjo Aaltonen, FI 24.4.
25.5. to RATA / TAMPERE 15.5.
27.5. la MAASTO / INKOO, DVM & VMM 7.5.
28.5. su AJUE / INKOO 7.5.
28.5. su RAUMA KR/AB Glenda Goller, AU 31.3./23.4./27.4.
28.5. su HARJAVALTA RN/GS Antoan Hlebarov, BG 21.4./29.4.
3.6. la RATA / HELSINKI 26.5.
4.6. su MAASTO / OULU 21.5.
7.6. ke RATA / HELSINKI 28.5.
10.6. la MAASTO / JYVÄSKYLÄ 28.5.
10.6. la ALAVUS KR/AB Jussi Liimatainen, FI 21.4/9.5./15.5.
10.6. la HELSINKI SA-FA ER/SPEC Heinz Anschober, AT 10.5.
11.6. su MAASTO / VIHTI SA-FA:n Maastomestaruus 26.5.
17.6. la KOTKA KV/INT John Jr Walsh, IE 21.5./28.5.
17.6. la RATA / TAMPERE, TS 30.5.
18.6. su PÖYTYÄ KR/AB Matti Luoso, FI 15.5./19.5.
23.6. pe RATA / OULU 14.6.
24.6. la RATA / OULU 14.6.
24.6. la ROVANIEMI KV/INT Göran Bodegård, SE 2.5./22.5./26.5.
1.7. la RATA / HELSINKI, DVR & VMR 18.6.
1.7. la RIIHIMÄKI KV/INT Olga Sinko Kupriyanova, SI 17.5/2.6./9.6.
1.7. la KOUVOLA RN/GS Katrin Raie, EE 1.6.
1.7. la TUUSNIEMI RN/GS Eva Nielsen, SE 29.5.
2.7. su TUUSULA KR/AB Valerio Nataletti, IT 16.5./1.6./8.6.
8.7. la RATA / HELSINKI KV/INT 25.6.
8.7. la MIKKELI KR/AB Inga Siil, EE 29.5./12.6.
9.7. su YLIVIESKA KV/INT Savvas Hadjisavvas, CY 8.5./5.6./12.6.
9.7. su KARJAA KR/AB Maija Lehtonen, FI 15.5./5.6./9.6.
12.7. ke RATA / HELSINKI 2.7.
15.7. la OULU KV/INT Eeva Resko, FI 24.5/14.6.
15.7. la HELSINKI HVK RN/GS Roberto Posa, SE 9.6./22.6./26.6.
16.7. su MAASTO / TAMPERE KV/INT 26.6.
16.7. su HYVINKÄÄ KR/AB Pero Bozhinovski, MK 19.5./8.6./16.6.
16.7. su OULU KV/INT Johan Wulteputte 24.5/14.6.
19.7. ke RATA / TURKU 6.7.
22.7. la RATA / HELSINKI 9.7.
22.7. la SAARIJÄRVI KR/AB Attila Czeglédi, HU 21.5./18.6./29.6.
22.7. la Pentunäyttely Lahti
23.7. su KEMI KV/INT György Tesics, HU 19.6.
23.7. su MAASTO / HEINOLA 9.7.
29.7. la KAJAANI RN/GS
29.7. la PORI KV/INT Unto Timonen, FI 25.5./22.6./29.6.
30.7. su VANTAA KV/INT Kari Järvinen, FI 3.7./11.7.
30.7. 27 MAASTO / HUMPPI, KARSTULA 14.7.
3.8. to RATA / HELSINKI 30.7.
5.8. la HELSINKI SVKL RN/GS Juan Carlos Vasconsellos, PY 10.7./17.7.
5.8. la KUOPIO KV/INT Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI 14.5./30.6./7.7.
5.8. la SIIKAJOKI RN/GS Markku Mähönen, FI 12.7./20.7.
6.8. su VALKEAKOSKI KR/AB Tina Peixoto, PT 26.6/6.7.
12.8. la RATA / HELSINKI, SM 30.7.
12.8. la JOENSUU KV/INT Jouko Leiviskä, FI 10.7./17.7.
12.8. la TURKU KR/AB Ales Novak, SL 15.6./13.7.
12.8. la SEINÄJOKI RN/GS Kirsti Louhi, FI 17.7./26.7.
13.8. su JOENSUU KR/AB Catrinel Pauna, RO 10.7./17.7.
13.8. su TURKU RN/GS Elisabet Janzon, SE 17.7.
15.8. ti Afgaani-lehden 3/17 aineiston dead line / Terja Koivumäki
16.8. ke RATA / HELSINKI 6.8.
19.8. la RATA / HYVINKÄÄ 6.8.
19.8. la KOUVOLA KR/AB Ludovica Salamon, IT 19.7./26.7.
19.8. la Pentunäyttely Helsinki
20.8. su HEINOLA KR/AB Leila Kärkäs, FI 19.7./26.7.
26.8. la MAASTO / VILPPULA, SMM 16.8.
26.8. la MÄNTYHARJU KR/AB Eeva Resko, FI 25.7.
27.8. su JANAKKALA KR/AB
2.9. la Pentunäyttely Kihniö Tanya Ahlman-Stockmari, FI 14.8./21.8.
2.9. la RATA / TURKU 24.8.
2.9. la MAASTO / VAASA KV/INT 20.8.
3.9. su VANTAA KR/AB
9.9. la MAASTO / KYMENLAAKSO 1.9.
9.9. la PORVOO KR/AB Jo Schepers, NL 16.7./3.8./7.8.
10.9. su MUURAME RN/GS Adrian Landarte, UY 16.8.
10.9. su Pentunäyttely Jämsä
10.9. su RATA / TAMPERE 28.8.
16.9. la ÄÄNEKOSKI RN/GS
16.9. la Pentunäyttely Vantaa Tuula Plathan, FI 17.8./24.8.
16.9. la MAASTO / KUOPIO 4.9.
17.9. su TAMPERE PVK RN/GS Petter Fodstad, NO 31.5/13.8./20.8.
23.9. la RATA / HYVINKÄÄ, JK 10.9.
24.9. su AJUE / MÄNTTÄ-VILPPULA, SAM 9.9.
24.9. su Pentunäyttely Savitaipale
30.9. la ECKERÖ KV/INT Kerstin Nilsson, DK 7.8./4.9.
30.9. la Pentunäyttely Loviisa
1.10. su MAASTO / HELSINKI KV/INT 17.9.
7.10. la RATA / HELSINKI 30.9.
7.10. la HÄMEENLINNA RN/GS
7.10. la MAASTO / SELÄNPÄÄ, KOUVOLA 1.9.
8.10. su AJUE / SELÄNPÄÄ, KOUVOLA 1.9.
14.10. la JYVÄSKYLÄ KV/INT Marie-Christine Amand, BE 4.9./18.9./25.9.
15.10. su JYVÄSKYLÄ KV/INT Davor Javor, HR 4.9./18.9./25.9.
22.10. su MAASTO / HAILUOTO 1.10.
28.-29.10. la-su SEINÄJOKI KV/INT
29.10. su Pentunäyttely Lahti
1.11. ke Afgaani-lehden 4/17 aineiston dead line / Terja Koivumäki
11.11. la Pentunäyttely Helsinki
12.11. su Pentunäyttely Helsinki
25.11. la TAMPERE KR/AB Maija Lehtonen, FI 27.9./24.10./30.10.
26.11. su TAMPERE KV/INT Anette Bystrup, DK 27.9./24.10./30.10.
8.12. pe HELSINKI KV/INT
9.12. la HELSINKI KV/INT
9.12. la Pentunäyttely Helsinki
10.12. su HELSINKI KV/INT
10.12. su Pentunäyttely Helsinki

  

* Taulukon useammasta pivämäärästä ensimmäinen on halvimman ilmoittautumisen umpeenmenopäivä ja viimeinen kalleimman, sekä ehdottomasti viimeinen ilmoittautumispäivä. Juoksukilpailuissa toinen voi olla e-mail- ja toinen puhelinilmoittautumisten päivämäärä. Tarkista aina tapahtuman omilta sivuilta!

* If there are several dates included, the first one is for cheapest entries and the last one is the very last day and also usually a bit more expensive. In case of races and lure coursing competitions, the different dates can also refer to separate e-mail and phoning entry days. Always check from the event's own page!

  



  

Webmaster